SKE-puolue kaipaa: Edukunta tarvitsee uudistuksen !
Uuditus ei lähe helpolla jos emme tee työtä.
Kuinka tekee sen että se nousee ja edistyy ?
Siinä onkin kysymys mutta sitä kannattaa kehittää ja ajatella eikä antaa taka alalle hyvän ajatuksen !
Edistys edistyy vain asioita edistämällä. Uudistus taas uudistuu kun oikealla tavalla uudistaa asioita eikä uudistus tarkoita konsevatiivisten ajatusten romu koppaan heittämistä ! Liberaali uudistus on syvältä pyllykästä eikä sitä kannata uudistuksena nähä vaan takamuksellisena. tai siis taantumuksellisena kehittymisenä !
Me SKE-puolueessa haluamme nousta politiikan rattailla eturivistöön. Perusuomalasiet ovat vain halapa kopio meistä eikä niitä kannata ottaa onkeen !
Kovia ovat niihen pojat ja tytöt nyt laittamaan vaihetta pökköön jotta sais piettyä mielipiekyselyitten ykkösaseman päällä!
Kuitenki sieltä korkialta tullee nopea puotus ja SKE tulee täyttää sen paikan !
Sitä kohti meidän kannattaa edistää työmme kenttää koska se on mahollinen ja hyvä !
Edukunta tarvitsee uudistuksen !
Anonyymi
3
163
Vastaukset
- Anonyymi
Mano johtaa puolueen voittoon!
- Anonyymi
Marco, jota myös Manoksi kutsutaan, ei ole millään muotoa meidän puolueessamme mukana. Hän on myyrä, hän on tuholainen! Hänet on eliminoitu puolueestamme.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Marco, jota myös Manoksi kutsutaan, ei ole millään muotoa meidän puolueessamme mukana. Hän on myyrä, hän on tuholainen! Hänet on eliminoitu puolueestamme.
Mano manottaa itsensä vielä vaalivoittoon. Sitä ei voi nynnyt toistamiseen sabotoida.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1724980Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621575- 121559
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211431Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91213Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.931046Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit451005Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249297932- 171875
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279747