Oliko Brad Pitt oikeasti sivuosassa?

Anonyymi

Sai parhaan miessivuosan oscarin, mutta oliko hän oikeasti sivuosassa. Ehkä hän oli sivuosassa vain koska esitti DiCabrion stunt miestä.

Mutta oikeasti Pitt oli useimmissa elokuvan keskeisissä kohtauksissa kuten hippitytön kanssa ja hippileirissä etc missä DiCabriota ei näkynyt.

Muutenkin jos ilman kelloa pitäisi veikata Pitt esiintui elokuvassa useampia minuutteja kuin DiCabrio.

Hyvä elokuva joka tapauksessa.

2

164

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Brad Pitt on niin surkea näyttelijä että sai vain sivuosa-oscarin elokuvasta jossa oli oikeasti pääosassa.

      Harmi ettei Trump osannut kuittailla hänelle näin.

    • Anonyymi

      Vertautui aika lailla Damonin ja Balen roolien tärkeyteen Ford v. Ferrarissa tai vaikka Oscareista täysin unohtuneiden Pattinsonin ja Dafoen tärkeyteen The Lighthousessa.

      Yhtä lailla päärooleja, mutta tyystin taktisista syistä haettiin Pittille voittomahdollisuuksiltaan "helpompi" kategoria, koska Phoenixin voitto miespääosakategoriassa vaikutti niin varmalta. Ja se taktiikka kannatti. Miten sitten olisi käynyt, jos sekä DeCaprio että Pitt olisivat sijoittuneet sivurooliin, jos Margot Robbie olisi ollut ko. leffan päähahmo onkin eri juttu.

      📼

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      149
      2433
    2. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      236
      987
    3. 66
      970
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      120
      937
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      73
      793
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      71
      611
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      90
      561
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      50
      536
    9. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      522
    10. Ei siitä mahdollisesta suhteesta

      saa kukaan tietää jos niin haluat❤️naiselle
      Ikävä
      36
      488
    Aihe