Kaupunginhallitus tulee näkemään mitä päättivät

Kaupunginhallitus tulee vielä katsomaan peiliin mitä tuli päätettyä.vs.Kaupunginjohtajan selkeä asioiden tuominen ei näytä päättäjiin vaikuttavan.Mitä ihmeellimpää keskinäistä riitaisuutta/valtataistelua.Pitäisi kai kaikkien katsoa asioita koko kaupungin näkökulmasta ja siitä olisi hyötyä kaikille.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

KORJAUS.K Kaupunginvaltuusto

Äänestä

Siis mikä oli lopullinen päätös. Pöytäkirjaa ei ole vaan esityslista kaupungin sivuilla.

Terv. Toispaikkakuntalainen, mutta ei kepu

Äänestä

Ei tässä yksi vain pari ihmistä riidellyt. 16-11 miten saat sen väännettyä parin henkilön riitelyksi? Kouluasia oli koko porukalle vaikea asia ja näkökulmia oli monta,mutta päätös oli enemmistöpäätös joten pulinat pois.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kaupunginhallitus tulee vielä katsomaan peiliin mitä tuli päätettyä.vs.Kaupunginjohtajan selkeä asioiden tuominen ei näytä päättäjiin vaikuttavan.Mitä ihmeellimpää keskinäistä riitaisuutta/valtataistelua.Pitäisi kai kaikkien katsoa asioita koko kaupungin näkökulmasta ja siitä olisi hyötyä kaikille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu