Onecoin antoi uuden elämän

Anonyymi

Kertokaa aivan omin sanoin millaista on olla "virtuaalimiljonääri?" Millaisia unia näette , avoautoista , luksusveneistä, huviloista ym jetset-elämästä.
terv, kateellinen onekoulutuksen skipannut

8

69

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En juurikaan muista uniani, mutta avoauto Suomessa ei ole kovin järkevä hankinta. Ulkomailla olen sellaista aina joskus vuokrannut. Huvilan järven rannalla olen omistanut jo 15v ja 5-vuotta sitten ostimme myös merenrantahuvilan ja molemmilla huviloilla on myös Buster Magnum, että kun elää voimakkaasti todellisuudessa, niin ei niitä unia tarvitse muistakkaan. Virtuaalia on tilillä vaivaiset 800 000-onecoinia ja muutama tuhat bitcoinia, viiden yrityksen osakesalkku yms. Töitä teen etänä milloin mistäkin ja sopivasti/joustavasti.

      • Anonyymi

        ”Virtuaalia on tilillä vaivaiset 800 000-onecoinia ja muutama tuhat bitcoinia”

        Älä nyt huutele bitcoineistasi! Jos Tommi saa tietää, lähtee Onet takavarikkoon.


      • Anonyymi

        Taidat olla säälittävä OneTuunkittaja kun noin revittelet. Onesalkkusi, 800.000 vastaa Monopolipelin rahaa jos sitäkään. Ne ovat varmaankin tarkoitettu eläkerahastoksi.
        Ei hassumpi edea sillä vuonna 2325 ne tulevat vaihdettavaksi valuutaksi Tri Rojun avustajinen, intialaisten matemaatikkojen laskelmien mukaan.
        Odottele siihyen saakka.


      • Anonyymi

        Ei juma.....

        ”Kun elää voimakkaasti todellisuudessa”...

        NYT alkaa TODELLA mennä sketsiviihteen puolelle homma!

        Uskomattoman hauskaa!
        Vai että oikein todellisuudessa elätte? Kyllä hullun elämä täytyy olla helppoa. Kannattaa aloittaa lääkitys mahdollisimman pian kuitenkin, harhaisuus ym. voivat hoitamattomana äityä pahaksi.


    • Myisitkö bitcoinisi minulle onecoineilla? Paljonko haluat?

      • Anonyymi

        Saako noihin coineihin tai mitä lie pankkikortin jota voi käyttää esim. ruokakaupassa tai voiko niillä ostaa vaikka kesämökin tai auton?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Saako noihin coineihin tai mitä lie pankkikortin jota voi käyttää esim. ruokakaupassa tai voiko niillä ostaa vaikka kesämökin tai auton?

        Totta kai saa! Konsertoiva master card tulee ihan pian!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Totta kai saa! Konsertoiva master card tulee ihan pian!

        Joo pian tulloo mutta ensin tulloo miljoona kauppapaikkaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      74
      3750
    2. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      176
      2946
    3. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      47
      2926
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      57
      2411
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      362
      2190
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      160
      1870
    7. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      78
      1565
    8. Miksi mediheli

      Mitä on tapahtunut ku poliiseja ja ambulanssi pyöri aamusta keskustassa
      Kiuruvesi
      28
      1390
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1378
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      39
      1352
    Aihe