Taas poljetaan tasa arvoa ,miksi tässäkin ohjelmassa on kolme miestuomaria ja vain yksi nainen?
Talent Suomi
Anonyymi
25483
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Aivan, naisten tasa-arvo ei näköjään toteudu millään. Hallituksessakin on 7 miestä, mutta vain 12 naista.
Taitaa olla historiallinen edustus hallituksessa.
Tässä tapauksessa vois se yksikin nainen olla pois. Naurettavaa käytöstä koko ajan ja typeriä englanninkielisiä huudahduksia. Pysyis edes penkissään ja PITÄIS TURPANSA KIINNI !!!
Olen samaa mieltä, todella ärsyttävää super. mega,hyper huutamista ja lisäksi päästämässä jatkoon ihan hölmöjä esityksiä.
Hän on vähemmistön edustaja, suomenruotsalainen. Eihän siellä olekaan yhtään suomalaista naista!
Samaa mieltä. Tekopirteää hösläämistä. Ärsyttää koko eukko. Menis nyt sinne Hollantiin ja pysyis siellä. Kyllästyttävä eukko.
Toi ainoo harakka on ihan hirvee. Niin täynnä itseään kun vaan olla voi.
hmmmmm...... paskaa englantia suoltava keski-ikäinen, perselihava, ruttunaamainen Wanbabeteini, joka tekokiljumisellaan tankeroenkullaan aiheuttaa lähinnä myötähäpeää. lets kou kööölll.... anpeliiiiiiivapel.
Tämä kiitiöfemiini pilaa koko ohjelman, päästäis kaikki jatkoon vaikka rajallinen määrä mahdollista. Täys bimbo ja pissis ja NIIN teennäinen, hyppii kuin olis satiaisia housut täynnään!
Kaunis hän kyllä on, lisään edelliseen.
Itse-asiassa se nainen on paras niistä tuomareista.Yksi julki homo ,yksi kiintiö ne...ri ja yksi läpeensä tatuoitu.Olkoon vaikka kuinka viihde-ohjelma ,mutta eikö suomessa ole enää tavallisia ihmisiä tuommoiseenkin ohjelmaan.
kaikki sekasikiöt sinne pääseekin tuomareiksi...hyhh...
Krista on pirteä ja laulaakin paremmin kuin VOF:piipittäjä! Ihan hyvät tuomarit muutkin, Uotisen homonuotti tosin ärsyttävä. Uotinen on kuitenkin bisexuaali! Kovin paljon talenttia ei vielä ole löytynyt!
Ei voi kyllä kauniiksi sanoa parhaalla tahdollakaan. Aivan kauhee ämmä joka mylvii kun joku idiootti, ei vaan pysty sitä katsoo.
Samaa mieltä. Akka on ihan hanurista.
ihan hyvännäkösiä esiintyjiä välillä on kylLä..:)
Lasten talentti pitäisi olla erikseen. Kiinnostus lopahti jo viime vuonna
Pitäisi olla ikäraja. Ei mielestäni talentiin sovi lapset, tai sitten pitäisi olla lapsille erikseen talent. Krista huutaa ja höyryää ja päästäisi jatkoon kaikki takapuolten heiluttajat, takapuoltaan osaa keikutella kuka tahansa.
Ernset makaa pöydän päällä.
Pitäisi olla joku erityinen kyky, eikä vaan vähän takapuolta keikuttava ja se on Kristan mielestä heti jatkoon.
Voihan vittu kun toi akka (Krista) on sitten surkee. Tekopirtee turha mylvijä.
Jos duunissa oikein mättää, niin toiselta suapi tintata ilimat pihalle ja täysii
Ihan järjetön ohjelma. Suurin osa tanssijoita lava täynnä ja muita heilujia ja eikun jatkoon vaan. Porilainen vatsastapuhuja poika oli paras ja oikea talentti, hyvä kun pääsi jatkoon.
Mielestäni monta hyvää taiteilijaa heitettiin sivuun. Mitä hyviä esittäjiä ne on, jotka vähän takapuoltaan keinuttelee musiikin tahdissa, ei tartte paljoa opettelemista.
Ja laulajien pitäisi olla eri ohjelmissa.
Lapset lasten laulukilpailuihin, ei tämä ole mikään idols, joihin ei edes lapsia huolita.
Pitäisi mennä jatkoon sellaiset, jotka on jossain erityisen taitavia,
Hirveetä paskaa koko homma. Akka nyt lyö kaikki pohjat surkeudellaan.
Ohjelma on hyvä. Mutta, taustat ovat niin voimakkaita, varsinkin väriltään, niin ettei oikein näe esiintyjiä. Minulla on n. puolen vuoden silmälasit, mutteivat auta.
Samaa mieltä kanssasi. Kyllä 2000-luvulla jo pitäisi osata laittaa tasa-arvon nimissä kumpaakin sukupuolta yhtä paljon.