Jokerit otti jälleen upean voiton Ilveksestä. Samaan aikaan Kärpät voitti kotonaan vaivalloisesti Tapparan. Molemmat jatkavat välieriin, mutta Kärppien lienee tyytyminen pronssiotteluun. Kovassa kunnossa oleva Lukko jyräsi HIFK:n maanrakoon, eikä ainakaan Kärppälauman tämänpäiväisen esityksen perusteella ole luvassa paljonkaan mainetta ja kunniaa.
Jokerit sen sijaan pelasi aivan uskomattoman upeaa jääkiekkoa kaikki kolme erää. Kuten jo puolisen vuotta sitten totesin, mestaruus on jo käytännössä sinetöity Jokereille. Tällä hetkellä kovimmalta haastajalta näyttääkin Rauman Lukko. HPK:n puolustus on sen verran heppoinen, ettei se luultavasti tule olemaan kovinkaan vaikea vastustaja Jokereille, mikäli se aikanaan edes välieriin selviää.
Summa summarum: Jokerit on varma Suomen mestari, Kärpät varma pronssiottelija. Muut sijat ovat vielä jaossa.
Kyllä!
4
378
Vastaukset
- avuton
Mites tää kaavio sujuu?Eli kun TPS hoitaa HPK:n ni kukas tulee vastaan?
- Ananias
taitaa olla tää lätkäkuru varsinainen SATUSETÄ!!!!!!!!
- Jeppis
Missäs se "asiantuntija" oikein on piileksinyt kun nyt vasta tulee väläyttelemään järjen juoksuaan? Vaihda pelle nimimerkkiäsi.
Kärpät voitti vaivalloisesti.. Aivan. Pelattiin puolivaloilla ja silti porkkanapöksyt jäi jalkoihin. Joten kun pelataan täysillä niin mitä siitä seuraa vastustajalle?
Summa summarum: Olisit pysynyt poissa etkä olisi TAAS tullut tekemään itsestäsi nauraunalaista apinaa. "Lätkäguru".. Varma pronssiottelija tuntuu nyt vievän pohjaa asiantuntemuksestasi. Muistathan sitten kertoa, että Kärpät on varma hopeamitalisti...se jotenkin huojentaisi mieltä. Jos veikkaisit Kärppiä mestariksi, voi voi...silloin Kärpät varmaan häviäisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523446Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512422Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151220- 1161220
Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101109Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per50963- 46894
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019890- 40805
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt202721