Mitä kommunistit sanovat tästä;

Anonyymi

10

99

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos porvarit todetaan syyllisiksi, heidät tulee tuomita.
      Porvareillakin on suojana syyllisyyden todellinen näyttö. Odotetaan oikeudenkäynnin tulosta.

    • Anonyymi

      Syytetyistä korkea-arvoisin on Girkin, entinen Venäjän tiedustelupalvelu FSB:n eversti ja Itä-Ukrainan niin kutsutun Donetskin kansantasavallan puolustusministeri. Tutkijoiden mukaan kenenkään syytetyistä ei epäille olevan se henkilö, joka laukaisi ohjuksen kohti matkustajakonetta. Tutkijoiden epäiltyjen lista on nyt syytteessä olevia neljää paljon pidempi, ja uusia on luultavasti luvassa myöhemmin.
      https://yle.fi/uutiset/3-11247522

      Ketään syytetyistä ei epäillä syyllisiksi. Porvareillakin tulee olla oikeussuoja. Syytöntä ei saa tehdä syylliseksi.
      Miksi oikeudenkäynti, jos oikeita syyllisiä ei ole löydetty?

      • Anonyymi

        Olet oikeassa, tappamiskäskyn antanut päällikkö on oikea syyllinen. Ei suinkaan pikkuinen sotilas joka ei pysty kieltäytymään tappamiskäskystä.
        Kiitos kun muistutit !


      • Taas tulee komuharhaa, porvareita? Mistä hitosta te niitä aina kaivatte kaikkeen syyllisiksi?

        Porvarithan, siis ihan oikeasti, olivat menneiden aikojen suuria kauppiaita ainakin Itämeren maiden piirissä mutta siitä on jo aikaa vuosisatoja.

        Se taas, että komujen alkaessa ihmisten huiputtamisen uudella uskonnollaan ja nimitellessään vastustajiaan porvareiksi, ei tee enää kenestäkään porvaria vaikkakin porvarillinen näkemys taloudesta on se, jolla hyvinvointiinkin on mahdollisuuksia kun kommunistisella näkemyksellä taas sitä mahdollisuutta ei ole löytynyt.

        Donetski ja muut venäläiset alueet Itä-Ukrainassa taas ovat pelkkää komuhuiputusta jota Putin harrastaa. Kommunistihan Putin on joskin hieman uudessa roolissa mutta vanhoista tavoistaan hän ei KGB koulunsa jälkeen ole eroon päässyt.

        Mistä tai missä navetassahan nuo kapinalliset siellä Itä-Ukrainassa olisivat noita ohjuksia väsänneet? Kyllä siinä on Moskovan sormet pahasti pelissä mutta tavoilleen uskollisena taas lähdettiin Mainilan tyyliin muita syyttelemään.

        Venäjästä ei tule kunnon kansakuntaa ennen kuin se muuttaa tapansa ja alkaa reheellisyyden aikansa.


    • Anonyymi

      Komuleilla tuli kakulit housuun, kun jäivät taas kiinni valehtelemisesta.
      Nyt varmasti koko maailma uskoo että valehteleminen on kommareiden uskontunnustus.

      No, jokaisella on oma uskontonsa, kommareilla tuo.

    • Anonyymi

      Hiljaista on. Ei edes palstan iki-taistolainen, Partacus, puhu eikä pukahda.

    • Anonyymi

      Putin on tätä nykyä venäläinen persu. Hän säädättää lakeja homoja vastaan sekä kristinuskoa valtiolliseksi ideologiaksi. Putin on siis samanlainen kuin oikeistolainen persuporvari.
      Jos syyttömiä esitetään syyllisiksi, olkoon.
      Suomalainen oikeuskäytäntö on syyttää syyllisiksi epäiltyjä. Siitä tulee olla näyttöä. Parhaillaan poliisi ottaa kiinni järjestäytyneitä huumerikollisia ja joissa persuilla on tiettävästi suuri rooli. Persutkin ansaitsevat tulla tuomituksi syyllisyyden perusteella.
      Rikollinen porvarikin ansaitsee tulla tuomituksi.

      • Anonyymi

        Olet oikeassa, Mainilan valheet ovat perseestä, eikö totta ?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olet oikeassa, Mainilan valheet ovat perseestä, eikö totta ?

        Ei niin vaan siten että porvareitakin tulee ensin olettaa rikokseen syylliseksi ja näyttöäkin ennekuin haastetaan käräjille. Niin ainakin Suomessa tehdään.
        Voidaan olettaa että persujen kannattajissa on paljon rikollisia. Heilläkin on oikeus oikeusturvaan, oikeudenkäyntiin ja syyttäjän tulee todistaa rikokseen syyllinen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei niin vaan siten että porvareitakin tulee ensin olettaa rikokseen syylliseksi ja näyttöäkin ennekuin haastetaan käräjille. Niin ainakin Suomessa tehdään.
        Voidaan olettaa että persujen kannattajissa on paljon rikollisia. Heilläkin on oikeus oikeusturvaan, oikeudenkäyntiin ja syyttäjän tulee todistaa rikokseen syyllinen.

        Olet oikeassa. Kiitos että tunnustit kommunistien toimineen todella raa'an rikollisesti ns. Mainilan tapauksessa.
        Nythän kaikki tietävät että silloinen NL ampui tai oli ampumatta Mainilan laukauksia mutta syytti siitä suomalaisia ja hyökkäsi Suomeen. Sama valehtelu näyttää jatkuvan myös ns. MH-jutussa, jossa venäläiset kiistattomien todistusten mukaan ampuivat alas malesialisen siviililentokoneen. Mutta kiistävät asiaa samalla tavalla kuin aikoinaan Mainilan tapauksessakin.
        Kiitos kun hyväksyit oikeat selitykset noille.
        Ole ymmärtänyt sen että rehellisyys maan perii. Elämä itsessään on kaikkia muita asioita suurempi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      59
      1114
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      11
      820
    3. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      75
      785
    4. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      624
    5. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      83
      573
    6. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      522
    7. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      36
      504
    8. Hurmasit sitten minut

      kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.
      Ikävä
      43
      493
    9. Tietysti olen varovainen,

      ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä
      Ikävä
      40
      487
    10. Sinun kanssasi

      Kahvilassa tapaaminen olisi jotakin niin outoa. Se ei olisi vain kavereiden tapaaminen, koska ei olla oltu oikeita kaver
      Ikävä
      36
      476
    Aihe