olemattomiin. Persut joutuvat paniikissaan ajattelemaan: Voi, kun hallitus tekisi edes jonkun virheen. Voi, kun pakolaisia tulisi vaikka väkisin Suomeen. Perussuomalaisuus perustuu siis negatiivisille arvoille.
Ei ole nähty yhtään esitystä Persuilta, jossa he kehittäisivät Suomen taloutta, koulutusta ja loisivat uusia työpaikkoja jne.
Ei ole nähty yhtään esitystä Persuilta, jossa he kehittäisivät Suomen taloutta, koulutusta ja loisivat uusia työpaikkoja jne.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Persujen on mahdotonta löytää virheitä hallituksen työstä. Heidän on pakko keskittyä uhriutumaan vihapuheidensa tutkimuksista.
Sisäministeri on tällä hetkellä persujen paras kannatuksen nostaja kun taas pääministeri on taas paras persujen kannatuksen laskija. Varmasti suuri osa persuista palaa demareihin mikäli Sannalla linja jatkuu samana.
Persujen paniikkinappulaa on nyt painettu ja se saa persujen riveissä suurta hämminkiä aikaan ja saamme nähdä taas irti-ottoja yksittäisiltä persuilta niin että kuka joutuu taas oikeuteen ja kuka ei.
Myös koronan tulo Suomeen vaikuttaa kannatukseen negatiivisesti kun persut eivät ole päättämässä kansallemme elintärkeästä asiasta.
Ei ole pelkoa persuilla niin kauan kuin Ohisalon tapaisia ministereitä on hallituksessa. Jankutaa samaa mantra, kuin autistinen ihminen, ei osaa vastata yksinkertaisen kysymykseen kyllä tai ei.
Persulle siis pitää olla kaikkiin kysymyksiin selkeä vaihtoehtovastaus, kyllä tai ei? Ei sitten satu tulemaan mieleen, että kun elämme yhtenä EU:n jäsenvaltiona ja olemme allekirjoittaneet monia kv. sopimuksia mm. YK:ssa, niin niistä voi olla aika mahdoton antaa nopeita täsmällisiä vastauksia ennenkuin laillisuuskysymykset on ratkaistu. Eikö persulla ole sietokykyä odottaa? Teille näyttää jääneen päälle Sipilän hallituksen aikainen härkäpäisyys, jossa ajetaan vaikka laput silmillä päin seinää, kunhan valittu linja pitää.
Perussuomalaisen elämä on rajatkiinnielämää. Tämä sekä henkisellä että fyysisellä tasolla. Persu kaipaa äidin syliin vanhaan maailmaan. Tavallaan kaunista mutta se ei vain tule toteutumaan.
Vasuri, hengitä nyt välillä. Ei tuo raivokas persun hokeminen nyt auta....
Perussuomalaiset suoltaa paniikissaan välikysymyksiä, kun eivät pysty tekemään rakentavaa oppositiopolitiikkaa muuhun kuin hallituksen työn häiritsemiseen, kun meillä on niin hyvä hallitus!
"YK:n pakolaisjärjestö UNHCR on julkistanut kannanoton, jonka mukaan Kreikka rikkoo kansainvälistä oikeutta päätöksellään olla ottamatta turvapaikkahakemuksia vastaan kuukauteen.
HS kysyi kolmelta politiikan ja kansainvälisten suhteiden asiantuntijalta, näkyykö Kreikan ja Turkin tilanteessa Euroopan ihmisoikeuskäsityksen muutos."
Kansainvälisen oikeuden professori Martti Koskenniemi, Helsingin yliopisto, Eduskunnan puhemies Matti Vanhanen, Kokoomuksen entinen kansanedustaja, ministeri ja diplomaatti Pertti Salolainen:
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000006431609.html
Välikysymykset kuuluvat oppositiolle, mutta välikysymyksissäkin olisi järken käyttö paikallaan, mutta jos ei osaa muuta kuin kirjoittaa välikysymyksiä, niin onhan se jo edes jotain ... jonkun mielestä.
Oliko kiva keskustella itsenssä kanssa?
>>>Vanhan -komuakan päivä alkaa keskustelulla itsensä kanssa hänen miehensä lähti lätkimääm jo ´vuosia sitten,on horsisut lähinnä itsensä kanssa aamusta iltaan lähinnä pakstalaisten iloksi .
Persuilla ei ole kesän 2017 jälkeen ollut mitään poliittista uskottavuutta. Pelkkä uskonlahkon tapainen mölykuoro. Nyt tekevät itsensä naurettaviksi välikysymyksellään. Hei persut, miksi ette tehneet sitä välikysymystä 2015, kun pakolaiset oli Torniossa. Nut ovat Turkissa ja kyllä EU tilanteen hoitaa. Turha kysellä nykyhallitukselta, ei päätä yksin Eu:ssa. Olette taas kerran munaamassa itsenne.
Mitenkäs sinun kopiotrollin laita? Kuvittelet olevasi fiksumpikin, mutta kompastut omaan näppäryyteesi näillä hölmöillä kommenteillasi.
Olisiko parempi, jos et edes yrittäisi?
Tässähän ei ole kysymys kuka on oikeassa kuka väärässä. Ihmisoikeuksista olisi vain pidettävä kiinni. Jos ei pidetä kiinni, niin voitaisiin esim. Persut määrätä menettämään Suomen kansalaisoikeudet jonkin poliittisen selityksen varjolla.
Ei pidä antaa periksi kiristykselle ja terrorille, kovaa kovaavastaan.
Vihervassarit voitaisiin tuomita maanpetoksellisesta toiminnasta elinkautiseen vankeuteen.
Persulla aina mielessä maanpetosasiat. Onko tullut lueskeltua Mein Kampfia vähän liikaa?
Ja taas punikkitatilla kivistää päätä .
No vasurihan itse sitä siteeraa joka välissä. hheheheh hehehhe