on riittävän ’suuria’ valittamisen aiheeksi?
Valitatko pienistä? Millaiset asiat
Anonyymi
18<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
No ainakin se, jos hän sairastuu koronaan ja maailma eristää hänet.
Se olisi ihan valtava valivalisyy.
Mites itse?
Lopulliset asiat aiheellisia.
Riippuu pienen asian laadusta. Noin muuten suhtaudun aika rennosti kaikkeen.
Maailmanpolitiikka ja ajanhenki. :(
uppista...
Mitä se sinulle kuuluu. Valitan näin älyttömistä avauksesta ikävä palstalla.
...Ja parempi paikka valituksesi kehittämiseen ja kieliopin ojentamiseen löytyy kielikursseilta, sieltä löydät ihan aitoja ihmiskontakejakin. Löytyy sitten yhdyssanoillekin säännöt. ;D
On imbesillisimäistä trollailla netissä kun voisi kehittää omaa elämäänsä samalla voimalla ja hyötyä siitä omakohtaisesti. :D
Tietysti, jos oma aivokapasiteetti rajoittuu ainoastaan netissä trollaamieen niin sitten kannattaa opetella itselle niskakiikku...
No minäpä hirtän itseni! Voitko oikeasti enää alemmas vajota? Joo on ongelmia kirjoittaminen kanssa mitä helvettiä se sinulle kuuluu jätä minut rauhaan.
Sitä paitsi sille on syy miksi minulla menee yhdyssanat väärin välillä mutta sekään ei kuulu sinulle pätkän vertaa.
Itsehän et osaa muuta kuin haukkua täällä ihmisiä ja tuntea sillä tavalla paremmuutta. Ja jos joku tappaisi itsensä sinun takia niin sehän sinulle oli oikein voitto ja sulka hattuun.
Anteeksi kuinka? Tämä on kolmas viestini tänne, ja jokainen joka tekee mitään itselleen, on itse siitä vastuussa. :D
Itsehän et osaa kuin trollailla täällä ja ehkä muuallakin, niin katso peliisi!
Minä mitään tänne trollaile? Tiedä edes kunnolla mitä se on
Mistähän tuollaista kuvittelet. Mutta minäpä menen nyt köyden jatkoksi. Etkä näköjään itsekään osaa kirjoittaa.
Et näköjään ymmärrä edes trollailevasi kun jätit kysymyksesikin avoimeksi. ;D
Räpiköi siellä mutta jätä ihmisten häriköinti historiaan, kiitos. Jos ymmärrät yhtään mitään...
Mikä sinua vaivaa? Miksi olet ilkeä tuntemattomalle anonyymipalstalla? Se ei tee kenestäkään huonompaa ihmistä jos oikeinkirjoitus ei suju.
Jokainen tietysti tekee itse päätöksensä tehdä itsemurha, mutta muiden ihmisten toiminnalla voi olla vaikutusta päätökseen.
(Sivusta)
Minua vaivaa trollaaminen nettipalstoilla, mikä rinnastuu kiusaamiseen elävässä elämässä jokapäiväisissä toimissa.
Tämä koko palsta on ollut trollien temmellyskenttänä jo vuosia ja nyt kun täällä vierailen, se on alkanut häiritä ja siksi argumentoin tähän aiheeseen kuten olen nyt kolme viestiä kirjoittanut.
Ja korostan, trollaaminen ei ole ihmisen normaalia toimintaa vaan jokin on vialla ja siihen pitää hakea apua.
Mikä sinua vaivaa kun häiriinnyit? Miksi olet ilkeä kohtaani?
En yleensä valita helposti. Joskus jos on oikein huono päivä, pikkujututkin alkaa ärsyttää ja silloin saatan valittaa.
Ei henkilökohtainen harmitus ole syy delegoida harmitustaan sivullisille! Valita silloin peilille..
Valitan koska jouduin käymään vessassa yksin, eikä kukaan ollut pitämässä kädestä kiinni 😰 T:Läheisriippuvainen