Miehet menevät sotaväkeen ja naiset hameväkeen. Luonto kiittää!
Tasa-arvoa maanpuolustukseen
4
119
Vastaukset
- Anonyymi
Opitaanko siellä kahvin keitto ja selän pesu?
- Anonyymi
Mikä olisikaan mukavampaa metsäkeikalla kun repusta löytyy löytyvät varusteet uima- ja iltapukukierrosta varten. Aika kuluu jouten.
Mielestäni yleinen asevelvollisuus ei ole kovin yleinen jos se koskee vaan puolta väestöstä.
Siksi kannatan ideaa jossa asevelvollisuus asetetaan koskemaan myös naisia, varusmiespalveluksen muodossa.- Anonyymi
Järkevin idea olisi vapaaehtoinen asepalvelus myös miehille. On jumalattoman kallista ylläpitää isoa joukkoa huonokuntoisia ja epämotivoituneita miehiä puolustusvoimissa.. Hyvä armeija koostuu "teräsmiehistä ja- naisista". Yksi tällainen henkilö korvaa 20 epämotivoitunutta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.284548- 343326
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1823135- 102168
- 1571730
- 121718
- 251681
- 1011257
- 1371097
Mua ei ole rengastettu, vaikka asunkin jonkun kanssa
Siihen on esteitä. Sinä taas olet rengastettu yksilö. En jaa aviovuodetta kenenkään kanssa, enkä mitään muutakaan.14954