Olen hiukka ymmällä, tai jotain..olen jo kuukausia seurustellut hiukka yli 5-kymppisen miehen kanssa jolla lapset ja avioero takana, ehkä ero oli hiukka vaikea (ei puhu aiheesta!)
itselläni ikää reilusti alle 50.
kertaakaan kuukausien aikana mies ei ole lauennut sisääni, ja vaikean työn jälkeen edes käsityöllä,
suusta emme voi edes puhua! tahtoisin , mutta..
olen huomattavasti miestä avarakatseisempi aiheessa, olen yrittänyt puhua aiheesta.. vastaus..ehkä ero vaikuttaa..hitto vielä 2 vuoden jälkeen???jotenkin minua loukkaa etten saa tyydytettyä miestä muuten kuin käsin, aiemmin ei ole ollut ongelmia aiempien kumppanienikanssa..päin vastoin, olen hyvännäköinen, "tiukka" kaikkiruokainen nainen , nyt tunnen olevani huono!!
huomaan kyllä erektion kestossa ongelmia toisinaan, mutta edes joskus lähes vuoden aikana ei kertaakaan sisään vaikka puuhaa "siellä" kyllä itsensä lähes vereslihalle!
mikä avuksi, mitä teen väärin ? auttakaa nyt hitto !
itselläni ikää reilusti alle 50.
kertaakaan kuukausien aikana mies ei ole lauennut sisääni, ja vaikean työn jälkeen edes käsityöllä,
suusta emme voi edes puhua! tahtoisin , mutta..
olen huomattavasti miestä avarakatseisempi aiheessa, olen yrittänyt puhua aiheesta.. vastaus..ehkä ero vaikuttaa..hitto vielä 2 vuoden jälkeen???jotenkin minua loukkaa etten saa tyydytettyä miestä muuten kuin käsin, aiemmin ei ole ollut ongelmia aiempien kumppanienikanssa..päin vastoin, olen hyvännäköinen, "tiukka" kaikkiruokainen nainen , nyt tunnen olevani huono!!
huomaan kyllä erektion kestossa ongelmia toisinaan, mutta edes joskus lähes vuoden aikana ei kertaakaan sisään vaikka puuhaa "siellä" kyllä itsensä lähes vereslihalle!
mikä avuksi, mitä teen väärin ? auttakaa nyt hitto !
Vastaukset 17
Vanhimmat
Itse olen 45 vuotta, ja pahaa pelkään että se on vaan ikä joka painaa päälle. Olen ollut naimisissa jo 26 vuotta ja kertaakaan ei olla harrastettu orgasmitonta yhdyntää. Mutta viime vuosina olen huomannut sen että orgasmin saaminen kestää kauemmin kun mitä nuoruus iässä :/ Tottakai se voi olla että vielä muistot ent. avioliitosta painaa, kuka tietää? Ehkäpä mies itse. Voisi olla ihan hyvä jos mies avautuisi sinulle, niin voisi yhdynnästäkin tulla jotain. En väitä että olen oikeassa, mutta jos purkaa asiansa jollekin hyvin läheiselle ihmiselle, niin se auttaa.
Unohda hänen orgasminsa ja liiku sillä tavalla mikä tuntuu sinusta parhaalta.
Ei se tiukkuus, vaan se, että tuntuu hyvälle.
Jos molemmat aina ajattelee sitä, mikä tuntuu toisesta parhaalle, niin silloin energia eli tila ei pääse virtaamaan parhaalla mahdollisella tavalla.
Rentoudu ja nauti, niin toinenkin nauttii.
:);):)
me olemme puhuneet aiheesta, ja kaikesta muustakin, pystymme keskustelemaan kaikesta, jotenkin asia vaan vaivaa...
mies on vastannut sen olevan ehkä vain eron aiheuttamaa, mutta siti se tuntuu loukkaa jotenkin minua, en ole tottunut että miehet minun kanssa eivät "saa", nimittäin en ole hullumpi
millään kohtaa, lähes kaikki käy ja näyttelyesineeksikin kelpaan, eli ei ole naisen näöstäkään kiinni, liekö suoritus paineesta, mutta olen hirmu ymmärtäväinen .. ollut aina..olen kiinnostunut miehistä ja seksistä silleen syvällisemmin, en panon takia, se ei todellakaan anna mitään ellei nainen ole 110% mukana. no katsotaan kuis käy..
tummia.naisia.haussa
Mun poikaystäväkään ei ole koskaan tullut yhdynnässä vaikka se kestäis tunteja. hän on minua muutaman vuoden vanhempi. Runkkaamalla kyllä saa helpostikin mutta ei koskaan yhdynnässä tai suuseksillä :(
mikä voisi olla ongelmana kun kyseessä on vielä nuori mies??? hänen mielestään ei ole ongelmaa eikä halua lääkärille
eli nuori, 25-vuotias mies laukesi ensimmäistä kertaa elämässään minun sisääni, vaikka takana on kaksi pitkää seurustelusuhdetta ja kymmenkunta lyhyempää juttua. alussa, kun tapasimme, häiritsi kyllä että mies aina runkkasi yhdynnän lopuksi, tuli kyllä mieleen että itsessä on vika. hän sanoo tuntoherkkyyden kadonneen kireän esinahan poiston myötä, mutta en tiedä...
yksi vaihtoehto voi olla se, että mies on yksinkertaisesti runkannut niin paljon ja niin kovakätisesti, ettei pysty pehmeämmästä käsittelystä nauttimaan, mutta todennäköisesti vika on korvien välissä. voisiko mies pelätä naisen raskaaksi tuloa? itsellä kävi tämä mielessä, kun mies panikoi aivan totaalisesti sen ainoan kerran jälkeen kun hän sattui laukeamaan sisääni, koska sain seuraavana päivänä oksennustaudin ja eihän siinä pillerikään päässyt sitten vaikuttamaan.
älä kuitenkaan painosta miestäsi lääkäriin tai minnekään. meilläkin tämän takia käytiin keskusteluja ja lähes riitojakin, mutta se nyt ei ainakaan edesauta miehen laukeamista yhdynnässä. anna ajan kulua.
Kun exän kans aloiteltiin noita sekstailuhommia niin mulla oli vierähtänyt monta vuotta silleen et en ollu harrastanu seksiä selvinpäin ja sitten kun se hetki viimein koitti ja piti vielä yrittää suoriutua mahdollisimman hyvin kun oli kyseessä ns tyttöystävä niin kävikin niin hassusti että liian nopean tulemisen sijaan multa ei tullut ollenkaan.Mulla kävi aina niin että samantien kun sai kalun sisään tuntu siltä että kolmella rivakalla työnnöllä homma on ohi mut jotenkin sitä onnistui aina selviämään tilanteesta ja jatkamaan ja sitten kun viimein yritti saada lentämään niin muna oli jotenkin niin turtunut et ei perkele tapahtunut enää mitään.Siis oikeasti jotenkin tuo alakerta meni niin jumiin et en saanut lentämään edes runkkaamalla yksin vessassa muutama tunti sekstailun jälkeen.En koskaan kehdannut testata oisko multa oikeasti tullut ilman järjetöntä pidättelyä samantien mutta siltä se ainakin tuntu.About kuukauden jälkeen pystyn jo ottaan sen verran rennosti että homma alkoi sujua suht normaalisti ja sen jälkeen sattui muutamalla kerralla jopa niitä surullisen kuuluisia parin minutin suorituksiakin.
Naisen tiukkuudesta tai taidoista ole kiinni tuo orgasm.Vaikka nainen herkästi sen itseensä ottaakin syyn.Usein jopa nelikymppisillä miehillä alkaa olla noissa hommissa ongelmia,ja silloin voi esim miettiä jo elämäntapojakin.Esim.kovasti alkoa ja tupakkaa käyttävillä miehillä noita ongelmia ilmenee.Ja silloin mies sanoo että kyllä mulla seisoo että ei ongelmaa,kielletään että mitään ongelmaa olisikaan..Tottakai se arka asia,ja usein nainen kainosti kestääkin sen eikä valita,mutta jotkut jopa eroavat kun "ei seksi suju"...Siis rohkeasti miettimään missä vika,ensin elämäntavat remonttiin ja sitten tarvittaessa tarkempiin tutkimuksiin lääkärille..
Itsellä kokemusta noista asioista ja sänkyynmenokin jo hirvittää välillä kun haluiaisi kummanki saavan nautintonsa,mutta alkaa olla "verenmakusuussa"tekemistä...
Ajattelen ettei seksi koko elämää täytä mutta kyllä sitä onnistumiseniloa silläkin saralla tarvitaan...
ei ole elämäntavoista kiinni, ei polta ei juo..
varmaan se ex akka joka vieläkin koittaa manipuloida txt viestein. varmaan se vaikuttaa
lasten painostaminen kun pitää ostaa saada kaikkea kallista kun elintaso pitää olla helvetin korkea jne...eliitti pentuja..
ja nykyinen avokas (minä) en tahdo mitään, annan kaiken henkisen voimani miehelle pystyn järjellä parempaan elämään kuin tämä ex annan enemmän vaikken lapsia tahdokaan, vaikka sisään laukeamista tahtoisin, olisi jotnekin luontevampaa, mutta ehkä joskus...tai sitten ei, mutta ennen en naimisiin mene ennekuin em laukeaminen tapahtuu, kaikki muu meillä menee loistavasti.
Niin, minulle kävi juuri niin, että sain syyt niskoilleni, kun mies ei kyennyt laukeamaan. Oli muka liian väljät paikat, vaikka treenailin tosi ahkerasti lantionpohjalihaksianikin. Ja lopuksi hän lähti koska hänen laukeamisensa vaikeus johtuikin muka siitä, että suhteesta puuttui intohimo..Jotenkin en vain jaksa uskoa, että asia oli niin. Luulen että seksistä oli jo lopuksi muodostunut hänelle jo niin hirveät suorituspaineet..Hän nimittäin oli kyllä suhteen alussa minuun selvästi todella rakastunut ja minä häneen.
Marika! Nämä ovat yllättävälläkin tavalla henkimaailman asioita. On miehiä, joille ei ole mikään ongelma laueta joka päivä omin käsin ja jotka usein laukeavat rennossa yhdynnässä, mutta vakavammassa suhteessa eivät helposti laukea. Voi olla, että suhteessa on kaikenlaisia muita ja tärkeämpiä asioita, joiden sivuvaikutuksena spontaani eläimellisyys laimenee. Jos suhde on muuten kunnossa ja seksi sujuu, ei kannata tuosta ottaa paineita.
eläimellinen...kuule kyllä se on rakastelua meillä eikä mitään suvunjatkamsita tai mikää velvoite pakkopulla..nimittäin pidän kyrvästä, vaikkei se sisääni laukeakaan! kestoa ja kokoa on.
Eipä tuo nyt niin tuntematon ongelma ole, kohtalotovereita on lukuisia. Kohdallani tuo on ollut ongelma koko ikäni, mutta tässä toisessa liitossani ongelmaan on keksitty melko toimivakin ratkaisu. Jokunen aika sitten kokeilimme kevyttä sivuasentoa ja vaimoni kiihottui kuviostamme niin, että tavallaan tahtomattaan alkoi tehdä vapaana olevalla jalallaan liikettä, jonka ristimme höyryveturiksiliikkeeksi. Vapaa jalka teki lähes samanlaista liikettä kuin mitä vanhoissa höyryveturikuvissa näkee, siis lähes polkupyörän polkemista muistuttava liike. Tämä liike aiheutti selvästi lisää painetta emättimen sisään, jolloin laukeaminen nopeutui huomattavasti. Aloitamme nykyäänkin aina rakastelun monilla muilla asennoilla, mutta sopivan ajan kuluttua siirrymme höyryveturivaiheeseen ja tulos on lähes aina siemensyöksy. Vielä parempaan lopputulokseen pääsee kun nuolee ensin vaimon kertaalleen orgasmiin ja sitten sopivasti vaimon tasaannuttua siirrytään höyryveturitoimintaan. Tässä vaiheessa vaimokin on valmiiksi jo niin liukas, että sekin osaltaan lisää "syöksyherkkyyttä". Toimii ainakin meillä.
saattaa junat ja muut toimia, mutta enpä tiedä..
minusta tuntuu että olen ihan oikeasti liian tiukkakin..ei ole lapsiakaan, tuntuu että "se" lerpahtaa kun joutuu hiukka tekemään töitä että pääsee sisään, tottahan mies sanoo että kiva kun on piukka, mutta olisi se kiva saada sisuksiinsa muuta kun lämmintä ilmaa..
raskaudenpekoa meillä ei ole.
tunnten itseni jotenkin niin huonoksi toisaalta tiedän että mies tietää että olen paljon kokeneempi ja monipuolisempi kuin hän vaikka on minua yli 10 v vanhempi.
"-olen hyvännäköinen, "tiukka" kaikkiruokainen nainen...
-nimittäin en ole hullumpi...
-näyttelyesineeksikin kelpaan, eli ei ole naisen näöstäkään kiinni...
-olen hirmu ymmärtäväinen...
-olen kiinnostunut miehistä ja seksistä silleen syvällisemmin...
-pystyn järjellä parempaan elämään kuin tämä ex annan enemmän..."
toisaalta tiedän että mies tietää että olen paljon kokeneempi ja monipuolisempi kuin hän
ei mitenkään huippu ämmä ! mäkin tahtosin tollasen!!!!
Unohtakaa miehen laukeaminen ja antakaa energian kasvaa. Rakastelkaa niin kauan ja usein kuin se tuntuu molemmista hyvälle. Jos mies on 50 ei hänen tulisikaan ejakuloida kovinkaan usein. Pian huomaatte, että rakastelette päivittäin ja jopa monta kertaa päivässä. Rakastelun nautinto kasvaa huomattavasti suuremmaksi kuin pakkopullamaisesti hinkatut orgasmit. Orgasmi/siemensyöksy vie miehen voimavarat rakasteluun pitkäksi aikaa.