todella toimii.
Kävele aamulla klo 6-9 eli kolmen tunnia ajan ulkona. Kävele toisen kerran klo 13- 18 välinen aika eli viisi tuntia. Juo litra rasvaista maitoa näiden kävelyjen välillä ja kolme keitettyä kananmunaa.
Kävele illalla vielä klo 20- 22 kahden tunnin ajan ulkona. Ennen nukkmaanmenoa juo viisi olutta.
Jatka tätä viikon ajan, niin huomaat miten olosi paranee ja alat voida hyvin. Voit jopa jättää lääkkeesi pois.
Skitsofreniaa parantava hoito, joka
13
225
Vastaukset
- Anonyymi
Ainoa ongelma ajatuksessasi on, ettei skitsofrenia ole sairaus toisin kuin annat ymmärtää. Ei ole mitään hoidettavaa.
- Anonyymi
Sitähän sä väität vähän väliä, kun et hyväksy sairauttasi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sitähän sä väität vähän väliä, kun et hyväksy sairauttasi.
Aivan, totta. Hyvä näkökulma!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sitähän sä väität vähän väliä, kun et hyväksy sairauttasi.
Ukko juoksee hiki hatussa kun ääni käskee. Monta tuntia putkeen paahtaa. Työkyky mennyt eikä juoksemalla takas tuu.
Terve hän on tottakai! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ukko juoksee hiki hatussa kun ääni käskee. Monta tuntia putkeen paahtaa. Työkyky mennyt eikä juoksemalla takas tuu.
Terve hän on tottakai!No minkä takia hän tottelee tätä "ääntä"? Kuulostaa enemmänkin tyhmältä tai epärehelliseltä kuin sairaalta. Flunssa on sairaus. Tyhmyys ja epärehellisyys eivät.
- Anonyymi
Viisi olutta illalla! Jos et ole sairas, niin ennen pitkää tulet sellaiseksi.
- Anonyymi
Turhaa skitsoilua
- Anonyymi
Olen kokeillut tätä ja toimii erinomaisesti. Voin paljon paremmin ja saan hyvin nukutuksi yöni ilman mitään unilääkettä. Yhden päivän pidin taukoa tästä kävelyhoidosta, mutta jatkan jälleen huomenna. Tuntimäärä kävellen tuntuu ensi alkuun kyllä hurjalle, kun en ollut liikkunut juur lainkaan. Aloitin hitaalla kävelyllä ja nyt jalatkin toimii jo paremmin. Joten jatkuu mun kohdalla tämä hoitomuoto.
Ja neoluet illalla on erinomainen juttu päivän päätteeks. - Anonyymi
Mutku ei voi, kun ihmiset liikkuu joka paikassa. Minä haluan puhua itsekseni enkä voi, jos ihmiset pyörii joka nurkassa.
- Anonyymi
Älä kävele nurkkien kautta. Väistät silleen ihmiset sitten ja voit puhella yksiksesi.
- Anonyymi
Saahan sitä yksin puhua ihmisten ilmoilla. Muut luulee kato että puhut handsfreen kautta puhelimeen. :)
- Anonyymi
Kyllä varmasti liikkuminen ulkona pitemmän aikaa ainakin hävittää mielestä ne mielen varjot, jotka sinne sisällä ollessaan projisoi. Aluksi liikkumisesta voi tulla huono ja kipeä olo, koska kuona aineet lähtee liikkeelle ja keho alkaa automaattisesti puhdistua, kun kuntoilee. Juoksukirjan lukeminenkin voi olla innostavaa. Noilla tuntimäärillähän pääsisit kohta osallistumaan vaikka maratoonille.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495565Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042036Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1141621
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191593Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731167
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188988