Tällä kertaa se on Australia, "the land down under", joka saa olemattomuustuomion.
https://www.newstalkzb.co.nz/news/world/flat-earthers-latest-conspiracy-claims-australia-isnt-real/
Tässä nuori, ei niin sotilaallinen, mies perustelee asian perinpohjin;
https://www.youtube.com/watch?v=YtPut7usFbI&t=4s
Nazille uusi salaliitto
17
248
Vastaukset
Kiitos huomiosta.
Aloituslinkissäsi oli kiva lause:
- "ilmeisesti on vielä paljon (ja jopa enemmän) ihmisiä jotka uskovat maailman olevan litteä"
Juuri näin on.
Toiseen linkkiisi kommentoin että on hienoa että hullutkin saavat tilansa.- Anonyymi
Ihan kaikella kunnioituksella, kun tuota sinun viestihistoriaasi selailee vähän taaksepäin, niin ei noissa sinunkaan litteä maa- ja kuplakuujutuissasi ole yhtään sen enempää järkeä kun koko Australian kieltämisessäkään, joten turhaan sinä hulluiksi täällä muita nimittelet.
Samalla tavalla kun videolla oleva kaveri, myös sinäkin täällä toistelet samoja juttuja päivästä toiseen vailla minkäänlaista itsekritiikin häivääkään.
- Anonyymi
Katos perkele, en siis ole olemassa.
Minun näkökulmasta Suomea ei ole olemassa.
Koittakaas todistella.https://www.youtube.com/watch?v=ZCQE3069Qrc
Eihän sitä, siis meitä ole.
En ole, en siis ajattele.FMylHist kirjoitti:
https://www.youtube.com/watch?v=ZCQE3069Qrc
Eihän sitä, siis meitä ole.
En ole, en siis ajattele.Niin.
Ihmiset ovat epätietoisia useista asioista koska ovat huomanneet että meille valehdellaan härskisti lukuisista asioista.
Valtamedioihin uskoo enää harva tiedostava ihminen. He etsivät tietoa muualta.
Yhtenä esimerkkinä on hakutulosmäärä sanoille Flat Earth Googlelta joka oli tänään n. 489 000 000. Google poistaa silloin tällöin esim. 10- 20 000 000 hakua; en tiedä miksi?
En tiedä mitä ajatella.- Anonyymi
nazi kirjoitti:
Niin.
Ihmiset ovat epätietoisia useista asioista koska ovat huomanneet että meille valehdellaan härskisti lukuisista asioista.
Valtamedioihin uskoo enää harva tiedostava ihminen. He etsivät tietoa muualta.
Yhtenä esimerkkinä on hakutulosmäärä sanoille Flat Earth Googlelta joka oli tänään n. 489 000 000. Google poistaa silloin tällöin esim. 10- 20 000 000 hakua; en tiedä miksi?
En tiedä mitä ajatella.Etpä sinä ole mikään tiedostava ihminen kun uskot kaiken roskan mitä katsot YouTube-videoista, vaikka faktat kumoavat ne väittämät.
Anonyymi kirjoitti:
Etpä sinä ole mikään tiedostava ihminen kun uskot kaiken roskan mitä katsot YouTube-videoista, vaikka faktat kumoavat ne väittämät.
Vaihtoehtona vaihtoehtouutisille ovat toki IL, IS, HS ja YLE.
Pelkästään näiden uutisointia seuranneita voimme todellakin kutsua tynnyreissä kasvaneiksi ääliöiksi.- Anonyymi
nazi kirjoitti:
Vaihtoehtona vaihtoehtouutisille ovat toki IL, IS, HS ja YLE.
Pelkästään näiden uutisointia seuranneita voimme todellakin kutsua tynnyreissä kasvaneiksi ääliöiksi.Tuota maailman muotoa ei tarvitse mistään lehdestä, tai youtubesta katsoa.
Omat silmät riittää.
Ja niillä sen voi havaita olevan aivan muuta kuin litteän teoriat väittävät. - Anonyymi
nazi kirjoitti:
Vaihtoehtona vaihtoehtouutisille ovat toki IL, IS, HS ja YLE.
Pelkästään näiden uutisointia seuranneita voimme todellakin kutsua tynnyreissä kasvaneiksi ääliöiksi.Sellainen ääliöhän sinä oletkin joka ei osaa ajatella itse kriittisesti vaan uskoo kaiken roskan.
- Anonyymi
Valaisetko vielä mitenkä maan muoto ja sen havainnointi liittyy gs:ään?
- Anonyymi
PsykopaatitNaZionistitJohtavatMaailmaaKuinHelvettiä
Oikein hauska vertaus, natsisionistit!
Olin kerran rauhanturvaajalomallani Israelin Nathanyassa. Hieno pikku kaupunki ja ihailin tyttösotilaita minimekoissaan. Kantoivat lomillakin UZI- konepistoolia ja mikäs sen seksikkäämpää. Silmää vinkkasivat pellavapäälle.
Yökerhoissa pääsin lähelle ja siitä lähitaistelutilanteisiin. Raivokasta oli meno ja koko hotellihuoneen järjestys todisti ankarista kamppailuista....- Anonyymi
nazi kirjoitti:
Oikein hauska vertaus, natsisionistit!
Olin kerran rauhanturvaajalomallani Israelin Nathanyassa. Hieno pikku kaupunki ja ihailin tyttösotilaita minimekoissaan. Kantoivat lomillakin UZI- konepistoolia ja mikäs sen seksikkäämpää. Silmää vinkkasivat pellavapäälle.
Yökerhoissa pääsin lähelle ja siitä lähitaistelutilanteisiin. Raivokasta oli meno ja koko hotellihuoneen järjestys todisti ankarista kamppailuista....Suomen tiedotusvälineissä ei pahemmin kirjoiteta Israelista kuin lähinnä kielteisessä mielessä vaikka ko. valtio on monella tapaa keidas keskellä autiomaata niin kuin fyysisesti kuin henkisestikin
- Anonyymi
Australia ei ole koskaan ollut riippumaton. Ei vain kansainyhteisöä, vaan tosiasiassa Rothschildien imperiumia
- Anonyymi
nazi kirjoitti:
Juutalaiset omistavat koko maailman.
Siinä kaikki lyhykäisyydessään.Muistaakseni Nazi on TUNNUSTANUT 1) että hän kirjoittelee plättymaateoreetikkoja provosoidakseen 2) että hän kyllä maksaisi 10 euroa Eva Bronwin pikkuhousuista, sillä Hitlerkin on niitä varmaan nuuhkinut joskus.
Lähde: suomi 24:n Salaliittoteoria
Anteeksipyyntö jo etukäteen jos kuitenkin tuo nuuhkimismuisto meni jotenkin väärin.
Anteeksipyyntö koskee myös pikku koiraa nimeltään Pähkinä joka joka päivä toteuttaa nuuhkimiskäskyä, ymmärtääkseni ihan mielellään. Anonyymi kirjoitti:
Muistaakseni Nazi on TUNNUSTANUT 1) että hän kirjoittelee plättymaateoreetikkoja provosoidakseen 2) että hän kyllä maksaisi 10 euroa Eva Bronwin pikkuhousuista, sillä Hitlerkin on niitä varmaan nuuhkinut joskus.
Lähde: suomi 24:n Salaliittoteoria
Anteeksipyyntö jo etukäteen jos kuitenkin tuo nuuhkimismuisto meni jotenkin väärin.
Anteeksipyyntö koskee myös pikku koiraa nimeltään Pähkinä joka joka päivä toteuttaa nuuhkimiskäskyä, ymmärtääkseni ihan mielellään.Kiitän kirjoituksieni esilletuonneista jotka olin unohtanut tai sellaisia ei ole?
En muista tuota Eva Braunin alushousujuttua mutta uskoisin että maailman mahtavat maksaisivat niistä valtavia summia, ei niitä kympillä saisi.
Maan muodosta olen kirjoittanut niitä näitä koska kukaan ei tunnu totuutta tietävän.
Enhän sitä tiedä minäkään mutta katson aiheen niin mielenkiintoiseksi että kekustelun herättäminen on aiheellista ja kiintoisaa seurattavaa.
Puhutaan uskosta jollei ole tarpeeksi tietoa. Uskon että Maa on litteä, todisteet ovat vakuuttavammat sen puolesta kuin palloteorian.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille
Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest1217266Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä
Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden5015424Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1513335Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?
Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed2162641Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t492350Varsinainen vetonaula tämä Pyhäjärven keskustelupalsta
Lisää kummasti muuttohaluja, kun lukee tätä foorumia. Tosin väärään suuntaan. Marraskuuhun mennessä tämä vähäinenkin vä681298Pituuden mittaaminen
Ihmisen pituuden mittaaminen ja puolikkaat senttimetrit. Kuuluuko ne puolikkaatkin sentit tai millit teistä ilmoittaa m431282En tiedä enää
Pitäiskö mun koittaa vältellä sua vai mitä? Oon välillä ollut hieman mustasukkainen, myönnän. En ymmärrä miksi en saa su771262Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu111169- 1111153