Miksei lottovoittajat, julkkikset tai miljonäärit hanki BMW:tä?
Syy on helppo arvata:
- Ajo-ominaisuudet alkeelliset muihin premiumeihin nähden
- Tehoa ja vääntöä saisi olla enemmän (M-sarjan BMW:t häviää jokaisessa lähdössä ja huippu nopeudessa kilpailijoille, youtube kertoo kaiken)
- Auto kuluttaa ja päästää enemmän kuin kilpailijoilla
- Sisätilat vanhanaikaiset, sporttipenkit todella ahtaan tuntuiset jotka puristaa
- Erilaisia sähkövikoja sekä mekaanisia loputon määrä varsinkin loskaisella ja suolatulla Suomen epätasaisella tiellä
- Todella huono äänentoisto jopa 7 - sarjan BMW:ssä, huonompi kun C- Sarjan Mersussa
- BMW todella vanhanaikainen auto tänä päivänä, samat ominaisuudet tulee nyt mitkä Mersuissa oli jo vuosikausia sitten, tulee mieleen että BMW palkkaa jumalattomalla palkalla kilpailijoilta insinöörejä jotka paljastavat uutta tekniikkaa, mutta siinä vaiheessa on jo wanhaa tekniikkaa
Jopa Volkswagen päihittää Bemaria tekniikassa, moottorissa sekä äänentoistossa.
Rikkaiden epäsuosiossa
11
173
Vastaukset
- Anonyymi
mielummin mese, päivän selvää...
- Anonyymi
mun top4 saksalaisissa
1. mercedes-benz
2. vw
3. opel
4. audi
top5 lista
1. vw
2. opel
3. audi
4. mercedes
5. bmw
- Anonyymi
Kateelliset taas puhuu. Bemari oli ihan kiva mut nykyään Mese ja se on kyl ykkönen.
- Anonyymi
Veitikka on mukavin. Känny teki taas kepposen, itekseen muuttaa sanoja, milloinkahan ne kiinalaiset oppis tekemään puhelimia. Citikkaa kyllä tarkoitin.
- Anonyymi
Ranskikset ei oo tähänkään päivään mennessä osaannet tehdä oikeaa kulkuneuvoa saati autoa.
Täysiä leluja kaikki, -20 asteen pakkanen niin siinä oli se ranskis.
- Anonyymi
Mese paljon parempi ajettava omaan makuun, saksalaiset muute todella epäluotettavia, mutta ajoltaan täysiä kymppejä.
- Anonyymi
Siksi kun BMW on Saksan Lada ja niiden kuskit pienimunaisia juntteja.
- Anonyymi
Rikkaat vaativat autoltaan myös perusominaisuuksia, kuten toimivat vilkut. Nämähän ei bemuissa todistettavasti oikein toimi
- Anonyymi
Ihanaa kateutta. Aika paljon noita parempia Bemuja on rahamiehillä joten avaus oli jälleen onneton kateellisen provo. Noloja nuo pojat.
- Anonyymi
näin tänään e30 kopan bmweeen. ite pidän malleista 2002. 2000. 320 e21. 320 e30. 540 e34..
- Anonyymi
Lottovoittajat, julkkikset ja miljonäärit ovat asia erikseen.
Bemari on aivan mahtava harrasteauto, se on kuin Suzuki PV mopoissa: Ympärille on rakentunut vuosien aikana maailmanlaajuinen yhteisö ja sen mukana mm. todella ihania, helppoja ja edullisia tapoja saada vekotin myös kulkemaan, aivan kuten Suzuki Pv:nkin kanssa. Näin ei ole esim. Mesen ja Audin kanssa asianlaita.
Itselläni E92. 400 euron panostuksella itse ohjelmoituna MHD XHP muuten vakiona antaa 380hp. Siihen kun lisää pari tonnia, saadaan jo reippaat 400hp ja kun on xdrive niin aiai.
Jotkut tykkää ajaa Skodalla, jonka ne ostaa uutena ja maksaa siitä RS-Skodastaan 40t eur eikä se kulje yhtään mihinkään ja sitä sitten ajetaan niin polleana ja joka valoissa pitää tulla rinnalle haastamaan, vaikka hyvin tietää, että kaista loppuu kohta. Ei siinä jää bemarikuskille muuta mahdollisuutta, kuin painaa pikkaisen kaasua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihana on nähdä edes ohimennen
Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su19513074- 826275
- 1266104
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1495562Aamu on aina iltaa viisaampi.
Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene234472- 934421
Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.434332Saattaisimme olla yhdessä
Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla424251Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt
Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko334238Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?483757