äitiysvaatteita?? olen tässä nyt kierrellyt muutamant henkat&maukat sekä lindexit.. kaikki äitiyskuteet tuntuu olevan ihan megasuuria!!! itse etsin lähinnä housuja tai vaikka niitä lappuhaalareita, mutta henkassakin oli vaan L-kokoja!! mistä vois pienempi kokoset löytää?
omassa kaapissa on enää kahdet housut mitkä menee :(
omassa kaapissa on enää kahdet housut mitkä menee :(
Vastaukset 4
Vanhimmat
Eipä ole kovin paljon valinnanvaraa täälläkään isohkossa kaupungissa, ja nekin vähät ovat aika kalliita. Ehkei äitiysvaatteilla kuitenkaan ole niin paljon menekkiä että niitä kannattaisi paljoa olla valikoimissa? Lindexillä muistaakseni oli ihan kivan värisiä ja mallisia, mutta kun sovitin, lahkeet olivat todella tiukat, vaikka olivat stretch-kangasta. Sitten vielä kun pitäisi jättää tilaa turvotusta varten! Yhdet suht ok farkut löysin ja ajattelin että niillä pitää pärjätä, kotona käytän miehen verkkareita, hameita, jotka voi vetää mahan yläpuolelle tai paria numeroa normaalikokoani isompia olohousuja. Työvaatteissa on onneksi niin väljä malli että hyvin menevät vielä päälle (rv27).
huuto.net sieltä olen itse löytänyt halvalla hyviä mamma vaatteita
Itse olen löytänyt kivat mammafarkut Lindexistä ja sitten kahdet muut Ruotsista (kokoa 36-38). Muuten en mammavaatteita käytä koska ainakin omasta mielestäni ne on tanttamaisia.
rv32 3
Käykää kattomassa www.missymom.net
Ei ole hirveän hintaisia ja tosi kivoja! Ostin itse sellasen pinkin pitkähihaisen, Matilda sen nimi tais olla ja makso 26,50.