Paljon on ilmennyt ravintola-asiantuntijoita olevan nokka Pattayan suuntaan kaikkinaisine tietoineen, joten ohessa ravintola-aiheinen kysymys meidän kotithaikeittiön tämän päivän tuotoksesta thaivaimoni kokkaamana.
https://aijaa.com/boz5xK
Thaikeittiö.
23
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Voi olla vaimosi tai hoitajasi kokkaama ja Thaimaassa mutta sinä olet Suomessa. Kiitos sydämistä kuitenkin jotka olet askarrellut miehekkäästi kuvaan.
Sydän on Pattayan rakkaiden symbooli ja tiesinhän minä että marjat ja pihvi sinulle tuntematon, koska thaimaassa ruokailusi nolla.
- Anonyymi
Thairuokana pottumuusia, possua ruskeassa kastikkeessa, pekonia, kirsikkahilloa ja ranskankermaa / smetanaa? Hyvännäköinen setti mutta ei ole thairuokaa eikä thaivaimot kokkaile tuollaisia sapuskoja.
Possu ja kirsikkahillo väärin, kuten myös kastike vaikkakin väri oikein.
Perunamuusi oikein, koska liika riisi ei ole hyväksi.
Smetana oikein myös.
En ole thairuoaksi väittänytkään ja et taida tietää thaivaimoista aivan kaikkea, joten pohdippa esimerkiksi miksi suomivaimot kokkaa joskus thairuokaa ja miksi Junttilassa järjestetään sushikursseja.- Anonyymi
Asiahan ei tietenkään minulle kuulu, mutta...
Hitsin vaikeaa muuten kirjoitella tänne yhtään mitään, ainakaan kieli keskellä suuta, etteikö joutusi luokitelluksi ojasta allikkoon. Thaimaassa parempi sanonta tällekin tiikereistä ja krokotiilista ollen, mutta tästä ehkä myöhemmin, jos tarvetta ollen?
Mutta... jotkut thaivaimot kykeneviä kyllä ovat kokkailemaan Senssun kuvan kaltaisia herkku- / lohturuokia. Nam.
Senssu selvästikin on onnekas hänellä häntä rakastava thaivaimo ollen. - Anonyymi
SENSSU kirjoitti:
Possu ja kirsikkahillo väärin, kuten myös kastike vaikkakin väri oikein.
Perunamuusi oikein, koska liika riisi ei ole hyväksi.
Smetana oikein myös.
En ole thairuoaksi väittänytkään ja et taida tietää thaivaimoista aivan kaikkea, joten pohdippa esimerkiksi miksi suomivaimot kokkaa joskus thairuokaa ja miksi Junttilassa järjestetään sushikursseja.Asiahan ei tietenkään minulle kuulu, mutta...
Jäin nyt ihan pohtimaan tuota, että miksi suomivaimot kokkaa joskus thairuokaa.
Hmm... Ehkäpä suomivaimot joskus kokkailevat thairuokaa vain itselleen, vaikka suomimiehensä eivät thairuuasta pitäisi. Ehkä suomivaimot kokkaavat thairuokaa miehelleen tämän tästä pitäen, vaikka itse eivät pitäisikään tästä. Siis thairuuasta.
Hitsi, myönnän, että en tiedä - kerro sinä Sensei miksi?
Miksi Junttilassa järjestetään sushikursseja - kehtaatkin kysyä vielä?
Aikaisemmin jo latasit sellaisen kysymys-sarjan jotta polveni notkahtivat vastatessa. Ja nyt sitten tässä sushi asiassa kehtaat vielä yrittää potkaista minua vyön alle! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Asiahan ei tietenkään minulle kuulu, mutta...
Hitsin vaikeaa muuten kirjoitella tänne yhtään mitään, ainakaan kieli keskellä suuta, etteikö joutusi luokitelluksi ojasta allikkoon. Thaimaassa parempi sanonta tällekin tiikereistä ja krokotiilista ollen, mutta tästä ehkä myöhemmin, jos tarvetta ollen?
Mutta... jotkut thaivaimot kykeneviä kyllä ovat kokkailemaan Senssun kuvan kaltaisia herkku- / lohturuokia. Nam.
Senssu selvästikin on onnekas hänellä häntä rakastava thaivaimo ollen.Ojasta allikkoon.
หนีเสีอปะจระเข้
Senssu ystävällisesti vastannee, menikö tämä oikein?
- Anonyymi
Heippa Senssukka!
Kiva kuva, kiitos.
Vastailin muuten kiukutteluusi tuolla toisessa keskustelussa jossa vaatimattomaan ja pyyteettömään tyyliisi et Smuffi-Senseinä esiintynyt.
Tuossa kuvassa puolukkahilloa nam ollen?- Anonyymi
Heippa hei heiluvisille ja Numpalle myäs!
Kirsikoita kuksassa... eikun mikä se biisi oli...
Se kun missä laulettiin jotain että,...
Punertaa marjat... Ja että mukaansa eivät mua othaneet... jää siskonmakkaraseksi...
- Anonyymi
Nuudelipussi ja osterisoosi aasiamarketista, silakkalaatikko puumukilla kotiuunissa ja pottumuusia kirsikalla, pekonia ja puoli kiloa smetanaa. Makkaraa ja pottua. Muija juo vettä ruuan kanssa. Kotiruokaa siis etuhintaan. Kuvat niistä ja reseptit. Ok suomalaista ruokaa thaimaustein. No problems.
Mutta missä on kuvat "meidän ravintolakonsernin" antimista? Suositut ja tasokkaat laaturavintolat joissa varakkaat kokit ja tarjoilijat puurtaa menestyksekkäästi 12kk vuodesta ja asiakkaita piisaa. Ei ensimmäistäkään kuvaa annoksista tai kassakuiteista, ei liivijengin potatoista, ei mistään. Miksi aina vain kotikuvia Suomesta?- Anonyymi
Näitä kirjoituksia huvittuneena seuranneena voinen luotettavana henkilönä kertoa sinulle tämän Herra Senssun antavan sinulle puuhaa, kuten kertonut.
Arvelen sinun näkevän unta öisin tästä henkilöstä ja valveillaoloaikasi ajatuksesi suunnaten tähän henkilöön osoitat päivittäin.
Ymmärrän hyvin että sinulle hän ei tahtomiasi kuvia toimita, sinähän saisit järttaslaagin ja näppäinsormesi menisi vesirakkuloille, sekä suomipalsta menisi tukkoon sinun kähveltäen itsellesi kaiken palstatilakapasiteetin.
- Anonyymi
Yksinpuhelu on varmaan kivaa, mutta josko keskityttäisiin Pattayaan. Thaimaan ykköseen.
- Anonyymi
miksi kuva oksettavasta rasvaklöntistä on thaimaan matkailupalstalla.? tuo sianruoka ei liity thaimaan matkailuun mitenkään.
- Anonyymi
Maksaa pekonilla, perunamuussilla ja puolukka hillolla ?
By NumBall- Anonyymi
on näköjään tasoa ja laatua.
- Anonyymi
Maksaa pekonilla, perunamuussilla ja puolukka hillolla ?
By NumBall - Anonyymi
Thaimaalaisittain valmistetut hullun miekkamiehen rottaburgerit ovat maukkaimmillaan tuoreena.
- Anonyymi
Heippa heipsis Senssu.
Tosi herkullinen kuva, kiitos.
Tummaa voileipää nam, eikä mitään vaaleaa paahtopullaa. Noh, kyllähän vaalea paahtoleipäkin joskus on ihan maukasta myönnettäköön, mutta ne ravintoarvot.
Katkarapusalaattia? Nam. Itsetehtynä namnnam.
Onko kuvassa näkyvä herkku punajuurta ja miten valmistettua?
Tuohon kuvan satsiin vielä kun lisää kupillesen hyvää kahvia ja vasta puristettua hedelmämehua niin johan kelpaa!- Anonyymi
Kuvaan kahvia? Oletko ihan terve sensukka?
- Anonyymi
Ei ole hullun miekkamiehen rottaburgeribaarin voittanutta. Paras ravintola Pattayalla.
Mun maha on ainakin ihan täynnä thaikeittiön antimia näistä kuvista resupetterit pattajan rakkaat raskaat pallomahat. vielä kun saisi kuvaan lisää makkaraa niin mä repeäisin. Sipannia ja maggaraa. kunnon lihaisaa luonnonsuolessa huolella mikrossa paahdettua sipatilla. sitten jos saa kuvaan toivoa vielä repunasalaaddia gurkkumajoneezilla. muuden oledden sburguja ollen.
- Anonyymi
Mielenkiintoisia nämä ruoka-aiheiset, kun kovasti ottaa kipeetä tuolle kloonille.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 172393
- 441261
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70907Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää135848- 45841
- 59807
- 42776
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44745Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164732Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130684