huumeisiin? Mihin sinulla on kaipuu ja ikävä kun kaihoat huumeiden perään?
Mikä sai sinut rakastumaan
Anonyymi
36<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Itse en käytä huumeita,mutta onhan se tuottavaa bisnestä. Kunhan alaikäisille lapsille ei niitä myydä/tarjota, jotta koukuttuisivat. Aikuisten luulisi itse ymmärtävän mihin ryhtyvät.
Tyhjyyteen ja sen luomaan rauhallisuuteen, missä ei ole tunteita, huonoa oloa ja se onnellisuus minkä kohtaa niitä käyttäessä ja se onnellisuus ei ole tunne, vaan nautinto ettei kukaan ole lähellä ja olet oma itsesi, täysin yksin ilman mitään ja ketään. Se on jotain niin ihanaa, kaikki on todellista eikä keksittyä, mitä elämä muuten on, ei ole kipuja eikä särkyjä, on vain tyhjyys, joka on arvokkaampaa ja ihanampaa kuin mikään muu voi olla.
Koen olevani täysin terve käyttäessäni huumeita, ilman niitä olen täysin sairas ja mikään muu ei ole auttanut, se tärkein kaikista. Jokainen haluaa olla terve ja tuntea voivansa hyvin ja huumeet sen saavat aikaan, silloin on vain pakko käyttää. Kenenkään oikeus ei ole olla sairas kivuista, säryistä, pahasta olosta ja kaikesta muista. Jokaisella on oikeus olla terve ja onnellinen, oli se sitten laitonta tai ei.
Miksi et halua tuntea mitään muuta kuin tyhjyyttä ja onnea?
Koska olen onnellinen ja koen olevani terve kun en tunne mitään.
Lääkkeillä ja huumeilla on se ero, että lääkkeet ovat laillisia huumeita.
Laittomuus tekee huumeen, vaikka sillä olisi vähemmän haittavaikutuksia kuin laillisella lääkkeellä.
Koen olevani oma itseni enkä mikään muu. Silloin vain mieli voi olla kirkas. Mieli ei ole kirkas eikä toimi jos tunnet tunteita.
Mutta tunteet on se elämä! Ihmisen koko kokemus elämisestä on ihmisen kokemat tunteet. Etkö haluaisi elää?
Sillä ei ole merkitystä onko jokin laitonta, jos se on ainoa keino olla terve.
He jotka lakeja säätävät ovat mielestäni velvollisia kehittämään yhtä hyviä lääkkeitä lailliseksi, mitä huumeet ovat. Mitä järkeä on keksiä lakeja ihmisten hyvinvoinnin haittatekijöiksi asettamalla lakeja ja kuitenkaan laillisia vastaavia ei olemassa. Luulisi lakipykälien ajavan myös ihmisten terveyden asiaa, mutta ei se siltä näytä. Ajatellaan esimerkiksi kannabis, jos ihminen on oikeasti terve käyttäessään kyseistä ainetta ja laki estää sinua olemasta terve! Olen ajatellut että jos saan käytöstä merkin rekisteriin tai sakon, niin se on tavattoman pieni hinta sille, että pystyn edes olemaan osittain toimintakykyinen yhteiskunnassa. Siksi monessa maassa esimerkiksi kannabis on juurikin laillinen lääke eikä laiton huume, koska sillä on niin paljon positiivisia terveysvaikutuksia, joita yhdelläkään muulla aineella ei ole. En ymmärrä Suomen ja muiden ajatusta pitää erittäin tehokas yrtti moneen eri vaivaan piilossa. Jos kyseessä on vain lääkefirmojen lobbaus, niin luulisi nykyteknologialla kannabiksesta saavan tabletti version tehtyä että rahat menisivät oikeaan kassaan valtiolle ja yrityksille. Muutenkin on järjetöntä leimata ihmisiä ainoastaan sen takia, miten he koittavat tulla parhaiten kipujen ja muiden sairauksien kanssa toimeen. Suomi on pahasti jäljessä tässä asiassa ja asia pitäisi saada pikimmiten kuntoon.
Kenelle on ja kenelle ei? Vihaan tunteita ja voin tunteiden kanssa pahoin. Niiden kanssa itselläni on todella huono olla, oli ne sitten hyviä tai huonoja, itselleni ne ovat kaikki huonoja ja sairas tuttavia. Kaikki ovat erilaisia ja kaikki reagoivat toisin kuin joku toinen. Toisille sopii lääkkeet toisille ei, esimerkiksi lääkkeet eivät ole koskaan sopinut itselleni, voin niiden kanssa todella huonosti ja silti niitä tyrkytetään. Ei kiitos, niistä ei ole kuin haittaa.
Ja otetaan vaikka vertailukohdaksi ahdistukseen tarjolla olevat lääkkeet. Niiden haittavaikutukset kun katsoo läpi on selvää huomata, kuinka vaarallisia ne oikein ovat! Haittalista on järjetön ja niihin kuolee kymmeniätuhansia ihmisiä vuodessa ympäri maailman. Kysymys kuluu, mitä järkeä on viedä ihmisiltä lääke lakipykälien avulla, esim kannabis, johon ei ole koskaan kuollut yhtäkään ihmistä??
Miksi ahdistukseen pitää syödä mitään lääkkeitä tai päihteitä?
Ahdistus voi olla perinnöllistä tai se voi olla kumpuavaa fyysisestä sairaudesta, jotka eivät välttämättä ole hoidettavissa, silloin ainoa keino lievittää ahdistusta on kohdistaa lievitys ainoastaan nerologisiin seikkoihin, esimerkiksi GABA:n toimintaan tai muuhun.
No mistä sun ahdistus johtuu?
Kallon sisäinen verenvuoto? Kallon murtuma? Aivokasvain?
Esimerkiksi+itselläni+on+paha+vaurio+alaselässä+ja+hermosto+on+viallinen.+Jos+en+käyttäisi+kannabista+olisin+alta+kuukauden+liikuntakyvytön+kipujen+takia.+Kaiken+lisäksi+tämä+hermosto-ongelma+vaikuttaa+niin+paljon+joihinkin+muihin+elimistön+kohtiin+lisäksi,+jotka+vaikuttavat+taas+negatiivisesti+aivojen+toimintaan.+Se+voi+olla+vaikka+juuri+GABA:n+ja+välittäaineiden+vääränlainen+toiminta+tai+jokin+muu+vastaava,+kuitenkin+kannabis+pitää+noin+99%+kaikista+näistä+vaivoista+oireet+poissa.
Mikä sairauden nimi vai oletko ollut onnettomuudessa missä selän vamma tullut?
Uskon sen johtuvan neurologisista ongelmista. Kun tuossa mainitsin olen alkanut enemmän ja enemmän epäilemään tämä selän hermovaurion vaikuttavan tavalla toisella selkäydinnesteen toimintaan ja sitä kautta aivojen välittäjäaineiden ja muiden tärkeiden osa-alueiden toimintaan.
Käytitkö ennen vammaa huumeita vai aloitko käyttään vamman jälkeen?
En käyttänyt.
Monta vuotta olet käyttänyt ja miten
Selkäsi kestää istumista ja netti sisältöistä elämää?
Istuminen on selkäsairaille myrkkyä
Selän vamma on onnettomuudesta, joka ei tosin ollut suuri, mutta halvaantuminen oli kuulemma millistä kiinni.
Miten selkä kestää nettipainotteista elämää. Istuminen on terveellekin selälle todella raskasta ja myrkyllistä
Terävä ensine oli vielä jäänyt selän sisälle vahingossa Ihan hermoratojen viereen, sieltä se nousi puolen vuoden päästä ylös ja teki samalla varmaan lisää mannaa selälle.
En käyttäisi jollei olisi pakko ja käytän todella harvoin, kerran pari kuussa otan imun ja se riittää siihen hyvinvointiin. Eli summa summarum, uskon vahvasti GABA:n tuotantoni olevan vähäistä ja kannabis ehkä lisää tuotantoa. En ole lääkäri enkä voi vahvistaa aavistustani, mutta en usko kenenkään muunkaan siihen pystyvän.
Ei kestä istumista eikä edes nukkumista, kääntyminen voi olla yölläkin niinkin tuskallista ettei sen jälkeen voi enää nukkua ollenkaan.
Kukkaa poltettuani tunsin syvää rakkautta ja ykseyttä kaikkia maailman ihmisiä kohtaan.
Bob Marleyn sanoitukset avautuivat mielessäni kuin kukka!
Amfetamiinia nautittuani jäin ihmettelemään maasta nousevan vieraan kasvin sirkkalehtiä ja kyykittyäni siinä aikani tajusin sen olevan puun taimi. Ystäväni huhuili minua jostain päin metsää mutta aine teki minut rohkean itsekkääksi ja jatkoin muutaman tunnin ajan ajatuksin tapahtuvaa vuorovaikutusta luonnon monimuotoisuuden kanssa ja koko evoluutio paljasti täydellisyytensä minulle.
Palattuani ihmisten ilmoille olin täynnä onnellisuutta ja viisautta.
No joo samaan virtaan ei voi astua kahdesti vai mitä?
En tiedä, mutta näyttää siltä, että huumehörhöjen levinneisyys näkee parhaiden kotisohvalta televisiossa.
Mikä on huumehörhö? Ihminen joka lievittää sairauden oireita laittomasti?
Kyllä huumeita voi ottaa tervekin.
Niin tai siksi hän on juurikin on terve, kun hän säännöllisesti sitä ottaa.
Rahan takia, ei niitä käyttää tarvitse.
Sunhan pitäisi muistaa nainen kun sun muotipelle ”ystävät” niitä mulle alunperin tarjosi
Suru, kipu, naisten julmat sanat ja vielä julmemmat teot
Lisään vielä että kaiho on kuolemaan ja tyhjyyteeb
Jaahas