Kiitti Tepi Watfordista!!

Anonyymi

Vihjasit Watfordia omaan yksityiseen sähköpostiini lähettämässäsi viestissä. En millään ensin meinannut uskoa, mutta lopulta löin vetoa kotivoiton puolesta ISOLLA panoksella. Tilanne on nyt 3-0, joten pakko ihmetellä, miten ihmeessä tiesit jälleen kerran miten pelissä käy! Olet uskomaton tietäjä et sillei hei!

Kiitos vielä kerran,
tepifani

7

216

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyösti laskee kotikorsussaan lipun puolitankoon Liverpoolin tuhon edessä ja hukuttaa murheensa hanaveteen, koska helmikuun singlekokeilu vei kaikki rahat.

    • Anonyymi

      Kyösti ei ole tyytyväinen siihen, että Poolin jättimäinen tappioton putki meni poikki, mutta olihan se hauskaa niin kauan kuin sitä kesti. Nyt pitää toivoa, että Atletico kaatuu, koska jos Pool tippuu UCL:stä, ja kotimaan mestaruuskin on melkein varma, niin loppukaudesta tulee todella tylsä. Jotain jännitystä pitäisi sentään olla.

      tiedättekyllä

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Liverpoolilla olisi tiistaina vieraissa FAC-matsi Chelskiä vastaan, lauantaina kotona Pornomoutti, seuraavana keskiviikkona kotona Atletico. UCL on varmaan eniten mielessä nyt, kun kotomaan liigassa ei tullut tappiotonta kautta. Miksipä ei myös FAC olisi Kloppin pojille tärkeä? Loukkaantumishuolia on, joten voisi veikata, että rotaatiota harrastetaan ainakin liigapelissä Pornomouttia vastaan. Atleticoa vastaan pistetään tietysti kaikki peliin.

      Chelskin kerroin on laskemassa, Poolin kerroin siinä matsissa on yli kolme, mikä viittaisi siihen, ettei Pool lähde ihan ykkösmiehistöllä peliin. Täytyy tutkia asiaa lisää, kuha ehtii. Toivottavasti ei tule tasuria, joka toisi lisäduunia ja rasitusta. Ehkäpä X olisi siihen matsiin osuvin pelimerkki, varsinkin jos Chelskin kerroin jatkaa syöksymistään.

    • Anonyymi

      Liverpoolin kerroin on syöksynyt vauhdilla, kuten Gilbert partiopoikien tupaan. Nyt Pool on jo suosikki, joten ei sitä varmaan enää kannata vetäistä. Klopp nähtävästi laittaa kentälle aika vahvan kokoonpanon, tosin Adrian lienee maalissa. Milner ja Gomez ovat luultavasti pelikunnossa, mutta Keita, Henderson ja pari muuta eivät. Chelsealta ovat poissa mm. Tammy Abraham ja NGolo Kante. Tasuri lienee edelleen paras pelimerkki. Heitetään arvauksena, että 90 minuutin jälkeen ollaan tilanteessa 1-1.

      • Anonyymi

        1-0 HT
        Pöh, ensin hyvä torjunta Adrianilta, sitten nolo imaisu. Poolilta pahaa sekoilua, joka maksoi maalin. Saa nähdä, vaihtaako Kloppi ykköspyssyt kentälle 2. jaksolla.


      • Anonyymi

        2-0 FT
        Pöh ja vielä kerran pöh. Kloppin olisi pitänyt pistää kentälle kokonainen juniorijoukkue, eikä tällaista sekasikiötä, jos kerran ei ollut tarkoituskaan tosissaan lähteä hakemaan voittoa. Nyt jäi huono maku suuhun tästä tappiosta. Alkaa tuntua siltä, että Atleticokin hoitelee Poolin, joten kauden saldoksi jää Valioliigan mestaruuspytty ja pari pienempää pyttyä. Valioliigan mestaruus on hieno asia, mutta kun tarjolla oli seitsemän pyttyä, niin onhan tämä pienimuotoinen antikliimaksi, että tulee vain kolme.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      185
      5054
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      77
      4135
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      73
      2855
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      231
      2270
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      120
      2088
    6. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      243
      1275
    7. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      17
      923
    8. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      905
    9. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      836
    10. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      24
      825
    Aihe