Miten jaksatte veetuilla

täällä ihmisille päivästä toiseen ja vuodesta toiseen? Säälittävää...<3
19<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Et taida olla paljon muilla palstoilla ja foorumeilla pyörinyt?

Äänestä

Sammoo oon ihmetelly... sisukasta porukkaa on. Ei tartte herätä töihin tai ottaa vastuita. Aikaa on. Onneksi IRL on antoisaa muuten ei jaksaisikaan. Nice IRL , Komppaan. Ärsyttävä sana tuo Komppaan.

Äänestä
  • Kyllä ne työssäkäyvätkin ihan samalla mitalla laukoo oksettavia juttuja siinä missä jotkut työttömätkin juopot nistit ja mt potilaat tää palsta on syöpää

    Äänestä

Älä muuta sano! Tunnistan täältä satavarmasti kaksi kirjoittajaa toiselta foorumilta ja pelkkää trollailua harrastavat. Pieniä ihmisiä vaikka koulujakin on takana. Pieniä.

Äänestä
  • Tunnetko heidät ihan henk.koht?

    Äänestä

  • Vauva.fi ja ylilauta? 😂 😂😂 Täälläkin suomi24sella samoja juttuja pyörii vuodesta toiseen aika sairasta kun miettii että on vähän eräillä levy jäänyt päälle ja loppua ei oo näkyvissä kivaahan se on kiusata ihmisiä netissä kun ei tarvi vastuuta kantaa

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tunnetko heidät ihan henk.koht?

    En irl mutta muuten hyvinkin tarkasti

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    En irl mutta muuten hyvinkin tarkasti

    Kai tiedät mikä on oikein ja mikä väärin? Miksi ihmisen annetaan elää epätietoisuudessa?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    En irl mutta muuten hyvinkin tarkasti

    Tai miksi muut ihmiset saavat levittää valheellista tietoa rikoksen kohteeksi joutuneesta henkilöstä?

    Äänestä

En ole huomannut täällä hirveästi veetuilua. En tee harhaisia johtopäätöksiä joka avauksesta.

Äänestä

Joidenkin elämä on täällä. Jos tuo irl on liian vaativaa ja rankkaa niin aina voi paeta netin ihmeelliseen epätodelliseen illuusioon jonka kautta saa kiksit riippuvaisuuteen.

Äänestä

Ny sää o iha hakoteil - Täällähän vain "väännetään kättä" heittämällä sanan säilällä läppändeerusta.

Kuka tätä nyt tosissaan ottais!

Äänestä
  • Psykoterapiaan heti vaan, lompoti lomps. Tarvitset sitä.

    Äänestä

Mun mielestä täällä on vaan liian herkkää porukkaa mielensäpahoitukseen. Kiukustuvat herkästi jos asiat sanotaan suoraan kiertelemättä.

Äänestä

Miksi naiset on niin kovia uhriutumaan ja liioittelemaan palstoilla anonyymeina? Tätä olen monesti miettinyt. Saan varmaan huutia kun kerroin tämän mielipiteeni. :D

Äänestä

Ikäväähän se on, muttei kannata ottaa niin henk.koht? Parvi on uunissa?

Äänestä

Siksi häippään täältä pois - ilkeilyä, valehtelua, himoa (ilman rakkautta)... Ja vain vähä sitä kaipausta mitä pitäisi...

1Äänestä

Olette viisas ihminen.

Äänestä

Take it iisi? Kyllä se siintä, vakkei viranomaiset autakkaan!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

täällä ihmisille päivästä toiseen ja vuodesta toiseen? Säälittävää...<3

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu