Miksi persut ei mene hallitukseen ja vihdoinkin potki kaikki vitun sossupummit helvettiin tästä maasta? Ensimmäisenä kaikki suomalaiset paskamahat jotka ovat liian tyhmiä, etteivät ole edes täällä onnistuneet elämässä.
Miten vitussa joku voi olla niin saatanan tyhmä, että ei kouluta itseään ILMAISEKSI ja mene töihin? Tällainen geenialtaan pohjasakka pitäisi potkia itämereen! Voisko persut tarttua toimeen?
Miten vitussa joku voi olla niin saatanan tyhmä, että ei kouluta itseään ILMAISEKSI ja mene töihin? Tällainen geenialtaan pohjasakka pitäisi potkia itämereen! Voisko persut tarttua toimeen?
Vastaukset 33
Vanhimmat
Kyllähän ne vastustaa sossupummeja, Jussi halveksii kaikkia työttömiä ja kouluttamattomia. Toki ei kerro sitä suoraan. Mutta tohtorismies kuitenkin.
Miksi sitten juuri vasemmistohallitus haluaa pakottaa työttömät kuntouttavaan työtoimintaan tekemään työtä palkatta?
Mutta sittenhän persut potkivat sinne omiaan.
Lähes sata sossupummia se nyjyinen hallitus palkkasi avustajakseen, mutta mistä sen rahan otat nille ja muille puolue eliiteille, kansalta kaikki on pois.
Ei+persut+pääse+hallitukseen,+kannatus+on+liian+pieni.
Kukaan+ei+huoli+niitä+kumppaniksi,+ja+toisaalta+persuille+ei+kelpaa+kuin+kokoomus,+joka+ei+huoli+natseja,+ja+kd,+jolle+ei+kelpaa+muut+kuin+uskovaiset+ja+eivät+nekään+kaikki.+
Vaihtoehtoja+ei+ole+kuin+se,+että+50.1+%+kannatus
on+saatava,+silloin+persut+voi+perustaa+oman+keisari+-+diktatuurin+ja+keskitysleirit.
siis ketkä ovat sossupummeja?
SDP saa elantonsa sossurahoista
KELA saa elantonsa sossurahoista
SITRA
YLE
ALKO
VEIKKAUS
lista on loputon
SÄÄTIÖT KAARNALAIVAPOJAT JNE
Pelkkiä sossupummeja nämä on kaikki, sosialistisessa valtiossa ei paljoa omillaan eläviä ole?
Näinkö se on, ja kaikki persut elättää itse itsensä?????!!!!!!!
Tuo lista pitää olla pisempi, eu maksut, lisäksi sieltä kaikki virat-valvonta-byroo maksut yms.
No miksi Persut eivät saisi puolustaa heikko-osaisia vasureita???
Kyllä nämä sossupummit pitäisi laittaa ruotuun.
Ei olla mikään maailman sosiaalitoimisto mutta ei myöskään mikään köyhien sosiaalitoimisto
Mitä eroa MATULLA ja TYÖTTÖMÄLLÄ?
EI MITÄÄN
No on siinä se ero että pakolaisella ei ollut mitään mahdollisuuksia menestyä elämässä.
Mutta suomalaisella työttömällä oli maailman parhaat mahdollisuudet, mutta silti epäonnistui
Mitä eroa on persulla ja somalilla, jos ulkokuori jätetään huomioimatta?
Ei mitään.
Tekstisi ja meuhkaamisesta kouluttautumisesta ei oikein mene yksiin.
Tottahan tuo vain puhuu
Tätähän ei persut tajua että viha vaan lisää vihaa. Kun yksi ryhmä on estetty, aletaan etsimään seuraavia vainottavia
Ja sitten kun jäljellä ei ole muita kuin ryhmä itse, sen jäsenet alkavat tappelemaan keskenään.
Ja sitten kun jäljellä ei ole enää muita kuin ryhmä itse, sen jäsenet rupeavat vihaamaan toisiaan.
Onneksi ainakin nämä veijarit eduskuntaan nostettuina pääsivät pois sossun luukulta.
Talous
04.11.2019
STT
"Uusien kansanedustajien tulolistan toinen pää oli puoluekannaltaan yhdenmukaisempi. Viisi vähiten tienannutta uutta kansanedustajaa olivat kaikki perussuomalaisia.
Ensimmäisen kauden edustajista vähiten ansaitsi Mauri Peltokangas (ps.). Hän sai noin 8 400 euron ansiotulot. Verotettavaa pääomatuloa ensimmäisenä perussuomalaisena Keski-Pohjanmaalta eduskuntaan valitulla Peltokankaalla ei ollut.
Seuraavaksi vähiten tienanneet uudet edustajat olivat yrittäjänä aiemmin rikastunut Veikko Vallin (noin 12 300 euroa) ja Ano Turtiainen (noin 12 500 euroa)"
Ano ainakin paikkaa pieniä tulojaan laskuttamalla eduskunnalta ajamattomista kilometreistä. Kuka uskoo, ettää mies esim. sairauslomallaan ajaa peräikkäisinä päivinä edestakaisin Helsinki-Juva -väliä?
Perussuomalaiset onkin yrittäjäpuolue.
Kyllä, yrittävät kaikenlaista fuskua.
No miksi Persut eivät saisi puolustaa heikko-osaisia vasureita???
Haluavatko vasurit jäädä katuojaan ??
Miksi pitäisi? Heikko-osaiset ovat yleensä demareita tai vasureita. Meillä persuissa ei ole mitään vasureita joten miksi ihmeessä ajaisimme heidän asiaa?
Ovatko Peltokangas ja Turtiainen siis vasureita, älä nyt sentään ihan hulluja puhu?
Eihän ne nyt omiaan minnekään potki
Aloittaja voisi mennä itse hallitukseen ja laittaa maan asiat kuntoon...
Jäämme odottamaan...
Onko persut siis vassaripuolue?
Persu ei ymmärrä mitä äänestää
Päivä päivältä vahvemmin, kun seuraa tuota vihervasemmiston onnetonta taaperrusta ja sekoilua hallituksessa, ja luoja tietää mitä nämä täällä Persujen kimppuun käyvät tolliskot ovatkaan - touhuja, sen varmemmin alkaa tuntua, että vain Perussuomalaisia äänestäneet ovat tiennet mitä haluavat ja keneltä.
Kun äänesti vasemmistoa, äänesti keskustaa.....
vasuri ei ymmärrä mitä äänestää....
No miksi Persut eivät saisi puolustaa heikko-osaisia vasureita???
Haluavatko vasurit jäädä katuojaan nyyhkimään??
Kyllä se hyvä tuloinenkin lypsää valtiota ootko joku äly KÄÄPIÖ vai onko tuo vaan provo...