Ministeri Lintilä lupasi ostaa sitä itseään maanomistajilta kymmenillä miljoonilla jo lähiaikoina
Hallitus alkaa ostamaan pas*aa verovaroilla
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Sonnan myynti veronmaksajille on markkinataloutta . Myyntivoiton saa sonnan tuottaja joka pääsee eroon ongelmajätteestään. Muut jätteen tuottajat maksavat tuotoksiaan jätemaksun.
Tuo sonnanosto on jo SIPILÄN ja Soinin ajatus. He yhdessä halusivat käyttää VAKEn tuotot biosonnan kehitykseen. Tarkoitus on siirtää valtion rahaa markkinamekanismillä sonnan tuottajalle markkinaehtoisesti , ilman tukiaisia.
Tytyöhallitus jatkaa näköjään sonnanosto Sipilän esimerkin mukaan. Rahaa palaa siis paskaan Kepun hallitessa Suomea. Lintilän hallinto on muutenkin aivan sonnan alkulähteillä , eli reiässä.
Suomen kuuluisimmat paskanpuhujat!
Li kunnostautui ja pääsi joukkoon mukaan ,syyttämällä PS puolueen puheenjohtajaa paskan puhumisesta.
Sivistymätön käytökseltään ,arvokkaassa Suomen hallituksen virassa.
Voiko kuvottavampaa olla.
Suomen kansan pitää harkita huolellisesti kenelle arvokkaan äänensä antaa vaaleissa.
Hävettää tuollainen hallitus porukka.
Arvokkaassa Suomen valtiossa.
Lisäksi metsän omistajille maksetaan hiilinieluista. Rahaa tulee eikä tarvitse tehdä mitään. Rahaa on!!!
Juu kyllä ne vihreet ovat oikeessa, ennen oli voivuoret, nykyään lantavuoret. Pois vaan ostaa valtion varastoon, siitä saa sitä piopolttoainetta Helsinginkin lämmitykseen ensitalveksi.
Sonta ei pala kaikissa kattiloissa , ja kalliimpaa kuin kivihiili. Sonta , Kepulaisena polttoaineena on surkeaa , jos se olisi hyvää Kepuloinen sen käyttäisi itse , nyt veronmaksaja ostaa sotaa.
Miksi sontaa pitää tukea verovaroin, onko tässä järkeä
No tätä taustaa vastenhan noi hallituksen kaikki puheetkin on jo huomattavasti helpompi ymmärtää, nimittäin vanhan sanonnan mukaanhan asia menee niin että siitä puhe mistä puute!