Kahdenlaista väkeä

Anonyymi

Pieni siuruanjoen väki jakautunut kahteen osaan kerma viettää talvipäiviä Virtalan koululla ja tää työväenluokalle kelpaa työväen talo o ymmärtäähän sen hajurako olla täytyy

5

1564

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En tiedä missä maailmassa sinä elät, mutta kyllä sinne Virtalan koululle on ihan kaikki tervetulleita; voisiko jopa sanoa että toisin kuin Moskovaan johon jäsenkortin tarvii ;)

      Se siitä pienestä piiristä, enemmän se "kermakin" on ihan tavan duunareita kuin "työväen"- talon väki joilla on aikaa hillua keskustelupalstoilla ilkeilemässä! :D

    • Anonyymi

      On ikavaa jos nain on kaynnyt. Alkoi tata lukiessaan kiinostamaan onko se kotikylan moskova poliittinen jarjesto.. Niinpa menin Patentti ja rekisteri hallituksen sivuilta tilaamassa Vasemmistoliiton siuruan osasto ryn saannot. No kyllapahan se vain onkin poliittinen toimija. Vaikka toimijat muuta ovat minulle kertoneet... Jopa Pudasjarven kaupungin pitkaaikanen valtuutettukkin nain on markkinoinut.. No sempa tiijan ettei haneen enaan ole luottaminen. Ja nyt selvisi myos miksi tilaisuuksien jarjestajaa ei koskaan ole tapahtumissa mainittu. Siitakin ovat otatelleet ihmisten kanssa Facebookissa. Mita lie hapeavat siinakin? Viime nakeman ilmoituksessa naytti paikan nimiki muuttuneen. Pitaneen lie kysya sielta toiseltakin osapuolelta miten asiat on menny monkaan.. Nyt on tunne, etta minua ja vaimoa on vedatetty.

      • Anonyymi

        Mikäli se on poliittinen niin miten ovat saanu Pudiksen kaupungilta sitä toimeentulo vai toimintatuki rahaa? Kesälläki tansseissa kehuvat hakevansa sitä. Eikö siihen ole lakia? Pittää kyllä penkoa paljonko ovat saaneet. Yhteiskunnan rahhoillako sitä politiikkaa tuetaa?


    • Anonyymi

      Kehenkähän luvilla tämä kommunisti kaarti julkaisee eevertin kuvia ja nimeävät kuvien elossa olevia henkkilöitä julkkisuuvessa. Tutkinnan paikka.

    • Anonyymi

      Voi voi vasamemmisto minkä teki. Eikö olisi jo aika toimia ilman jäsenkirjoja ja ilmoittaa kokouksista julkisesti esimerkikisi lehdissä...Vaakun ei... Pitää olla niin katkera toisille..Syystä että..Tietävätkö Stalinit itekkään...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      55
      1216
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      91
      1199
    3. Tämän päivän puukotusuutinen

      Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.
      Seinäjoki
      17
      1050
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      18
      905
    5. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      45
      803
    6. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      112
      778
    7. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      64
      732
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      13
      723
    9. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      38
      619
    10. YT skoda Transtech

      Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..
      Kajaani
      72
      613
    Aihe