Kyösti on valmis liputtamaan Man Cityn puolesta. Kyösti totesi jo viime vuoden puolella, että se työnjako sopisi, missä Pool voittaa Valioliigan ja City Mestareiden liigan. Valioliigan mestaruus tulee yllättävän helposti, joten nälkähän tässä vähän kasvaa syöpötellessä, mutta City pelaa niin nättiä jalitsua, että Kyösti suo heille Euroopan mestaruuden. De Bryunen jallitukset ja syötöt hivelivät Lahen menestysbetsaajan silmää, vaikka vihulainen olikin kyseessä. Gabriel Jesus mahtuisi koskan tahansa Kyöstin vaihtopenkille. Oli ilo katsella Cityn voittoa Realista. Koko matsi oli hyvän jalitsun näytöstä.
Mitä tulee muihin joukkueisiin, Juventus oli pettymys. Se loi monta puolinaista paikkaa, mutta viimeistely oli huonoa. Higuainin, Dybalan ja Rollon olisi pitänyt saada edes yksi vierasmaali aikaan.
UCL finaali pelataan Turkissa. Kyösti ei tällä kertaa ota kantaa ihmisoikeuksiin, vaan tyytyy toteamaan, että Poolilla olisi hyviä kokemuksia Istanbulin ihmeestä. Kyöstin unelmafinaali olisi Pool-Bayern tai -Man City, arvonnasta riippuen. Jos Atletico pudottaa Poolin, Kyösti toivoo Man Cityn voittoa.
tiedättekyllä
UCL mestari?
Anonyymi
0
111
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2017964- 564902
- 244557
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni274470Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv364280Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h594160- 623753
- 423405
Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?
Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on342676- 452409