Kiitti Tepi Watfordista!!

Anonyymi

Vihjasit Watfordia omaan yksityiseen sähköpostiini lähettämässäsi viestissä. En millään ensin meinannut uskoa, mutta lopulta löin vetoa kotivoiton puolesta ISOLLA panoksella. Tilanne on nyt 3-0, joten pakko ihmetellä, miten ihmeessä tiesit jälleen kerran miten pelissä käy! Olet uskomaton tietäjä et sillei hei!

Kiitos vielä kerran,
tepifani

7

246

Äänestä

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyösti laskee kotikorsussaan lipun puolitankoon Liverpoolin tuhon edessä ja hukuttaa murheensa hanaveteen, koska helmikuun singlekokeilu vei kaikki rahat.

    • Anonyymi

      Kyösti ei ole tyytyväinen siihen, että Poolin jättimäinen tappioton putki meni poikki, mutta olihan se hauskaa niin kauan kuin sitä kesti. Nyt pitää toivoa, että Atletico kaatuu, koska jos Pool tippuu UCL:stä, ja kotimaan mestaruuskin on melkein varma, niin loppukaudesta tulee todella tylsä. Jotain jännitystä pitäisi sentään olla.

      tiedättekyllä

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Liverpoolilla olisi tiistaina vieraissa FAC-matsi Chelskiä vastaan, lauantaina kotona Pornomoutti, seuraavana keskiviikkona kotona Atletico. UCL on varmaan eniten mielessä nyt, kun kotomaan liigassa ei tullut tappiotonta kautta. Miksipä ei myös FAC olisi Kloppin pojille tärkeä? Loukkaantumishuolia on, joten voisi veikata, että rotaatiota harrastetaan ainakin liigapelissä Pornomouttia vastaan. Atleticoa vastaan pistetään tietysti kaikki peliin.

      Chelskin kerroin on laskemassa, Poolin kerroin siinä matsissa on yli kolme, mikä viittaisi siihen, ettei Pool lähde ihan ykkösmiehistöllä peliin. Täytyy tutkia asiaa lisää, kuha ehtii. Toivottavasti ei tule tasuria, joka toisi lisäduunia ja rasitusta. Ehkäpä X olisi siihen matsiin osuvin pelimerkki, varsinkin jos Chelskin kerroin jatkaa syöksymistään.

    • Anonyymi

      Liverpoolin kerroin on syöksynyt vauhdilla, kuten Gilbert partiopoikien tupaan. Nyt Pool on jo suosikki, joten ei sitä varmaan enää kannata vetäistä. Klopp nähtävästi laittaa kentälle aika vahvan kokoonpanon, tosin Adrian lienee maalissa. Milner ja Gomez ovat luultavasti pelikunnossa, mutta Keita, Henderson ja pari muuta eivät. Chelsealta ovat poissa mm. Tammy Abraham ja NGolo Kante. Tasuri lienee edelleen paras pelimerkki. Heitetään arvauksena, että 90 minuutin jälkeen ollaan tilanteessa 1-1.

      • Anonyymi

        1-0 HT
        Pöh, ensin hyvä torjunta Adrianilta, sitten nolo imaisu. Poolilta pahaa sekoilua, joka maksoi maalin. Saa nähdä, vaihtaako Kloppi ykköspyssyt kentälle 2. jaksolla.


      • Anonyymi

        2-0 FT
        Pöh ja vielä kerran pöh. Kloppin olisi pitänyt pistää kentälle kokonainen juniorijoukkue, eikä tällaista sekasikiötä, jos kerran ei ollut tarkoituskaan tosissaan lähteä hakemaan voittoa. Nyt jäi huono maku suuhun tästä tappiosta. Alkaa tuntua siltä, että Atleticokin hoitelee Poolin, joten kauden saldoksi jää Valioliigan mestaruuspytty ja pari pienempää pyttyä. Valioliigan mestaruus on hieno asia, mutta kun tarjolla oli seitsemän pyttyä, niin onhan tämä pienimuotoinen antikliimaksi, että tulee vain kolme.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      59
      1270
    2. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

      Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      57
      1198
    3. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      133
      1142
    4. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      101
      1014
    5. Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi

      Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,
      Suomalaiset julkkikset
      7
      1010
    6. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      50
      849
    7. Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?

      Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.
      Vain elämää
      6
      823
    8. Sinulle jota kaipaan!

      Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista
      Ikävä
      27
      771
    9. Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?

      Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it
      Sinkut
      197
      710
    10. Jos oltais joskus samoissa bileissä

      Niin lähdettäiskö yhdessä ”jatkoille?”
      Ikävä
      71
      679
    Aihe