heinähatut...

on se vaan ihanaa asua stadissa...kehä III ulkopuolelle mennessä huomaa kuinka äö laskee stadissa ja nousee landella...tosin ikävänä puolena on se että joutuu katselemaan helvetin huonosti pukeutuneita juntti-einareita...ja jotka vielä sössöttää epämääräistä juntti murretta...mutta eiköhän me anneta teille anteeksi että olette epäonnistuneita...
7743
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kui sun tarttee tulla sielt paratiisist ulos lainkkaan..?? mä oon vallan kauhia pal hämmästyny..!! *L*

Äänestä

äö?

t: tyhmä maalainen

Äänestä
  • ÄÖ/Älytön örveltäminen...???

    Äänestä

Ota pesti moskovan sirkuksen pellenä, kykyjä siihen näyttää löytyvän. Kyllä olette niin saatanan älykkäitä! Mokaatte omat mahdollisuutenne tappelemalla, kun raumalaiset pelasivat rehtiä jääkiekkoa!
Onnea lukolle täältä Suomen Turusta! Voititte pullistelevat itäsuomalaiset selvästi otteluvoitoin 4-1!!! Siinä miettimistä kesäksi moskovan esikaupungin tyhjäpäille.

Äänestä

Kai sää stadilainen ymmärrät, että asut landen takapihalla, hesassa. Minä olen kiertänyt maapallolla pitkin ja poikin, nähnyt muitakin kun typeriä stadilaisia! Anna kuitenkin elämäsi pyöriä oman napasi ympärillä ja unelmoi olevasi täydellinen ihminen, stadilainen ja lähes Jumala, mutta pysy ihmeessä siellä hesassasi. Tuollaisia ääliöitä ei kukaan kaipaa!!!

Äänestä

...helsinkiläinen vetäytyy tuon lande ja juntti- selityksen taakse kun tulee lunta tupaan. Näin se on ollut aina.

Äänestä

Kyl toi sun kommentiski osottaa että sivistys on täysin muilla ilmansuunnilla kuin Helsinki! Kyllä pitäis Turku palauttaa Suomen pääkaupungiks jos tsadist on melkee puolet tollasii "te ootte junttei koska meillä palo pinna" -kusipäitä!

Lukko - HIFK -peleissä nähtiin miksi koko muu Suomi inhoaa helsinkiläisiä! Nokka pystyssä lähti punapaidat hoitelemaan surkean maalaisjoukkueen. Ja sitten kun raumalaiset näytti miten paineen alla pelataan kiekkoa, ni kavereilta palaa pinna!

Ei jumalauta sitä näkyä Lukon ottaessa kolmannen voittonsa Raumalla!

Petrell naputteli ja töni selkään läpi koko pelin juuri aivotärähdyksestä toipunutta Toni Porkkaa ja sitten menee vielä Topon puhtaan taklauksen jälkeen tätäkin tökkimään tätäkin!
Sitten Toporowski täräytti tajun kankaalle! Hähhähhää ku nauru maittoi siinä tilanteessa!
Ja Toni & Co. provosoitui, lopetti kiekon pelaamisen ja aloitti tappelun vain saadakseen telottua lukkolaiset pelikelvottomiksi! Tai sitten pelikieltoon!

Ja pelin jälkeen HIFK-leiri nyyhkii kun kentän nuorinta telotaan! Ei saatana! Mikä perkeleen jääkiekkojoukkue se on kun hakkaa Lukon maalivahtia ja nuoria kenttäpelaajia!
Kyllä pitäis pelaajan tietää kentälle mennessään, että päihinsä saa jos sitä kerjää!

Ja kyl oli OJ:kin varsinainen neiti joka ottelussa! No ok, hän taisteli, mutta se porsas luuli yksin kaatavansa vastustajan! Elintärkeillä hetkillä Olli-boy yrittää purjehtia yksin läpi! Loppu häneltä syöttelykin siinä vaiheessa! Olis helvetti soikoon vetäny kaunoluistimet jalkaansa ja menny hame päällä pelaamaan, semmonen pikkutyttö se kyllä oli!

PS. Onneksi se toinen joukkue Hesasta on sentään tähän saakka pleijareissa keskittynyt pelaamiseen, hyvä Jokerit! Toivotaan että Jokerit jatkossakin pyrkii pärjäämään pelaamalla toisin kuin HIFKin telojaporukka..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


stadilainen kirjoitti:

on se vaan ihanaa asua stadissa...kehä III ulkopuolelle mennessä huomaa kuinka äö laskee stadissa ja nousee landella...tosin ikävänä puolena on se että joutuu katselemaan helvetin huonosti pukeutuneita juntti-einareita...ja jotka vielä sössöttää epämääräistä juntti murretta...mutta eiköhän me anneta teille anteeksi että olette epäonnistuneita...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu