Instabank varoitus

Ovat huijareita

Maksoin laskun 5 päivää myöhässä, mutta lasku kirjautui heille 15 päivää myöhässä maksettuna jolloin latkäsivät 5e maksumuistusmaksun päälle, koska 14 päivää kun lasku maksamatta on oikeus periä malsumuistutus. Kun ei enään saa pyytää satojen % korkoja niin yrittävät sitten kaikilla muilla tavoilla repiä lisää rahaa

PS. Bluefinancelta on rahat loppu, eivät myönnä kuin Max 500e lainoja vaikka sivuilla puhutaan 5000e lainoista, koskee KAIKKIA
1611471
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Blue financelta eivät laita laskujakaan.. 4kk ollut tuo kertaluotto ja ei oo yhtäkään laskua näkynyt..

1Äänestä
  • Kannattaapi olla tarkkana, joskus kun tuota käytin niin maksutiedot tuli siinä sopimuksen yhteydessä ja seuraava viesti olikin sitten perinnästä kun ei kaikkia eriä maksettukaan ajallaan.

    Äänestä

  • On kuulemma jotain häiriötä laskutuksissa kevään aikana tulis laskut näin mulle vastattiin

    Äänestä

Juuri näin. Sinä itse maksat laskun 5 päivää myöhässä ja muut on huijareita.

Vai miten se nyt meni?

Äänestä

Näkyyhän maksupäivä tiliotteessa, laita se sinne viestillä.

Äänestä
  • Ei se asiakkaan maksupäivä ratkaise, milloin yritys saa lähettää maksumuistutuksen. Ratkaisevaa on milloin laskunmaksu on saapunut laskuttajalle. Matka-aikaan on kohtuullista hyväksyä laskuttajalta pari-kolme päivää, mutta puolitoista viikkoa, kuten aloittajalla, olisi kohtuutonta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei se asiakkaan maksupäivä ratkaise, milloin yritys saa lähettää maksumuistutuksen. Ratkaisevaa on milloin laskunmaksu on saapunut laskuttajalle. Matka-aikaan on kohtuullista hyväksyä laskuttajalta pari-kolme päivää, mutta puolitoista viikkoa, kuten aloittajalla, olisi kohtuutonta.

    Silloinhan se pätis siinäkin, kun ajallaan maksaa. Ei sitä maksaja voi tietää kuinka kauan menee maksunsaajan pankkiin siirrettäessä. Eräpäivä on aina se viimeinen maksupv, mutta aloittajan maksu lähti viisi pv myöhässä, nii eihän siihnkään voi noin kauaa mennä, luulisin.

    Äänestä

Laskut tulee maksaa eräpäivänä!

Turha täällä on "itkeä" mikäli joutuu maksamaan maksumuistutuksista, perintäkuluista, koroista jne.

Laissa on määritelty, että 14 pv erääntymisestä saa lähettää maksumuistuksen ja sen hinta on 5 euroa. Siitä sitten taasen 14 päivää niin voi lähettää maksuvaatimuksen ja se on jo kalliimpi.

Äänestä
  • Tuntuu oudolta, että aloittajan maksu ei ole 9 päivässä ehtinyt laskuttajan maksujärjestelmään, aivan kuin yritys, jonka nimeä en nyt jaksa katsoa aloittajan viestistä, kusettaisi.

    Äänestä

Tämä blue finance on huijari . Pysykää erossa tästä firmasta!

Äänestä

5 päivää lasku myöhässä ja aloittaja ihmettelee että siitä tulee kuluja.Maksakaa eräpäivänä niin ei tarvi pähkäillä.Jukoliste pikavippi tulee tilille niin onko se kusetus täh.

Äänestä
  • Iainaa netistä ilman vakuuksia - https://go.lead-click.com/2k5
    Palvelu oli nopea ja sujuva. Rahan sain tililleni puolessa tunnissa.

    Äänestä

Oisin saanut lainaa 10000e, mutta keskeytin hakemuksen, kun pyydettiin valtuutus tilitietoihin 2 v ajalta ja siitä eteenpäin joka päivä!??

Äänestä

Otin 15000 ja nyt maksanut yli 2000€ takaisin eikä velkasumma ole lyhentynyt kuin 500€... kehoitan välttämään kyseistä lainan antajaa. Edellinen oli toinen vaihtoehto ja siinä ei koronkiskostaa.

Äänestä

Otin 7000 ja olen maksanut takaisin kohta 17000 täysin huijari firma enkä ikinä ottaisi tai suosittelisi kellekään. Joka lasku täynnä piilokuluja ja korkoja .

Äänestä
  • Ja ovatko korot ja kulut sellaisia, joita et itse hyväksynyt lainasopimusta allekirjoittaessasi?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ovat huijareita

Maksoin laskun 5 päivää myöhässä, mutta lasku kirjautui heille 15 päivää myöhässä maksettuna jolloin latkäsivät 5e maksumuistusmaksun päälle, koska 14 päivää kun lasku maksamatta on oikeus periä malsumuistutus. Kun ei enään saa pyytää satojen % korkoja niin yrittävät sitten kaikilla muilla tavoilla repiä lisää rahaa

PS. Bluefinancelta on rahat loppu, eivät myönnä kuin Max 500e lainoja vaikka sivuilla puhutaan 5000e lainoista, koskee KAIKKIA

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu