Taas poljetaan tasa arvoa ,miksi tässäkin ohjelmassa on kolme miestuomaria ja vain yksi nainen?
Talent Suomi
25
409
Vastaukset
- Anonyymi
Aivan, naisten tasa-arvo ei näköjään toteudu millään. Hallituksessakin on 7 miestä, mutta vain 12 naista.
- Anonyymi
Taitaa olla historiallinen edustus hallituksessa.
- Anonyymi
Tässä tapauksessa vois se yksikin nainen olla pois. Naurettavaa käytöstä koko ajan ja typeriä englanninkielisiä huudahduksia. Pysyis edes penkissään ja PITÄIS TURPANSA KIINNI !!!
- Anonyymi
Olen samaa mieltä, todella ärsyttävää super. mega,hyper huutamista ja lisäksi päästämässä jatkoon ihan hölmöjä esityksiä.
- Anonyymi
Hän on vähemmistön edustaja, suomenruotsalainen. Eihän siellä olekaan yhtään suomalaista naista!
- Anonyymi
Samaa mieltä. Tekopirteää hösläämistä. Ärsyttää koko eukko. Menis nyt sinne Hollantiin ja pysyis siellä. Kyllästyttävä eukko.
- Anonyymi
Toi ainoo harakka on ihan hirvee. Niin täynnä itseään kun vaan olla voi.
- Anonyymi
hmmmmm...... paskaa englantia suoltava keski-ikäinen, perselihava, ruttunaamainen Wanbabeteini, joka tekokiljumisellaan tankeroenkullaan aiheuttaa lähinnä myötähäpeää. lets kou kööölll.... anpeliiiiiiivapel.
- Anonyymi
Tämä kiitiöfemiini pilaa koko ohjelman, päästäis kaikki jatkoon vaikka rajallinen määrä mahdollista. Täys bimbo ja pissis ja NIIN teennäinen, hyppii kuin olis satiaisia housut täynnään!
- Anonyymi
Kaunis hän kyllä on, lisään edelliseen.
- Anonyymi
Itse-asiassa se nainen on paras niistä tuomareista.Yksi julki homo ,yksi kiintiö ne...ri ja yksi läpeensä tatuoitu.Olkoon vaikka kuinka viihde-ohjelma ,mutta eikö suomessa ole enää tavallisia ihmisiä tuommoiseenkin ohjelmaan.
- Anonyymi
Krista on pirteä ja laulaakin paremmin kuin VOF:piipittäjä! Ihan hyvät tuomarit muutkin, Uotisen homonuotti tosin ärsyttävä. Uotinen on kuitenkin bisexuaali! Kovin paljon talenttia ei vielä ole löytynyt!
- Anonyymi
Ei voi kyllä kauniiksi sanoa parhaalla tahdollakaan. Aivan kauhee ämmä joka mylvii kun joku idiootti, ei vaan pysty sitä katsoo.
- Anonyymi
Samaa mieltä. Akka on ihan hanurista.
ihan hyvännäkösiä esiintyjiä välillä on kylLä..:)
- Anonyymi
Lasten talentti pitäisi olla erikseen. Kiinnostus lopahti jo viime vuonna
- Anonyymi
Pitäisi olla ikäraja. Ei mielestäni talentiin sovi lapset, tai sitten pitäisi olla lapsille erikseen talent. Krista huutaa ja höyryää ja päästäisi jatkoon kaikki takapuolten heiluttajat, takapuoltaan osaa keikutella kuka tahansa.
Ernset makaa pöydän päällä.
Pitäisi olla joku erityinen kyky, eikä vaan vähän takapuolta keikuttava ja se on Kristan mielestä heti jatkoon. - Anonyymi
Voihan vittu kun toi akka (Krista) on sitten surkee. Tekopirtee turha mylvijä.
- Anonyymi
Jos duunissa oikein mättää, niin toiselta suapi tintata ilimat pihalle ja täysii
- Anonyymi
Ihan järjetön ohjelma. Suurin osa tanssijoita lava täynnä ja muita heilujia ja eikun jatkoon vaan. Porilainen vatsastapuhuja poika oli paras ja oikea talentti, hyvä kun pääsi jatkoon.
- Anonyymi
Mielestäni monta hyvää taiteilijaa heitettiin sivuun. Mitä hyviä esittäjiä ne on, jotka vähän takapuoltaan keinuttelee musiikin tahdissa, ei tartte paljoa opettelemista.
Ja laulajien pitäisi olla eri ohjelmissa.
Lapset lasten laulukilpailuihin, ei tämä ole mikään idols, joihin ei edes lapsia huolita.
Pitäisi mennä jatkoon sellaiset, jotka on jossain erityisen taitavia, - Anonyymi
Hirveetä paskaa koko homma. Akka nyt lyö kaikki pohjat surkeudellaan.
- Anonyymi
Ohjelma on hyvä. Mutta, taustat ovat niin voimakkaita, varsinkin väriltään, niin ettei oikein näe esiintyjiä. Minulla on n. puolen vuoden silmälasit, mutteivat auta.
- Anonyymi
Samaa mieltä kanssasi. Kyllä 2000-luvulla jo pitäisi osata laittaa tasa-arvon nimissä kumpaakin sukupuolta yhtä paljon.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k18810774Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t1057583Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t337431Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle
Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht47399Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa895779Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus525238Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset325009Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk144817Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k62184Ei muuta kun kylärinkiä ajamaan!!!
Huomenta! Tuossa ku kylän pinnassa asunu koko iän, nii viime vuosina nii harmittanu ku viikonloppusin niin hiljasta, sil431735