Kreikka on itseasiassa parempi kuin Haapavesi. Olen tarkastellut näitä kahta ja tähän lopputulokseen olen tullut! Kreikassa on paremmat kaljatkin eikä ne maksa niin paljoon!
Kreikka on parempi mitä Haapavesi!
Anonyymi
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Riippuu, mihin kohtaaan Kreikkaa Haapavettä vertaa. Jos verrataan vaikka Ateenaan, niin voin lyyä lantin jos toisenkin vetoa, että kyllä Ateena vie voiton. Sen sijaan Kreikkalainen perähikiä voisi juuri ja juuri hävitä Haapavedelle. Ei siinä, onhan Haapavesi suomalaisittain todella hieno kaupunki, mutta kun ite Suomi on vain niin suosta.... Syrjäinen sijainti, pimeät talvet ja venkoileva maailmankuva!
Ymmärsin viestisi väärin. Tarkoititkin juuri sitä, että Kreikka on parempi.
Mutta edelleen sama. Riippuu, mihin Kreikan pitäjään Haapavettä vertaa. Voi olla, että Kreikasta löytyy Haapavettä paskempi paikka. Mutta joo. Suomalaisittain Haapavesi on kuitenkin verraton kaupunki, joka hakee Suomesta vertaistaan. Kaunis, idyllinen ja hieno, vaikka itse suomessa onkin syrjäinen sijainti, pimeät talvet ja venkoileva maailmankuva.