Kun ottaa ruutu tilaussivun siinä sanotaan; "Tilaajana näet lempisarjasi ennen muita ja ilman mainoksia, nautit Suomen parhaasta live-urheilusta sekä saat pääsyn kattavaan lastenohjelma- ja leffakirjastoon."
Ruudun asiakastukisivulla taas lukee että; "Miksi näen Fox ja National Geographic -ohjelmissa mainoksia, vaikka minulla on Ruutu ?
Fox ja National Geographic -ohjelmat sisältävät mainoksia myös Ruutu -tilaajille, koska nämä ohjelmat eivät ole Nelonen Median omaa sisältöä.
Fox ja National Geographic -ohjelmat sisältävät mainoksia myös Ruutu -tilaajille, koska nämä ohjelmat eivät ole Ruudun omaa sisältöä vaan kuuluvat ilmaiseen lisäpalveluun.
Ruutu -tilaajat eivät näe mainoksia ruudun muissa ohjelmissa"
Ruutu huijaa aika ovelasti
Anonyymi
0
104
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523426Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512422- 1161220
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu131203Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101109Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per49948- 46894
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019890- 39777
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt201714