https://www.iltalehti.fi/koronavirus/a/5b9d7857-99e3-4dd5-961e-8f411ad25fc0
älkää ainakaan espanjaa matkustako
espanjassa tuhansia koronatartuntoja!
Anonyymi
4
217
Vastaukset
- Anonyymi
Muka ollaan niin viisaita ja joka asiassa päsmäröimässä kun on ihan ulkomailla käyty. Voi hyvänen aika, sitten tartutetaan koko Suomi kun tullaan takaisin, olisivat jääneet sinne.
- Anonyymi
Olisivat tosiaan jääneet sinne. Koko ajan muita nokkimassa ja neuvomassa. Itse ei ota palautetta vastaan. Pelottava narsisti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olisivat tosiaan jääneet sinne. Koko ajan muita nokkimassa ja neuvomassa. Itse ei ota palautetta vastaan. Pelottava narsisti.
Ketä tarkoitat?
- Anonyymi
aloittaja tarkotti italiassa käyneitä turisteja jotka seuraavaksi suuntaavat lappiin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1553730Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk843188Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva852645Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro442549Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?672495Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,212366Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1402320Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1522195Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville381960Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.121836