Saako majavia tappaa katiskoilla houkuttelemalla niitä sinne majavan muonalla? Ystäväni teki niin, ja on tehnyt niin ennenkin metsäsätyskauden ulkopuolella. Pitäisikö tästä ilmoittaa poliisille tai jollekin muulle viranomaiselle?
Vastaukset 12
- Anonyymi
Toivoisin, että vastaatte tähän nopeasti, jottei muita majavia kuole turhaan.
- Anonyymi
Ei todellakaan saa! Olen entinen eläinsuojelu aktivisti ja nykyinen yliopiston professori. Olen tehnyt professorin tutkintoni eläimistä ja majavat ovat erityisen lähellä sydäntäni. Olen sitä mieltä ettei poliisia kannata soteka tähän, mutta ilmoita asiasta silti eläinsuojeluyhdistykselle.
- Anonyymi
Kiitos todella paljon sinulle. Suomi tarvitsisi enemmän kaltaisiasi eläintenystäviä. Teen niinkuin sanot.
- Anonyymi
Olen sitä mieltä, että majavia pitäisi tappaa ja tehdä niistä muonaa.
- Anonyymi
Et voi sanoa noin. Mu lemmiki on majava ja sirä ei saa tapaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Et voi sanoa noin. Mu lemmiki on majava ja sirä ei saa tapaa.
Pitäisitkö pääsi kiinna tai syön sinun majavasi
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pitäisitkö pääsi kiinna tai syön sinun majavasi
Kerron aisasta polisinlle ja teen tasta isompan jutun ja soitan äitllä ja iso velellle
- Anonyymi
EN SUOSTU JHOM
- Anonyymi
ite ot 011
- Anonyymi
PELAKANS LUKI O NJPOOB
- Anonyymi
Vaikuttqaa silkata eläinrääkkäykseltä. Ilmoita poliisille
Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS692188Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.15885Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.52776Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke43702- 43671
- 47634
- 80616
- 50575
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35574Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29556