Ei sitten millään. Olen sitä pankistakin kysellyt ja kuulemma joka viides kerta pitää tunnusluku näpytellä. Mutta ei lähimaksu silti ala toimimaan. Vaikka tunnusluvun näpyttelisi kymmeniä kertoja.
Pankkiautomaatilla jos käy (kuten pankissa ohjeistettiin), niin sen jälkeen toimii sen puolenkymmentä kertaa. Ei vain ole koskaan tarvetta automaateille, eikä siellä kortin toiminnan takia ole mielekästä juosta.
Kyllä kortin pitäisi alkaa toimimaan siitä, että ruokakaupassa näpyttelee tunnusluvun, mutta ei vaan ala.
Tulee mieleen, että Dansken korteissa ja järjestelmässä on jotain vialla. Nimittäin tuossa lähellä asuvalla tutulla on aivan sama juttu Dansken pankkikortin kanssa.
Harmittaa erikoisesti näin influenssakauden aikana, sormeilla niitä töhnäsiä näppäimiä, mutta ei kai Danske siitä mitään välitä, vaikka osallistuu ihmisten murhaamiseen koronaviruksilla, kuten nyt mahdollista on.
Lähimaksu ei toimi Dansken korteissa
Anonyymi
4
207
Vastaukset
- Anonyymi
Suomessa on vain DB sivuliike. Eikös sitä ajeta jo alas?
- Anonyymi
Ei minulla ainakaan ole koskaan ollut ongelmia DB:n korttien lähimaksun kanssa. Pankkiautomaateilla ei ole tarvinnut käydä kertaakaan.
- Anonyymi
Voihan korteissa olla susia eri sarjoissa, niitä kun uusitaan aina välillä
- Anonyymi
tee niin kuin yks mun kaveri teki jolla ei tietokone toiminut. Kirjoitti viestin Bill Gatesille, jota tuskin kiinnostaa pätkääkään mikään muu kuin raha.
Eli nyt vain palautetta tanskalaiselle Jesper Nielsenille tai Kerten dybvadille. Kyllä asiakaspalvelun pitää toimia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1553940Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk853353Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva852805Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro442699Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?722669Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,242411Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1402342Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1522225Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville392062Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.121956