Oon neitsyt tyttö ja oon hyvin tiukka, saan vaan yhden sormen työnnettyä sisääni. Mulla on eka kerta tulos pian ja jännittää vähän jos jätkän kalu ei mahdu mun sisälle jos oon liian tiukka
Vastaukset 12
- Anonyymi
Sormettaminen perustelisesti ajan kanssa vois auttaa ja suuseksi, sitten voisi hieman venyä :)
- Anonyymi
Sun pitää kiihoittua ensin kunnolla ennen kuin voitte alkaa yhdynnän ...muuten voi olla ettet ole vielä valmis siihen....silloin ota aikaa itsellesi ja jatkatte sormettamalla aluksi kunnes oot siihen valmis:)
- Anonyymi
Turha stressata liikoja. Todennäköisesti jätkä on ainoastaan innoissaan tiukkuudesta. Ex-tyttöystävälläni oli myös hyvin tiukka, sormettaessa sai juuri yhden sormen sisään, mutta toinen ei enää mennyt. Eka kerta tuli vastaan vahingossa, kun hän makoili vatsallaan ja "kiusoittelin" koskettelemalla kalun päällä hänen haaroistaan, aloin painella häpyhuulten väliin ja lopulta työnnyin kokonaan hänen sisälle. Tiukkuus tuntui kyllä huikealla, joskin piti vetää kalu ulos ennen laukeamista, kun ei ollut kondomia päällä.
- Anonyymi
Hhmm, mistäpäin olet? Haluaisitko ennen ekaa kerta hieman totutella luotettavan miehen kanssa?
- Anonyymi
Immenkalvo eli emätinkranssi
Immenkalvoksi kutsutaan joustavaa, rengasmaista ihopoimua, joka sijaitsee noin sentin syvyydessä emättimen suuaukon sisäpuolella ja ympärillä, sisempien häpyhuulien välissä. Sen tarkoitus on suojata emätintä. Kaikissa emättimissä on immenkalvo koko elämän ajan, niin nuorena kuin aikuisenakin. Tämä ihokudosrengas on jokaisella myös erimuotoinen ja -paksuinen. Immenkalvo on kuin sormenpäähän pyöritetty kuminauha: se venyy ja muotoutuu esimerkiksi sormen tai tamponin ympärillä. Venymisestä huolimatta immenkalvo ei katoa minnekään esimerkiksi ensimmäisen yhdyntäkerran aikana tai ratsastustunnilla, vaan säilyy aina osana emätintä.
Rengasmaisessa immenkalvossa on aukko, josta kuukautisveri pääsee ulos ja jonka kautta esimerkiksi penis tai tamponi menee sisään emättimeen. Immenkalvon aukko voi olla ahdas, jos ei ole koskaan harrastanut yhdyntöjä, käyttänyt tamponia tai työntänyt sormia emättimen sisään, mutta se venyy ajan kanssa. Joskus kuulee puhuttavan immenkalvon puhkeamisesta tai repeämisestä. Tällainen puhe harhaanjohtavaa, sillä nimestään huolimatta immenkalvo ei ole minkäänlainen kalvo, jonka olisi tarkoitus puhjeta. Vaihtoehtoinen nimitys immenkalvolle voisi olla vaikkapa emätinkranssi. Kun puhutaan immenkalvon repeämisestä, tarkoitetaan siis todellisuudessa kyseisessä ihopoimussa olevan aukon venymistä ja myötäilyä vaikkapa sormien ympärillä.
Onko immenkalvo merkki kokemattomuudesta?
Toisinaan immenkalvon venymisen yhteydessä saattaa tulla pari tippaa verta, jos kyseessä on ensimmäinen kerta, kun emättimeen työnnetään jotakin. Venyminen voi myös aiheuttaa pientä kipua ensimmäisellä kerralla. Tämä ei ole vaarallista vaan täysin normaali ilmiö. Verta tai kipuja ei kuitenkaan pitäisi esiintyä enää jatkossa. Mikäli yhdyntä tuntuu muutaman kerran jälkeen vielä kivuliaalta, on syytä käydä lääkärissä.
Koska immenkalvo ei ole läpäisemätön kalvo tai verho emättimessä, ei kenenkään seksikokemuksista voi tietää sen ulkonäön tai eheyden perusteella. Immenkalvossa olevan aukon koko on hyvin yksilöllinen, eikä immenkalvon tiukkuudesta voida päätellä, onko joku ollut aiemmin yhdynnässä vai ei. Yhdynnän aikana kukaan ei siis huomaa, onko immenkalvo ennestään venynyt.
Immenkalvoa voi halutessaan varovasti venytellä puhtain, liukasteeseen tai hajusteettomaan öljyyn kastetuin sormin. Kannattaa kuitenkin kuunnella kehoaan ja pitää taukoa, jos kosketus tuntuu epämiellyttävältä.
Lähde https://sexpo.fi/kootusti-tietoa/immenkalvo-eli-ematinkranssi/- Anonyymi
Kiva!
- Anonyymi
Kyllä se pillu venyy ja on joustava. Sormitesti ei kerro kaikkea.
Tapasin muuraman kerran pari vuotta sitten hieman vanhempaa, n 50 v naista. Puristus sormen ympärillä oli voimakas. Hyvin treenatut lihakset sai tämän aikaan Mutta hyvin sinne kyrpä tilansa teki. - Anonyymi
So on hyvä että mulla on sormen vahvunen nakki. Haluatko varmasti mahtuvan?
Älä jännitä ole vaan rento ja koita kiihottua kunnolla pitäkää pitkä esileikki ennen sitä varatkaa aikaa vaikka koko yö kyllä se onnistuu
Juurikin noin. Tapahtuma on varmasti jännittävä ja aikaa on hyvä varata. Edetä rauhallisesti. Ehkä liukuvoidettakin voisi varata lähistölle ja käyttää sitä jos tuntuu, että tarvitsee vähän ekstra liukastusta.
- Anonyymi
Mulla sama juttu vaan sillä erolla että olen se jonka ei mahtunut. Ei välitetty siitä vaan suuseksiä annoimme joka ilta toisillemme ja en unohda sitä koskaan. Aikaa on jo kulunut 22vuotta.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 41099
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r160977Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.216783- 62679
- 59676
- 67656
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?21618Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?131591Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran66579Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32558- 34537
- 55528
- 47465
Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.40463- 44460
- 30453
Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.40443Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?94438Kerro mies tarinasi
Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri18430- 32423