Kuka koivut vei?

Kuka vei Vattukylän koulun risteyksestä kolome koivua? Vattukyläläisten erikois koivut, mahlanteko ja vastanteko puut? Kuka kehtas? Suomalaisten pyhäpuu, kansalliskoivu
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Taas poliisiasia?!
suomalaisten pyhäpuu on ollut jo Väinämöisen ajoista asti pihlaja!

Äänestä

Oiskohan se taas vaka vnha J-W-kalun kamalan kantaja.

Äänestä
  • oliko ne kolopuita,
    sellasia peräkammaripoikamallisia ?

    Äänestä

Koivu ne vei saunapuiksi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kuka vei Vattukylän koulun risteyksestä kolome koivua? Vattukyläläisten erikois koivut, mahlanteko ja vastanteko puut? Kuka kehtas? Suomalaisten pyhäpuu, kansalliskoivu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu