Nyt on Pyhtäällä tilaisuus näyttää maailmalle mallia mitä on todellinen sivistys ja
Humanitäärinen apu.
Antakaa muutamalle pakolais perheelle mahdollisuus uuteen elämään.
Pyhtäänlinnan tyhjiin asuntoihin tulee sijoittaa maahanmuuttajia.
Kaikki olisi heitä varten valmiina: seurakunta,kunnantoimisto,hyvät kulkuyhteydet,kaupat ja kesällä uimaranta.uiminen puhtaassa järvivedessä olisi mainiota terapiaa toipumisessa sodan kauhuista.
Tässä on nyt miljoonan taalan paikka Pyhtäälle,jo pelkkä julkisuus olisi niin suurta ettei sitä voi rahassa mitata.
Pyhtäänlinna maahanmuuttajille
10
225
Vastaukset
- Anonyymi
Etelänpuolen parvekkeilla pyykit kuivuisivat hyvin.
- Anonyymi
Miksi ihmeessä? Olet todella kajahtanut.
- Anonyymi
Noin kysyy itsekäs narsisti joka ei ymmärrä ihmisten hätää globaalisti.
- Anonyymi
Me pärjätään hyvin ilmankin. Jos rahaa on, ostaa asunnon, muuten turpa kiinni.
- Anonyymi
Pyhtääläinen perusasenne,raha vain merkitsee.Kunta on myynyt kaikki meren rantansakin jo pois.onneksi isoveli Kotka on asukasystävällinen merellinen MERENRANTA kaupunki.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pyhtääläinen perusasenne,raha vain merkitsee.Kunta on myynyt kaikki meren rantansakin jo pois.onneksi isoveli Kotka on asukasystävällinen merellinen MERENRANTA kaupunki.
Voit mennä Ruonalan uimarannan tuntumaan katsomaan vapaita rantakaistoja.
- Anonyymi
Että menkää hyvät ihmiset kotimaahanne takaisin, ei täällä teitä tarvita.
- Anonyymi
Aivan, sinne Volgan mutkaan vaan takaisin joka iikka!
- Anonyymi
Mielestäni et ole terve ihminen, jos luulet olevasi parempi kuin toinen.
- Anonyymi
Nämä paremmat tiedetään. Asunnonomistaja/vuokranantaja itse päättää kelle hän asuntonsa vuokraa. Esim ulkomailta tuleva lääkäri maksaa vuokransa, tekee pitkäaikaisen vuokrasopimuksen vuosikaudeksi ja huolehtii asunnon kunnosta. Kokemusta on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa393389Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.202292Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1331913Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä
Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus131406Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa
Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn1631177Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.
Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R4501042- 481022
- 55841
- 72787
Toivon että kuulut elämääni
Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.33783