Kuka lienee tämä Clipissä esiintyvä ammattimies (punapaitainen)
Tahtoisin ostaa häneltä nipun Tycoon paketteja . Kaveri tuntuu olevan "alan mies"
https://www.youtube.com/watch?v=OhvmjS3NuWk
terv. Uusi sijoittaja
Punapaitainen Tuurin tunkittaja
25
380
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä väliä?
Tyypillinen peräkammarin vanhapoika, oikein varsinainen pussihousu!- Anonyymi
Pussihousu!
MUAHAHAHAAAHAHAA!!!!
BUAAAHAHAHAAAHAAAA!!!
RUUAAAHAHAHAHAAAAAAAAAA!
PUSSIHOUSU = Tuurin tunkittaja PAHIMMASTA PÄÄSTÄ!
Oikeita töitä tuskin koskaan tehty!
Wincapita!
Onecoin!
Kulta-pyramidihuijaus!
No sehän on entinen Emgoldex MAAJOHTAJA Pertti Hautala Pohjanmaalta!
Luotettava ja rehellinen mies. Häneltä kannattaa aina kysyä SIOITUSNEUVOJA ja hänen kauttaan voi SIOITTAA mm. onecoiniin!- Anonyymi
Juuri näin!
Hän paljastaakin selkeästi, että ei myy kolikoita vaan ostaa niitä aina lisää!
Nyt on varmaan tulevaisuus turvattu kun on paljon KOLIKOITA!
BUAHAHAA! - Anonyymi
Pohjanmaalta=????
Pohjanmaalaiset olivat ainakin televisiohaastattelussa erittäin valveutuneen oloisia, eivätkä suhtautuneet mitenkään myötämielisellä asenteella Onecoiniin, saati sen kautta ylipäätään verkosto/PONZIHUIJAUS viritelmiin.
Jos tämä on kuuluisa nimi Pertti Hautala, voi sanoa että olen yllättynyt.
Ei pohjanmaalaisten olisi odottanut lähtevän kusetuksiin mukaan.....
Kuuluisa Pertti Hautala tässä tosiaan on kyseessä. Emgoldex huijauksessa jo kertaalleen itsensä ryvettänyt herrasmies Pohjanmaalta.
Pertti "Pertsa" Hautala yritti mentorinsa Timo Liimataisen ja legendaarisen SAUNASEPON eli Seppo Metsälän kanssa vetää Suomen kansan pohjat: löytyykö niin todellista IDIOOTTIA että lähtisi mukaan heidän kehittämäänsä RAHASAMPOON.
Kyseessähän oli kimpan kerääminen silloiseen kalleimpaan onecoin koulutussettiin, satatuhatta euroa. Ja kimppasopimuksessa oli hauskoja detaljeja
-kimpan kasööri saa 10 prosentin palkkion sijoituksista
-kaikkien on luovutettava salasanansa kimpan kasöörille
-jne.jne.
Ja kasöörinä olisi tietenkin toiminut meidän PERTSAMME. Ei onnistunut tämä vedätys- Anonyymi
Ihailen punapaidan ammattimaisuutta. Onecoinin menestys Tuurin seudulla on taattu kuten arvokin.
- Anonyymi
Eikö sama poppoo väittänyt että kohta käy coinit kyläkauppaan ja neuvottelut käynnissä!
Hoh hoh hoh!
- Anonyymi
Joo, Tuurin Keskinen ostaa uuden Lambon Coineilla - tietenkin DealShitteristä!!!
- Anonyymi
Todella törkeää julkaista tollasta videota vuodelta 2016, miettikääpä kommenttejanne, takana monta poliisitutkintaa, yhtiöstä ja toiminta todettu lailliseksi , nyt on jo vuosi 2020. ja yrityksen toiminta jatkuu edelleen . Eikö käy mielessä, et taitaa sittenkin olla laillista toimintaa.
- Anonyymi
"Todella törkeää julkaista tollasta videota vuodelta 2016,"......miten niin törkeää ? Punapaitaista kehuttiin ammattimaiseksi sijoitusneuvojaksi.
Takana on monta poliisitutkintaa .hyvä juttu. Siksi aionkin ostaa partin Tycoon koulutusta.
Kiitos ketjun avaajalle - minustakin tulee rikas ja pääsen Dealseekeriin ostelemaan maatiloja, autoja , kultaa , timantteja ja tappina ostan koko Kontillisen Kiinalaisia Teepottia. - Anonyymi
"Eikö käy mielessä, et taitaa sittenkin olla laillista toimintaa."
No kuule, EI TODELLAKAAN OLE KÄYNYT MIELESSÄ!
BUAHAHAHAAA!
MUAHAHAHAHAAHA!
RUAHAHAAHAAHAAHAAAAA!
Jaa että toiminta todettu lailliseksi? Oletko muistanut ottaa lääkkeesi?
Oletko joutunut aivopesun uhriksi, ressukka?
- Anonyymi
Punapaita Pertti Hautala on sisäpiiristä kuullun tiedon mukaan ollut kuolleena jo jonkin aikaa.
- Anonyymi
Avotampio_ kirjoitti:
Paska on päässyt päiviltä! MUAHAHAMAUAHAHAHAAAAA
Hyi Avo. Olet karkea.
- Anonyymi
Jos näin on, kukahan ONNELLINEN on perinyt VALTAVAN miljoonaomaisuuden Onecoinien muodossa, tuon mainion TULEVAISUUDEN MAKSUVALUUTAN kautta?
Perikunta saa taistella omaisuudesta!
Eiku - eipäs saakaan ähäkutti! Coinien arvohan ei ole edes vessapaperin tasoa, niitä ei voi polttaa saunan pesässä, eikä niihin voi pyyhkiä edes takapuolta - HARMI! Anonyymi kirjoitti:
Hyi Avo. Olet karkea.
Tampiota ei voi kahlita. Suusta tulee hetken ja intuition sanelema, lääkityksen rajoittama tai voimistama reaktio.
MUAHAHAHAMUAHAHAHAHAHAA
Tosielämässä Pertti Hautala oli googlen perusteella työelämässä, mutta jostain syystä yritti vielä äkkirikastumista ainakin EmGoldexissa ja sittemmin onecoinissa. Sellainen veijari
Poijjaat!! Taasen!- Anonyymi
Avotampio_ kirjoitti:
Tampiota ei voi kahlita. Suusta tulee hetken ja intuition sanelema, lääkityksen rajoittama tai voimistama reaktio.
MUAHAHAHAMUAHAHAHAHAHAA
Tosielämässä Pertti Hautala oli googlen perusteella työelämässä, mutta jostain syystä yritti vielä äkkirikastumista ainakin EmGoldexissa ja sittemmin onecoinissa. Sellainen veijari
Poijjaat!! Taasen!""Tampiota ei voi kahlita."" Saat anteeksi jos päivität dosettisi "Onen jälkeiseen aikaan"
BYYYYYYAAAAAAA
terv. ParruSetä Anonyymi kirjoitti:
""Tampiota ei voi kahlita."" Saat anteeksi jos päivität dosettisi "Onen jälkeiseen aikaan"
BYYYYYYAAAAAAA
terv. ParruSetäOnecoin on ikuinen! Rujan visio ei kuole koskaan! Karavaani kulkee ja koirat haukkuu ja paviaanit on hiljaa! Näin on!
- Anonyymi
Avotampio_ kirjoitti:
Onecoin on ikuinen! Rujan visio ei kuole koskaan! Karavaani kulkee ja koirat haukkuu ja paviaanit on hiljaa! Näin on!
""Onecoin on ikuinen! "" säälittävä OneUunotettu lääkehöyryissään puree hammastaan ja odottaa ulosottomiehen vierailua.
Ystävät meni ja ainoa omainen on - Viranomainen.
terv. Tokenit ovat ikuisia
- Anonyymi
https://www.youtube.com/watch?v=upt_8h7rGv8
Tuli muuten melkoinen dejavu ilmiö tuosta videosta, ihan niinkuin winclub kusetustilaisuudessa vuonna 2007.- Anonyymi
Keräilykamaa opiksi ja ojennukseksi tuleville sukupolville. Koko OnecoiFarssi olisi julistettava suojelukohteeksi. Kaikkien kus..tusten äiti .....
- Anonyymi
Eikös winclub ollut törkeä petos ja viisi vuotta linnaa tekijälle?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikös winclub ollut törkeä petos ja viisi vuotta linnaa tekijälle?
Tekijä taisi saada jopa 9 vuotta linnaa, josta ensikertalaisena istui puolet, ja on nyt ehdonalaisessa vapaudessa. Jos sössii mitenkään, mukiloi vaikka sekopäisyydessään äitinsä, päätyy heti takaisin kiven sisään.
- Anonyymi
Punapaitainen johdatti monet PAu-kiset mammonan ääreen. Kiitos on vähintä mitä voimme antaa. Olisiko patsas paikallaan??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1788531KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4567745Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763910Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521643794Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1223105Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään742993Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442091- 1262086
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231913Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211911