Kauppareissu odottaa

Anonyymi

Nyt tekisi mieli lohikeittoa, muttei ole kuin köyhä jääkaappi ketsuppeineen ja voitakin öytyy...Leipää on monta pussia sivupöydän leipälaatikossa. Yksinäinen tomaatti.Puurohiutaleetkin loppu. Pakastimessa on puolukkaa sekä tyrnejä. Mitä teidän pakastimesta löytyy? Entä jääkaapista tällä hetkellä?

13

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      laita osa leivästä pakkaseen ettei homehdu

      • Anonyymi

        Eiku syön ne.


    • Anonyymi

      Multa löytyisi pakkasesta sulle kilon verran lohta. Tule hakemaan, niin pääset lohisopan keittoon.

      • Anonyymi

        Osoite?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Osoite?

        Lohitie 6 as 7 Lohimaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lohitie 6 as 7 Lohimaa.

        Liian kaukana.


    • Anonyymi

      Minä en jaksaisi kokata ku olen kipeä mut varmaan pakko että saa jotain syödäkseen, kauppaan ei onneksi tarvitse

      • Anonyymi

        Sama.
        T.ap


    • Anonyymi

      Minulla on sellaisiakin aineksia, mutta kiinnitä huomio kun aurinko laskee, venus-planeetta loistaa perässä ja menee auringon laskemisen suuntaan, pitäisi näkyä kyllä paljain silminkin se, jos huvittaa katsella ja painaa merkille.

      • Anonyymi

        Näkyy kyllä paljain silmin.
        Ap


      • Anonyymi

        Näkyy kyllä paljain silmin.
        Ap


    • Anonyymi

      Yhtenä päivänä laitoin kylmäsavulohta ja pakastettua peruna-sipuli sekoitusta paistovuokaan kerroksittan ja liemeksi maitoa. uunissa pistoin 200:ssa 40 minsaa. Hyvää oli, mutta kerman kanssa olis tullut parempaa. Vähän myöhemmin kaupalle.

      • Anonyymi

        Kuulostaa hyvälle. Ajattelitko joskus kokata myös mulle?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      236
      6527
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      51
      4589
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      100
      4421
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      7
      4209
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      39
      3702
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      117
      3618
    7. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      68
      3596
    8. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      23
      3501
    9. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      71
      3273
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      53
      2415
    Aihe