Xsara Farkun kontti ei aukea ?

Sähkölukko ei aukaise konttia miten saa kontin auki.
2103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Avaimen reijästä kun pyöräyttää, jos on ?

Äänestä

Laske takapenkit alas ja nosta 'hattuhylly' ylös. ota mukaan paksu rautanaula tai ruuvari. Takaluukun alareunassa keskellä pieni kolo, josta painamalla luukku aukeaa.
Tapahtuu yleensä taslvella, kun lumi ja sulaa ja jäätyy takaluukun päällä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sähkölukko ei aukaise konttia miten saa kontin auki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu