Ei tarvitsisi koko ajan räpsiä vilkkua.
Eikö se olisi ainakin ajoissa kun ennen kaikkia päivän kaistanvaihtoja ja kääntymisiä olisi jo vilauttanut vilkkua aamusella parkkiruudussa. Tosin kannattaakö ajojen päätteeksi vilauttaa enää kuten illalla vaikka kun nyt milloinkin sitten ajot on jaettu koska eikö se ole aika myöhässä jo silloin..
Riittääkö jos vilauttaa vilkkua vain aamuin ja illoin?
17
96
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi olet noin reppana ja turha?
- Anonyymi
Mikä sinulle suuntamerkin käytön tarpeellisuusesta on jäänyt epäselväksi?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikä sinulle suuntamerkin käytön tarpeellisuusesta on jäänyt epäselväksi?
Hanki elämä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hanki elämä.
Eikö trolli parempaan kommentointiin pysty? Kun äly ei riitä itse aiheen kommentointiin mutta jotain on kuitenkin kommentoitava, niin tulos jää kovin vaatimattomaksi. Voi sinua turhaa reppanaa.
- Anonyymi
Kyllä se vilautus aamuin illoin riittää. Mitä se muille kuuluu minne minä olen menossa.
- Anonyymi
Mitä se silloinkaan kuuluu muille, kun olet esim. kolarin sattuessa apua huutelemassa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä se silloinkaan kuuluu muille, kun olet esim. kolarin sattuessa apua huutelemassa?
Oletko koskaan kuullut sarkasmista?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä se silloinkaan kuuluu muille, kun olet esim. kolarin sattuessa apua huutelemassa?
Sen verran se kuuluu, että pysähdyn ottamaan pari valokuvaa kännykällä, ja jatkan sen jälkeen matkaa....
- Anonyymi
Ei voi mitään, kondomi lienee tässä ainoa mikä olisi aikoinaan auttanut. Seuraa tätä ajankohtaista asiaa (korona) niin voinee huomata ihmisten kommentoinneista erinäisissä paikoissa että ehkä osa kansaa on vaan niin toivottoman tyhmiä.
- Anonyymi
Ymmärsin sen täydellisesti, kun luin juttusi.
- Anonyymi
Minä laitan vilkun päälle vasta sitten kun käännän rattia ja pidän päällä kääntymisen jälkeen 100 metriä. Se on tärkeää. Siten tietävät, mistä suunnasta olin tullut.
- Anonyymi
Itse jätän vilkun päälle parkkipaikalle päivän päätteeksi.
Pyysin huollossa että laittavat vilkulle ihan oman sähköpiirin ja sille akun. Joten vilkku saa vilkkua koko yön parkkipaikalla ilman että virta loppuu. Huollossa ihmettelivät tätä asiaa eikä selittäminenkään auttanut asian ymmärtämiseen, helpotin heidän elämää että minä maksan ja toiseksi liikenteessä on riittää ihmeteltävää siinä miten moni osaakin olla poikkeava muusta liikenteestä ja tai säännöistä.
En tiedä mitä tässä on järkeä mutta olen niin kuin muut, ei siis mitään järkeä siinä mitä tehdään mutta teen näin, siis MINÄ TEEN NÄIN.
- Anonyymi
Ihan sama, tuo ei ainakaan lisää kiinnostusta käyttää vilkkua.
En käytä itse joten ollessani liikenteessä en oleta sitä myöskään muilta.
Ihan sama kun monet muut liikennesäännöt ja niiden noudattaminen ei jaksa.- Anonyymi
Onneks liikenteessä pärjää kuitenki iha hyvin :)
Ei haittaa fiilistä yhtään.
En edes muista millo olisin viimeks vilkkua käyttänyt.
Tuolla olla mitään vilkutuskavereita etsimässä - Anonyymi
Onkos sinulla pemari Audi vai Mersu?
- Anonyymi
Vilkku on muuten hyvä mutta se katkomistaipumus olisi eliminoitava.
Olen ostamassa uutta autoa ja haluaisin lisävarusteena semmoisen automaattivilkun, joka toimii ihan vaan rattia kääntämällä. Se on kumma kun tuolla lisävarusteella varustettuja bemareita ja audeja ja jopa tojotiakin ja nissaneita näkee liikenteessä päivittäin, mutta autoliikkeissä sanovat että eivät ole moisesta lisävarusteesta kuulleetkaan...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m824438Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1013850Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363519- 513170
- 402648
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182529Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest222342- 232036
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami151752Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?351715