UCL mestari?

Anonyymi

Kyösti on valmis liputtamaan Man Cityn puolesta. Kyösti totesi jo viime vuoden puolella, että se työnjako sopisi, missä Pool voittaa Valioliigan ja City Mestareiden liigan. Valioliigan mestaruus tulee yllättävän helposti, joten nälkähän tässä vähän kasvaa syöpötellessä, mutta City pelaa niin nättiä jalitsua, että Kyösti suo heille Euroopan mestaruuden. De Bryunen jallitukset ja syötöt hivelivät Lahen menestysbetsaajan silmää, vaikka vihulainen olikin kyseessä. Gabriel Jesus mahtuisi koskan tahansa Kyöstin vaihtopenkille. Oli ilo katsella Cityn voittoa Realista. Koko matsi oli hyvän jalitsun näytöstä.

Mitä tulee muihin joukkueisiin, Juventus oli pettymys. Se loi monta puolinaista paikkaa, mutta viimeistely oli huonoa. Higuainin, Dybalan ja Rollon olisi pitänyt saada edes yksi vierasmaali aikaan.

UCL finaali pelataan Turkissa. Kyösti ei tällä kertaa ota kantaa ihmisoikeuksiin, vaan tyytyy toteamaan, että Poolilla olisi hyviä kokemuksia Istanbulin ihmeestä. Kyöstin unelmafinaali olisi Pool-Bayern tai -Man City, arvonnasta riippuen. Jos Atletico pudottaa Poolin, Kyösti toivoo Man Cityn voittoa.

tiedättekyllä

0

74

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

        Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
        Maailman menoa
        84
        7395
      2. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

        10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
        Maailman menoa
        212
        7214
      3. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

        Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
        Maailman menoa
        67
        5216
      4. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

        vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
        Maailman menoa
        133
        4980
      5. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

        kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
        Maailman menoa
        73
        4764
      6. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

        Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
        Maailman menoa
        112
        4608
      7. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

        * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
        Maailman menoa
        39
        4520
      8. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

        Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
        Maailman menoa
        82
        4226
      9. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

        viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
        Maailman menoa
        102
        4003
      10. Ootko sä nainen suuttunut

        jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
        Ikävä
        157
        1630
      Aihe