Hienoa olla keskustalainen

Anonyymi

nyt, kun Keskusta on palannut alkiolaisille juurilleen ja tekee yhteistyötä sellaisten puolueiden kanssa, jotka puolustavat tavallisten ihmisten etua ja katsovat tulevaisuuteen. Hallitus on tehnyt hyviä linjauksia ja ongelmia ratkaistaan konkreettisin toimin. Takana on edellisen perskeko-hallituksen politiikka, joka mm. suunnitteli sotea pörriäisten ulkomaalaisten sijoittajien ehdoilla ja sotki liikennesektorin asiat mm. mönkään menneellä taksiuudistuksella. Toivotan Katrille ja muille ministereille työn iloa ja voimia.

15

77

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Viisaasti sanottu.

    • Anonyymi

      Tarkoitatko Kärnän kikkelikuvia

    • Anonyymi

      Katrin hinkit ovat parhaat utareet

    • Anonyymi

      Keskustalaisten tulisi mielestäni antaa selvempi tuki puolueen hallituslinjauksille. Keskustan oikeisto toimii epälojaalisti vilkuillessaan kokoomuksen ja persujen suuntaan. Näitä lienee pieni joukko, mutta kuitenkin.

      • Anonyymi

        Onko yhtä pieni kuin Kärnän mulkku.


    • Anonyymi

      Kieltämättä alkiolaiselta tuntuu. Alkiohan majuri pyyhki persettään Valpas-Hännisen rauhanehdotuksella maaliskuussa 1918.

    • Anonyymi

      Keskusta sai kaikki vaatimansa hallitusohjelmaan. Sietää olla tyytyväinen.

      Nyt pitäisi vain olla vihreiden suhteen sopuisa, jos lähtevät ja hallitus kaatuu, ei kepu tule pitkään aikaan saamaan yhtä hyviä tukiaisia miltään hallitukselta...

      • Anonyymi

        Mutta jos oikein tiukasti vaativat metsän hiilinielutukiaisia, niin kovan väännön jälkeen ehkä suostumme ne vastaanottamaan :)


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mutta jos oikein tiukasti vaativat metsän hiilinielutukiaisia, niin kovan väännön jälkeen ehkä suostumme ne vastaanottamaan :)

        Mutta mitä jossei se metsä suostu nielemään ?


    • Anonyymi

      Jos vain lehmät osaisivat äänestää..

    • Anonyymi

      Milloin hallitus ryhtyy sivoamaan ihmisroskat pois kaduilta?

    • Anonyymi

      no miksi se tuhooja mulkku istuu viel keskusta riveissä sitten?

      maahanmuutto 2015

      • Anonyymi

        Maahanmuutto 2015 oli Putinin kosto siitä kun Suomalaiset valitsi liian USAmyönteisen "rukousaamiais" ulkoministerin.


    • Anonyymi

      Siis mitä vittua , Kulmunihan on täys ääliö , tietää keskustan väkikin , miksi "väritätte" totuutta .

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      147
      1033
    2. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      114
      972
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      63
      758
    4. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      49
      557
    5. 42
      519
    6. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      501
    7. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      473
    8. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      22
      427
    9. Kyllä mulla on kovasti tunteita sinuun

      Rakkautta, intohimoa, välittämistä, hellyyttä jne.
      Ikävä
      13
      411
    10. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      6
      378
    Aihe