Ovat huijareita
Maksoin laskun 5 päivää myöhässä, mutta lasku kirjautui heille 15 päivää myöhässä maksettuna jolloin latkäsivät 5e maksumuistusmaksun päälle, koska 14 päivää kun lasku maksamatta on oikeus periä malsumuistutus. Kun ei enään saa pyytää satojen % korkoja niin yrittävät sitten kaikilla muilla tavoilla repiä lisää rahaa
PS. Bluefinancelta on rahat loppu, eivät myönnä kuin Max 500e lainoja vaikka sivuilla puhutaan 5000e lainoista, koskee KAIKKIA
Instabank varoitus
14
7507
Vastaukset
- Anonyymi
Blue financelta eivät laita laskujakaan.. 4kk ollut tuo kertaluotto ja ei oo yhtäkään laskua näkynyt..
- Anonyymi
Kannattaapi olla tarkkana, joskus kun tuota käytin niin maksutiedot tuli siinä sopimuksen yhteydessä ja seuraava viesti olikin sitten perinnästä kun ei kaikkia eriä maksettukaan ajallaan.
- Anonyymi
On kuulemma jotain häiriötä laskutuksissa kevään aikana tulis laskut näin mulle vastattiin
- Anonyymi
Juuri näin. Sinä itse maksat laskun 5 päivää myöhässä ja muut on huijareita.
Vai miten se nyt meni? - Anonyymi
Näkyyhän maksupäivä tiliotteessa, laita se sinne viestillä.
- Anonyymi
Ei se asiakkaan maksupäivä ratkaise, milloin yritys saa lähettää maksumuistutuksen. Ratkaisevaa on milloin laskunmaksu on saapunut laskuttajalle. Matka-aikaan on kohtuullista hyväksyä laskuttajalta pari-kolme päivää, mutta puolitoista viikkoa, kuten aloittajalla, olisi kohtuutonta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei se asiakkaan maksupäivä ratkaise, milloin yritys saa lähettää maksumuistutuksen. Ratkaisevaa on milloin laskunmaksu on saapunut laskuttajalle. Matka-aikaan on kohtuullista hyväksyä laskuttajalta pari-kolme päivää, mutta puolitoista viikkoa, kuten aloittajalla, olisi kohtuutonta.
Silloinhan se pätis siinäkin, kun ajallaan maksaa. Ei sitä maksaja voi tietää kuinka kauan menee maksunsaajan pankkiin siirrettäessä. Eräpäivä on aina se viimeinen maksupv, mutta aloittajan maksu lähti viisi pv myöhässä, nii eihän siihnkään voi noin kauaa mennä, luulisin.
- Anonyymi
Laskut tulee maksaa eräpäivänä!
Turha täällä on "itkeä" mikäli joutuu maksamaan maksumuistutuksista, perintäkuluista, koroista jne.
Laissa on määritelty, että 14 pv erääntymisestä saa lähettää maksumuistuksen ja sen hinta on 5 euroa. Siitä sitten taasen 14 päivää niin voi lähettää maksuvaatimuksen ja se on jo kalliimpi.- Anonyymi
Tuntuu oudolta, että aloittajan maksu ei ole 9 päivässä ehtinyt laskuttajan maksujärjestelmään, aivan kuin yritys, jonka nimeä en nyt jaksa katsoa aloittajan viestistä, kusettaisi.
- Anonyymi
Tämä blue finance on huijari . Pysykää erossa tästä firmasta!
- Anonyymi
5 päivää lasku myöhässä ja aloittaja ihmettelee että siitä tulee kuluja.Maksakaa eräpäivänä niin ei tarvi pähkäillä.Jukoliste pikavippi tulee tilille niin onko se kusetus täh.
- Anonyymi
Iainaa netistä ilman vakuuksia - https://go.lead-click.com/2k5
Palvelu oli nopea ja sujuva. Rahan sain tililleni puolessa tunnissa.
- Anonyymi
Oisin saanut lainaa 10000e, mutta keskeytin hakemuksen, kun pyydettiin valtuutus tilitietoihin 2 v ajalta ja siitä eteenpäin joka päivä!??
- Anonyymi
Otin 15000 ja nyt maksanut yli 2000€ takaisin eikä velkasumma ole lyhentynyt kuin 500€... kehoitan välttämään kyseistä lainan antajaa. Edellinen oli toinen vaihtoehto ja siinä ei koronkiskostaa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 881577
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla121460- 981390
- 691260
- 1111229
- 1161150
Anne Kukkohovi ei myykkään pikkuhousujaan
Kyseessä oli vain markkinointitempaus. Anne höynäytti hienosti kaikkia ja Onlyfans-tilinsä tilaajamäärä lähti jyrkkään n258977- 69971
Voi Rakas siellä
Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o18925- 37907