Media on kertonut, että diabeetikko kuuluu riskiryhmään korona viruksen suhteen. Minulle on jäänyt epäselväksi miksi näin on. Osaako joku kertoa syyn.
Diabetes riskiryhmänä
11
193
Vastaukset
- Anonyymi
Voisi osata mutta täällähä ei saa jakaa tieto.
- Anonyymi
Kunhan syöt laardia, pekonia ja läskiä, tuikku konjamiinia päälle. Eipä iske korona eikä muutkaan viirukset.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kunhan syöt laardia, pekonia ja läskiä, tuikku konjamiinia päälle. Eipä iske korona eikä muutkaan viirukset.
"Kunhan syöt laardia, pekonia ja läskiä, tuikku konjamiinia päälle."
Kioskilla kerrottua kirkonkylän "tiedettä"
- Anonyymi
Ja Älä unohda majoneesia. Majoneesia pitää olla aina, muuten sokerit pistää hyrskyn myrskyn.
- Anonyymi
Ainakin koholla oleva verensokeri altistaa itsessään tulehduksille. Immuniteetti on heikompi. Lisäksi monella diabeetikoilla on liitännäissairauksia. Diabeteksen hallinta on myös vaikeaa influenssan kaltaisissa sairauksissa, lisääntyvän lääkityksen, neste/suolatasapainon ym. suhteen. Ketoasidoosi esim. uhkana.
- Anonyymi
Voi,voi, onpa teillä hauskaa. Suosittelisin teille kaikille hankkimaan tietoa ykköstyypin diabeteksesta. Tosiasia on se, että koronaviruksen saatuani kuolemani on hyvin lähellä...
- Anonyymi
"Voi,voi, onpa teillä hauskaa"
Niin tuntuu olevan sinullakin
- Anonyymi
Diabetesliiton sivuilta löytyy tietoa myös tuohon asiaan.
- Anonyymi
En osaa, mutta melkein mihin tahansa diabetes ja korkea verenpaine on riskitekijä.
Siis moneen asiaan molemmat vaikuttavat. Kai tämä sitten vaan lähtee siitä "riskiryhmäajattelusta". - Anonyymi
Terveellä kun lakkaa insuliinin tuotos korona
rasitteessa niin huono homma.Diapetes potilaalla insuliinin tuotanto ei lopu. - Anonyymi
Itsensä varmasti koronasta selviytyjäksi lukevat
ovat todella vaarassa he kuolevat varmasti.
Keuhkopussi repee tai pumppu tilttaa ,ainut
on järki mikä ei voi enempää tuhoutua.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1872738- 1642539
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182247Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612084Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31739"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591454Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2051450Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2271193Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää961158Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3701083