Kyösti on valmis liputtamaan Man Cityn puolesta. Kyösti totesi jo viime vuoden puolella, että se työnjako sopisi, missä Pool voittaa Valioliigan ja City Mestareiden liigan. Valioliigan mestaruus tulee yllättävän helposti, joten nälkähän tässä vähän kasvaa syöpötellessä, mutta City pelaa niin nättiä jalitsua, että Kyösti suo heille Euroopan mestaruuden. De Bryunen jallitukset ja syötöt hivelivät Lahen menestysbetsaajan silmää, vaikka vihulainen olikin kyseessä. Gabriel Jesus mahtuisi koskan tahansa Kyöstin vaihtopenkille. Oli ilo katsella Cityn voittoa Realista. Koko matsi oli hyvän jalitsun näytöstä.
Mitä tulee muihin joukkueisiin, Juventus oli pettymys. Se loi monta puolinaista paikkaa, mutta viimeistely oli huonoa. Higuainin, Dybalan ja Rollon olisi pitänyt saada edes yksi vierasmaali aikaan.
UCL finaali pelataan Turkissa. Kyösti ei tällä kertaa ota kantaa ihmisoikeuksiin, vaan tyytyy toteamaan, että Poolilla olisi hyviä kokemuksia Istanbulin ihmeestä. Kyöstin unelmafinaali olisi Pool-Bayern tai -Man City, arvonnasta riippuen. Jos Atletico pudottaa Poolin, Kyösti toivoo Man Cityn voittoa.
tiedättekyllä
UCL mestari?
Anonyymi
0
75
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 524538
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1494187- 673832
- 1253800
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans433625Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe773453- 983021
- 542875
- 252696
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142404