Joo älkää vaan ikinä erehtykö tästä firmasta tilaamaan mitään. Tilasin ja maksoin Suunnon kellon tammikuun alussa ja paketti ei tullut koskaan perille. Sen jälkene vastaa vain automattinen sähköposti ja nk chat jonka pitäisi olla nopea vastaus niin ei odotusaika on 2 h ja sen jälkeen tulee ilmoitus ettei ehditä vastaamaan chatiin vaan ottaa yhteys sähköpostilla. Eli täysi noidankehä eli kukaan ei vastaa ja rahoja ei saa takaisin ellei Visa palauta ja tuotteesta ei tietokakaan, Firmalla on niin lupaavat sivut suomeksi ja palautukset ja ym sen mukaan kuin lastenleikkiä. Täysi rikollinen firma,
Tradeinn verkkkokauppa
7
14859
Vastaukset
- Anonyymi
Olen samaa mieltä, tilasin mönkijän kiertokangen, lähetivät Derbi mopon. Palautus ei onnistu mitenkään, puuttuu kuulemma joku viivakoodi paketista. Kolme viivakoodia löytyy, mutta mikään ei ole oikea.
- Anonyymi
Jos sait kiertokangen hinnalla mopon, miksi sen haluaisit palauttaa? Laita mopo myyntiin ja sinulla on varaa ostaa ihan aluperäinen kiertokanki kivijalkaliikkeestä..
- Anonyymi
Huijaus. Ei ole tullut vieläkään vaikka piti tulla jo 2 vk sitten. Tuli viesti että paketti on lähetetty kaupunkiisi, mutta se voi olla puskassa joten tarkista ympäriltäsi ja kysy naapuriltasi ovatko he nähneet sitä. (?????????)
- Anonyymi
Paketti tuli viikon myöhässä, mutta oikea tuote tuli.
- Anonyymi
Älkää ostako täältä mitään! Tilattiin uuni, joka saapuessaan kolhiintunut ja lasi säpäleinä. Kieltäytyvät korvaamasta. Rikollinen firma!
- Anonyymi
älkää ostakaa mitään, palautus kalliilla rahalla ja tuote tuli samalla tavalla kuten Temu js Sheini - harmaassa muovikassissa
- Anonyymi
Harmi etten lukenut näitä kokemuksia aikaisemmin.
Kengät epäsopivat, ei mitään mahdollisuutta normaali palautukseen, Klarnakaan ei pysty auttamaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2824751Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k502959Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78961