Että jatkan matkaani yksin
Pahoin pelkään
Anonyymi
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Miksi?
Itsekin pohtinut samaa monesti, onko minusta parisuhteeseen? Osaanko huomioida toista riittävästi? Pitkään yksin jo ollut niin on vaikea muuttua, et toinen olisi siinä rinnalla jne. Kivahan se olisi, jos suhde toimisi toista tukien ja kemiat kohtaisivat?
Eikö sitä voi kokeilla, jos jostain välittää tarpeeksi? Eihän sitä epäonnistumista kannata etukäteen pelätä. Joskus voi myös onnistua.
Ollut vain epäonnistumisia. Kaiken olettanut olevan mahdollista, mut jälkeenpäin todennut et olinkin mielikuvieni vanki harhoissani.
Pois tollanen itsesääli,ei muuta kun kokeileen.Kaikilla niitä epäonnistumisia on tullut, ei saa lannistua kyllä se oikea viälä löytyy.
Joka asiassa, jos tarpeeks yrittää, niin lopulta onnistuu. Paitsi lotossa.
Et tiennyt mitä rakkaus oli...
Luterilaisten oppien mukaan ``Jesse`` pitää sulle seuraa.