Paljonko Juuan kunta hankkii uusia monitoimi hävittäjiä nykyisten tilalle? Mitkä ovat tarjolla olevat vaihtoehdot ja mikä on mahdollinen valinta päätös?
Juuan kunnan monitoimi hävittäjä hankinnat
12
103
Vastaukset
- Anonyymi
Entistä on korjattu ja laitettu parhaaseen valmius asemaan.Kyllä tällä saadaan homma hoidettua.Hyvä tällainen on olla vaikka ei paikkakunnalla tarvittaisikaan.
- Anonyymi
Kuulemma hävittäjä hankinta tullaan tekemään romuliikkeestä. Sieltä löytyy kaikkea mahdollista
- Anonyymi
Juuan kaatopaikalta kuulemma löytyi toisen maailmansodan aikaisia häivehävittäjien raatoja, joita sitten kaupataan Juuan kunnalle sopivaan hintaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juuan kaatopaikalta kuulemma löytyi toisen maailmansodan aikaisia häivehävittäjien raatoja, joita sitten kaupataan Juuan kunnalle sopivaan hintaan.
Juuan kunta aikoo korvata hävittäjät aseistetuilla lepakoilla
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juuan kunta aikoo korvata hävittäjät aseistetuilla lepakoilla
Mitkä ovat erikoisimmat aseet? Onko elektroniseen sodankäyntiin olevia kykyjä?
- Anonyymi
Kuulin vahingossa erittäin salassapidettäviä huhuja että hävittäjiä hankitaan 100 kpl. Kustannus arviota ei ole uskallettu edes ajatella.
- Anonyymi
Kaupat on varmaan lyöty jo lukkoon mutta kuntalaisille ei kerrota mitään.
- Anonyymi
Juuan monitoimi hävittäjät voisivat moukaroida Nurmeksen kylän keskustaa ja paalasmaan lossilla voisi tehdä maihinnousun kylpylä hotelli bomban rannalle.
- Anonyymi
Bombasta voisi tehdä pohjois-karjalan suurimman ilotalon.
- Anonyymi
Nurmeksen golf kentästä voisi tehdä hävittäjielle laskeutumis paikan.
- Anonyymi
Juuan kunnan valtuusto on kuulemma kaavailut Nurmeksen porokylän aluetta hävittäjien harjoittelu alueeksi. Alueelle asetellaan erillaisia maalitauluja joita hävittäjät pommittavat. Itse nurmeksen keskusta on kemiallisten aseiden testaus paikka.
- Anonyymi
Juuka on monesti harjotellut simuloituja ydinaseiskuja nurmeksen keskustaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 11810293
- 525030
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html422211Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052058- 261924
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131591Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411392Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta24993Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v31991Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54977