Terveystarkastajaa lainkaan ?? koska, hiihtolomalla kävin Oulaisissa ohikulkiessani "Ruoka keidas" nimisessä ravintolassa syömässä "suomalaisittain" MAKKARAPERUNAT ??? , muuten ruoka oli houkuttelevaa, mutta makkarakuutiot olivat "vanhaa"!!! maku oli peitetty suolan/grillimausteeseen ????
Eipä innosta mainostaa Ko. ruokailupaikkaa kenellekkään.
Eipä innosta mainostaa Ko. ruokailupaikkaa kenellekkään.
Vastaukset 43
Vanhimmat
Joo asia huomattu jo aikoja sitten.samaa itsekkin ihmetellyt.
On täällä jo aiemminkin ollut asiasta juttua ei varmaankaan kuulu Terveystarkastajalle yksityiset yritykset valitettavasti.
Meinaakko että valtion yritykset vain kuuluu eikä yksityiset terveystarkastajalle. Tottakai kuuluu niitähän maa on pullollaan.
Kyllä kaikki ruokapaikat kuuluu terveystarkastajalle
Huomaahan tuon jo ovellakin tuoksusta että paistorasvat jonkin päivän vanhoja.
Joo ja herkkusienessä kuulema kokin mielestä kasvaa karvaa tuppoina
http://www.oulaistenopas.com/oulaistenkaupunkiterveyskeskus/ Onhan se. Ja kuuluuhan toki sen työsarkaan.
Toivottavasti hoitavat asian mitä pikimmiten kun muutenkin aika nyt sellainen että steriiliä pitäisi kyllä olla.
Kyllä.Äkkiä kiinni kyseinen pulju.
On se vaan kumma paikka, kiinni vaan ja äkkiä! Jospa tuohon löytyis vastuullinen yrittäjä tilalle.
Kait ymmärtää tehdä niinkuin muutkin.ainakin vähäksi aikaa kiinni.
Ulkomaalaistaustainen on grillin pitäjä ei varmaankaan meidän suomalaisten turvallisuudesta mitään välitä.auki kuulemma on vieläkin.
Take Away käytännon ottaneet käyttöön jo vastuulliset yritykset.ja osa jopa sulkeneet ovensa.
Varmaankin tuolle toimillekkin luulisi löytyvän jokin kontrolli.kaikki muut vastaavat yritykset paikkakunnalla on vastuullisesti ottaneet vastaan tämän niin ikävän tilanteen.
Jos se paikka on epähygieninen, niin miksi asioitte siellä. Turhaa kai siitä täällä on valittaa, äänestäkää jaloilla.
Eiköhän sen jokainen joka huomannut jo tehnytkin jaloilla
Varmasti näin on tehnyt.taitaa olla viimmeinen roskaruokaravintola joka ei ollenkaan vastuuta ota nyt vallitsevasta tilanteesta.
Auki kuulemma vieläkin on. Boikotti nyt varmaankin on paikallaan.
Boikotoitu jo pitkän aikaa.Helmestä ja Nesteelltä saa varmasti steriiliä ruokaa.
Toivottavasti tämä Epidemia pois pyyhkäisee kyseisen yrityksen kun eivät itse sitä ymmärtäneet.
No vissiin jotain Korona eksraakin sai kyseinen yritys kun Koronasta viis veisas.
Olisit ottanut tuoreet eväät mukaasi, niin ei tarvitsisi pajattaa, taida välttää ruoka, pahempana se takas tulee. Siitä se vasta ongelma tulee ja kallis ympäristölle, haiseekin vesistöt bakteereista ja entäs ne virukset sitten leviävät, sitten eläimiä syytetään, aina vain kaikki on toisten syytä. Kas kun ei syytetty nyt persuja?
Vasemmistolaiset ne pajattaa ruuan kalleuttakin ja sitten syövät vain valmiissa pöydässä ja lakkoilevat työpaikan jos saavat. Pakolaiset tulevat Suomeen ja istuutujat valmiiseen pöytään syömään.
joo järkyttävää moskaa ja hintaan nähden annokset todella pienet.
Ei tainnut Terveystarkastajaa Oulaisissa olla.
Ei ole mitään huomautettaavaa ollu, niin homma jatkuu.
Tyhmää edes mennä kyseiseen puljuun jos kerran tuollaista toimintaa. Onko kukaan edes ilmoittanut asiasta terveystarkastajalle? Tuskin hän lukee näitä palstoja työnsä puolesta.
Viimeksi semmosen näin, kun oli 4h kioskilla töissä. Tuli kiusaamaan 14- vuotiaita plikkoja.
Kerran käynyt ja se kyllä riitti.
Tais korona tukia saada sen verran ettei terveystarkastajaa tarvittu.
Ei taida olla.samoilla rarvoilla ranskikset päivästä toiseen paistetaan.etova tuoksu jo ovella.mutta eihän palveluita ole pakko käyttää.
Niinpä miksi mennä kyseiseen paikkaan tekee ruokaa kotona niin tietää mitä syö.🧐
Joo nyt ihan mielenkiinnosta testata piti kaksi kertaa kyseisessä paikassa käynti kyllä riitti.ensimmäisen ja viimmeisen kerran.
Joo myös muutaman kerran tullut käytyä.annokset todella pieniä hintaansa nähden ja kyllähän terveystarkastajaa tuolla todellakin tarvittaisiin.
Joo todella pienet annokset hintaan nähden.Oulaisten Nesteellä hyvät safkat.suosittelen.
Joo kotiin tekeen niin tietää mitä saa.kerran itekkin tuolta vatsataudin saanut.
Oulaisten Herkku Grilliltä saa todella hyvät Makkaraperunat ja ei tarvitse pelätä vatsatauteja.
Joo osaahan nekin jonkun näköiset tehdä, mutta kun säästävät raaka aineissa niin paljon että sinapit ja ketsupit on jatkettu sen verran ohueksi litkuksi että pilaavat joka annoksen
Mitenkäs se kansakoulussa opetettiin se tautofonia.
Sama kirjoittaja mustamaalaa itselle ei mieluisat paikat.
Tarkoitushakuistako?
Joo.. ja sitten tekstiä
Melkein 10 joo alkuista. Saattaa tietysti olla, että kommentteja enemmänkin, mutta
vahingossa joo on jäänyt alusta pois. Aika paljon kaunaa sanoisin.
Jos se on se, joo joo mies. Niitä on joka työpaikalla ainakin yksi.
Joolla aloitetaan.Ruokala Helmi taas toiminnassa. ei moitita paikkoja jotka ei miellytä.
Aivan Fantastisen hyvää tuo Helmen paahdutettu paahtopaisti.
Naurettavat annokset.muutama makkaranpala makkaraperunoissa.kerta käynti riitti, palvelu asiallista.