päin vastoin jopa puhdisti Pietarin lähialuuen vedet. Kesäiset satelliitikuvat paljastavat miten Pietarin lähialue on täysin puhdas sinilevästä. Sen sijaan Suomen rannikot hehkuvat paksussa vihreässä mönjässä. Cityvihreät vastustivat vuosikymmenen Pietarin tulvapadon rakentamista. Vaativat valtion ylimmän johdonkin esittää huolensa. Nyt padon valmistuttua, pato on ainoastaan parantanut vesistön laatua. Sen tunnustaa jopa suomalainen vesistöasiantuntija.
Jos nämä cityvihrreät eivät olisi myöskään vastustaneet ydinvoiman lisärakentamista jo 80-luvulta lähtien, Suomessa olisi tänä päivänä jopa 7 valmista ydinvoimalaa tuottamassa saasteetonta sähköä. Osaavatko cityvihreät tehdä muuta kuin ankeuttaa ja pilata ihmisten hyvän elämän?
Taas cityvihreille tappio. Pietarin pato ei pilannut Suomenlahtea vaan
Anonyymi
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Tuskin.
- Anonyymi
Lisätietoa saa Kremlistä.
- Anonyymi
Kyllä tuon uutisen lähetti ihan kepuYLE päivällä. Oli ilmeisesti niin hyvä ja järisyttävä uutispommi, että ei uskaltanut enään toistaa päälähetyksissä. Pietarin pato pitää Pietarin lähialueen vedet puhtaana ja kirkaana Suomenlahden saasteilta. Onhan se selvää, jos Nevaan ei paskoja pukata, eikä peltoja täytetä Kemiran tuotteilla, vedet pysyvät puhtaana ilman levää.
" Sen sijaan Suomen rannikot hehkuvat paksussa vihreässä mönjässä."
Ruotsinkielisyys siis saastuttaa jo meretkin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2081360- 961256
Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9898Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛85842Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan2830Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.57776- 31768
Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle14762Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii43713T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest37708