UCL mestari?

Anonyymi

Kyösti on valmis liputtamaan Man Cityn puolesta. Kyösti totesi jo viime vuoden puolella, että se työnjako sopisi, missä Pool voittaa Valioliigan ja City Mestareiden liigan. Valioliigan mestaruus tulee yllättävän helposti, joten nälkähän tässä vähän kasvaa syöpötellessä, mutta City pelaa niin nättiä jalitsua, että Kyösti suo heille Euroopan mestaruuden. De Bryunen jallitukset ja syötöt hivelivät Lahen menestysbetsaajan silmää, vaikka vihulainen olikin kyseessä. Gabriel Jesus mahtuisi koskan tahansa Kyöstin vaihtopenkille. Oli ilo katsella Cityn voittoa Realista. Koko matsi oli hyvän jalitsun näytöstä.

Mitä tulee muihin joukkueisiin, Juventus oli pettymys. Se loi monta puolinaista paikkaa, mutta viimeistely oli huonoa. Higuainin, Dybalan ja Rollon olisi pitänyt saada edes yksi vierasmaali aikaan.

UCL finaali pelataan Turkissa. Kyösti ei tällä kertaa ota kantaa ihmisoikeuksiin, vaan tyytyy toteamaan, että Poolilla olisi hyviä kokemuksia Istanbulin ihmeestä. Kyöstin unelmafinaali olisi Pool-Bayern tai -Man City, arvonnasta riippuen. Jos Atletico pudottaa Poolin, Kyösti toivoo Man Cityn voittoa.

tiedättekyllä

0

173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Onko sulla

        suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
        Ikävä
        32
        3937
      2. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

        Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
        Joensuu
        13
        1879
      3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

        Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
        Ikävä
        63
        1344
      4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

        Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
        Maailman menoa
        95
        1276
      5. Toivoisitko Rakas vielä?

        Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
        Ikävä
        67
        1146
      6. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

        Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
        Kotimaiset julkkisjuorut
        5
        1011
      7. Koska tajusit silloin aikanaan

        että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
        Ikävä
        47
        921
      8. Keskustelua kasteesta

        You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
        Kaste
        331
        884
      9. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

        ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
        Ikävä
        39
        872
      10. Ihan pieni näkeminen vaan

        👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
        Ikävä
        26
        871
      Aihe