UCL mestari?

Anonyymi

Kyösti on valmis liputtamaan Man Cityn puolesta. Kyösti totesi jo viime vuoden puolella, että se työnjako sopisi, missä Pool voittaa Valioliigan ja City Mestareiden liigan. Valioliigan mestaruus tulee yllättävän helposti, joten nälkähän tässä vähän kasvaa syöpötellessä, mutta City pelaa niin nättiä jalitsua, että Kyösti suo heille Euroopan mestaruuden. De Bryunen jallitukset ja syötöt hivelivät Lahen menestysbetsaajan silmää, vaikka vihulainen olikin kyseessä. Gabriel Jesus mahtuisi koskan tahansa Kyöstin vaihtopenkille. Oli ilo katsella Cityn voittoa Realista. Koko matsi oli hyvän jalitsun näytöstä.

Mitä tulee muihin joukkueisiin, Juventus oli pettymys. Se loi monta puolinaista paikkaa, mutta viimeistely oli huonoa. Higuainin, Dybalan ja Rollon olisi pitänyt saada edes yksi vierasmaali aikaan.

UCL finaali pelataan Turkissa. Kyösti ei tällä kertaa ota kantaa ihmisoikeuksiin, vaan tyytyy toteamaan, että Poolilla olisi hyviä kokemuksia Istanbulin ihmeestä. Kyöstin unelmafinaali olisi Pool-Bayern tai -Man City, arvonnasta riippuen. Jos Atletico pudottaa Poolin, Kyösti toivoo Man Cityn voittoa.

tiedättekyllä

0

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

        Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
        Kuhmo
        63
        1989
      2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

        Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
        Kemi
        28
        1566
      3. Harmi että välimme

        Menivät niin solmuun.
        Ikävä
        99
        1102
      4. Hei sinä rakas mies.

        Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
        Ikävä
        45
        850
      5. Ajatuksia

        Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
        Ikävä
        87
        783
      6. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

        Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
        Ikävä
        23
        662
      7. Mille kirjaimelle

        toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
        Ikävä
        29
        620
      8. Katse

        Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
        Ikävä
        31
        543
      9. Nainen, miten suhtautuisit

        Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
        Ikävä
        56
        538
      10. Äimän käki

        Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
        Sinkut
        121
        519
      Aihe