Jussi Halla-ahon lähtölaskenta puheenjohtajan paikalta on alkanut: https://www.is.fi/politiikka/art-2000006425807.html
JUURI NYT: "Jussi Halla-ahon korttitalo huojuu"!!
28
104
Vastaukset
- Anonyymi
Sampo Terhon kannatus ei ehkä tälläkään kertaa riitä Jussin peittoamiseen..........
- Anonyymi
Mutta Stubbin kannatus riittää yhä halla-ahon voittamiseen
- Anonyymi
Halla-aho on liian vihervasemmistolainen
- Anonyymi
Halla-ahon on aika väistyä.
- Anonyymi
Jussi on entinen vihervassari.
Nykyään kommunisti!
- Anonyymi
Ei hassumpaa. Halla-aho onkin ollut liian lepsu.
- Anonyymi
Jussi pupujussilla on pää pensaassa. Ainoa toivo alkaa olla että suomeen otettaisiin 100 000 pakolaista. Uutta polttoainetta väsähtäneeseen persumyllyyn.
- Anonyymi
Sepp Lurjuksen päiväunelmia taas lööpitetään.
Oikeat asiat pysyy ja paranee, niinkuin PS. - Anonyymi
Ihan puhdasta propagandaa. Hallitus on taas sellaisella aallonharjalla, että päätökset saattavat nostaa entisestään ja reippaasti Perussuomalaisten kannatusta.
- Anonyymi
Jussi Halla-aho on älykäs realisti.
Repikää siitä. - Anonyymi
Ei huoju muuta kuin Perussuomalaisten vastustajien unelmissa. Tämä on osa vihervasemmistolaista narratiivia, jossa media yrittää ohjailla tarinankerronallaan puolueiden kannatusta.
Ei mene läpi. - Anonyymi
Toni Jalosen ja Jussi Halla-ahon välillä yksi ja vain yksi ero. Jalosella on kanttia myöntää olevansa fasisti. Halla-aho juoksee sivarin pelkuruudella pakoon totuuden kertomista.
- Anonyymi
Hallajussilla Al Jazeera-kortti.
Varjuksen haaveet on kuin aamupissihädän aiheuttama seisokki.
- Anonyymi
Persusussu!!! Ikävä on ollut sinua! Ja vielä ihana kuvakin :) ja ajankohtainen...
Anonyymi kirjoitti:
Persusussu!!! Ikävä on ollut sinua! Ja vielä ihana kuvakin :) ja ajankohtainen...
Tampereella käväisin viime viikolla ja nyt on taas puhtia kun saadaan nuo etnokakarat ruotuun. Kiitos :)
- Anonyymi
persusussu kirjoitti:
Tampereella käväisin viime viikolla ja nyt on taas puhtia kun saadaan nuo etnokakarat ruotuun. Kiitos :)
Muutkin ovat kaipailleet, politiikan puolella "Perussuomalaiset"-otsikon alla joku kirjoitti pitkän anelevan kirjeen sulle. Pelkäsi loukanneensa, ja pyysi kutsumaan sinut takaisin palstoille. Päivätty 1.2.2020, ellet ole sattunut huomaamaan.
Kas tässä: https://keskustelu.suomi24.fi/t/16228081/nimimerkki-persusussu
Ah tätä ilon päivää, ehdin jo tuntea oloni yksinäiseksi toisinajattelijaksi, yhdessä nääs - tamperelaisittain - menee paremmin.
Joo. Etnokakarat ruotuun.
- Anonyymi
jusilla on vahvoja muitakin järentuojia puilueelle ja käyttävät tutkijoita ja näitten tuottamia tuloksia suuntiminaan politiikassa
puolue ei ole enään yhenmiehen puolue joota tätärataa suomalaisuus etenee oikealle tielle ja pysyy sillä, tules sinäkin vaikuttajaksi - Anonyymi
Yhdellä huojuu palli, toisella korttitalo, kolmannella mikä lie. Poliittista peliä, ei muuta.
Perussuomalaisten nuorisoseuralle alkoi viikonloppuna lähtölaskenta ja se ei liene kovin pitkä.
- Anonyymi
Riitaista sakkia.
- Anonyymi
Orpo sanoi osuvasti että Halla-ahon sirkus on sekaisin.
- Anonyymi
"...ei olisi mikään ihme, jos puolue karkaisi Halla-ahon käsistä häntäkin pahemmille ääriajattelijoille. Tämä on jopa hyvin todennäköistä, jos puolue päätyy hallitukseen."
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,715017Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta
Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk393790Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699253378- 792391
- 241909
Tekeekö hän
Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.271581Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa
kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois3561581Laine voitti oikeudessa
Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?401542Puistotyöntekijät
Miksi ei siivoojia näy. Näin hyvät ilmat. Voisi kerätä roskat. Onko rahat loppu. 🤔🤔🤔151485Onko kaivatullasi iso ego? Entä sinulla?
Vaikuttaako jommankumman ego jotenkin siihen, että ette voi lähentyä?341345