Kontiolahden urheilijoille laskua jos sairastut!

Anonyymi

Siellä sitä vastuuhenkilöiltä on löydyttävä, nimittäin rahaa. Pahoilta korona-alueilta on tultu kilpailemaan ja huoltamaan tänne ja levittämään tautia. Kun Nove Mestossa oli yleisöä kielletty tulemasta, olisi viimeistään maanantaina pitänyt kisat perua. Nyt ei niin tehty ja sairastutetaan koko Karjala.

Joten löytyykö Kontsan vastuuhenkilöiltä kykyä vastuunkantoon? Te olette vastuussa maakuntamme sairastumiista, eikä sitä mikään vie pois. Henkiinjääneet tulevat osoittamaan syyttävän sormensa teitä kohtaan!

11

144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Saat nähdä, että kontilahden urheilijat tullaan hakemaan konkurssiin jo ensi viikolla. Kunta hoitaa konkurssipesän velat ja uusi upea Kontiolahden talvurheilu jatkaa puhtaalta pöydältä käsi syvällä veronmaksajien taskussa.

    • Anonyymi

      Ja höpö höpö. Jospa kävisitte vaikka ulkoilemassa ja selvittämässä päätänne. Kyllä se siitä :D

      • Anonyymi

        Kerro mikä aloituksessa on vikana, jos et pysty, ole hiljaa ja huuda tyynyyn!


    • Anonyymi

      Kyllä kunnan pahimmat taudinlevittäjät löytyvät tällä hetkellä jostakin ihan muualta kuin Ampumahiihtostadionilta. Useat kunnan työntekijät ovat lomailleet saastuneilla alueilla talvilomaviikon aikana ja viime viikolla on oltu töissä ihan normaalisti.

    • Anonyymi

      Minkäs kunnan poikia se tämä aloittaja on? Umpitollo huuhaa, jolla on netti.

    • Anonyymi

      Onpa sulla logiikka. Urheilijat on pidetty pois väkijoukoista ja paikoista missä virusta on eikä heillä tartuntoja ole.
      Sitä vastuuta ei ole ollut hallituksella joka on sallinut epidemia alueilta lennot suomeen ilman mitään kontrolleja tai karanteeneja. Sieltä pohjoisitaliasta on lähes kaikki suomen tartunnat peräisin suomalaisturisteilta. Nuo sairaina palanneet on koti matkallaan levittäneet taudin lähes koko maahan. Ei tuossa yhdet kisat paljon merkitse.

      • Anonyymi

        Tuollahan nuo ulkomaan urheilijat italialaisia myöten pyörivät kaupungilla, kaupoissa, ravintoloissa ja asuivat hotelleissa. Ei siltä näyttänyt että heitä olisi yritettykään pitää pois väkijoukoista. Mutta viikon parin sisällähän se lasku sitten lankeaa...


    • Anonyymi

      Ampumahiihto Kontiolahdella on kuin pyhälehmä jossakin päin maailmaa.
      Täysin tarpeeton ja eikun syö kaikki etteen annetun ja jättää kakkakasat
      veronmaksajien korjattavaksi.

    • Anonyymi

      Tuopa oli puristettu hienosti, ja osui asian ytimeen.

    • Anonyymi

      Ei ole helppoa Kanaria saarillakaan, siellä reissaajat motissa, eivätkä pääse rahojaan tuhlaamaan kun kaikki paikat on kiinni ja koronaan sairastuneita tuhansia, no arinkoahan ne ovat menneet hakemaankin.

      • Anonyymi

        Ottakoot nyt aurinkoa ihan kyllikseen, ja mahdollisimmman kauan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      129
      4388
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      23
      3072
    3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      113
      2564
    4. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      46
      2131
    5. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      259
      1723
    6. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      47
      1639
    7. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1567
    8. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      1456
    9. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      28
      1440
    10. Mitä uskot sinun

      Ja kaivattusi välillä tulevan tapahtumaan lähiaikoina
      Ikävä
      95
      1211
    Aihe