Olen miettinyt Frettiä mutta en ole varma mikä häkki olisi hyvä kun olisi siellä muutaman tunnin päivästä olisiko tämä hyvä https://www.zooplus.fi/shop/jyrsijat/hakit_aitaukset/rotan/rotta_80cm/224745 ?
Fretin häkki
3
170
Vastaukset
- Anonyymi
Tuota noin, toista kiloa painava fretti ja undulaatti ovat hiukan eri sarjaa, eikä tuo häkki oikein vakuuta. Ainakin se on ruuvattava aika tiukkaan kiinni johonkin, sillä muutoin liikkuva kappale (fretti), antaa kappaleelle (häkki) kiihtyvyyden a. Tuollaisen pömpelin massa ja alustan kitka tuskin takaavat kiihtyvyyden seurausten muuttumista lämmöksi rajatulla alueelle.
Kehotan loogiseen päätöksentekoon. Tuolla hinnalla, mitä tuo rimpula maksaa, saat verkkoa https://www.byggmax.fi/hitsattu-verkko-p157103?gclid=EAIaIQobChMI_IuuztHg5wIVllQYCh1mSw34EAQYBSABEgIo4fD_BwE#776=33245, surralankaa (raudoitukseen), vasaran, hakasia, puoli mottia liimapuuta ja helkkarin hauskan viikonlopun.
Näätä lemmikkinä kasvattaa isännän/emännän älykkyyttä, pyydä kaverit apuun ja pidä talkoot ;-}- Anonyymi
Onko tämä edes parempi olen kuullut että ihmisillä on ollut tämä häkki freteillä https://www.petenkoiratarvike.com/kissat/kuljetus-ja-kantaminen/kantokopat-ja-hakit/pienelainhakki-critter-nation/111715?64465
- Anonyymi
Tossa furret towerissa ainakin on vähän turhan vähän pohjatilaa fretille, tuo critter nation ehkä voisi mennä just ja just, mutta tuolla rahalla saa kyllä ostettua tarpeet häkin tekemiseenkin, saa edullisemmin tehtyä isomman häkin. Yleensä häkki kannattaakin tehdä itse.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1375798
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3962599- 1342517
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv102090- 121463
- 621158
Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍101062- 51922
Temusta tilaamiseen tulee muutos
Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/101845- 76835