Kuulin sellaista.
Nyt on ensimmäinen.
Anonyymi
49<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 49
Vanhimmat
Ruukissako?
Pyhiksessä.
Volvoko?
Onko se, se musta?
Kun asian esittäjä aloittaa "kuulin" jne niin poistan kuvitteellisesta aseesta varmistimen.
Hys hys, ei julkista tietoa saa levittää.
AP
Noh noh, eiköhän kaikki ulkomailla käyneet testata.
Olisi tuollasest varmasti uutisis jos tääl olis.
Niinhän se menee että kun jotain kuulee, se yleensä menee niin että sieltä välistä saattaa kuulijalla jäädä ehkä tai jos voi olla tai ei ehkä ole sanoja välistä ja sen jälkeen tarina on jo eri. Joten luulopuheet on monesti niitä kuulopuheita. Ja toistepäin.
Olis olis. Uutisissa olisi selkeästi paikkakunta aina jos testissä on ollut positiivinen. Mielestäni on hyvä että testataan. Kaikille testi.
Ooksä töissä tk, siellä on salassapito
En tk torilta.
Tk:n salassapito ei toimi. Älä höpsi. Testattu!
Siikajoki!!!!!
Oli odotettavissa.
Tartuttaa varmasti 3-6 henkilöä.
Miten sitä vessaparia käytetään?
Pyyhi väärinpäin! Epidemiat ei ole salasairautta. Kyllä tämä kohta kolisee.
Vedä tuplapötkönä. Kieritä etusormen ympäri hetken matkaa, pyyhkäise kipakasti eestaas, huokaise syvään, pudota pönttöön ja tarkista, että kierrätys lähti toimimaan. Siinä sen salaisuus.
Sanomalehteä, Kaleva sopinee. Iisalmen Sanomissa liian vähän painoväriä. Hesari liian raskasta, jäät lukemaan ja itsetarkoitus unohtuu. Paikallislehti liian köykäinen. Siitä se juttusi etenee.
Martoilla on parhaimmat ohjeet.
Kenen naapuri taas juoruaa? Kerro juorunkohteellekin että hänkin tietää buahhhaaahhaa.
Vessapaperi ehkäisee ilmeisesti tartunnan vai miksi sitä hsmstrataan?
Kyllä minun ainakin piti käydä testissä kun olin ulkomailla, mutta ei meidän perheelle tullut sellaista. Tämä on ollut käytäntö perjantaihin asti. Tämä kyllä ei taida koskea meitä. Lääkäri myös kertoi että koronavirus on epidemia ja sitä ei voi enää jäljittää. Suomessa on enemmän tartuntoja mitä lehdistö kirjoittaa. Onko jollekin siis naurunpaikka jos jollakin olisikin tuollainen?
Kassa vahtii taas ostoksia muuur
Tauti on kepulaisten syytä.
Persesilimäpuolueen syytä tämä on
Niin, ap pakkomielteellä pakkomielle nähtävästi kuullut kuinka matkalta tullut henkilö on pyydetty testeihin koska tullut tietyltä alueelta ulkomuailta. Rutiinitestistä kyse. Pyhiksellä on useampi perhe käynyt lomalla ulkomailla kylmissä sekä lämpimissä maissa. Tiedän.
Onko se sillä joutomiehellä joka kuvaa toisen kotirauhan piiriin kuuluvaa pihaa autosta, on meillä järjen jättiläisiä joukossamme.
Saiko se koronan kiinni?
Mitenkä voi tippuri tartunnasta tulla näin iso meteli?
Mikko Kärnän korona, onkohan se pelkkää koronaa, vai iskikö SE SIIHEN, siihen....hui kauhistus. Tuliko kepun joukkoon aukko?
Nyt kaikki ulkomailta tulleet välittömästi karanteeniin,yksinkertainen keino pysäyttää virus.
Ei ei,vielä kikkaillaan viruksella viikonpävät sitten on pakko laittaa koulut kiinni.
pyhäjärven johtajalle helppo juttu, peräti kaksi koulua, tuskin tuossa suuresti hikoaa, kun tekee onnellisen miehen tuella päätöksen "sulkeutua " ja sulkea siinä itsensä kotioloihin ja antaa alamaisten hoitaa .
outoa minä-keskeistä hierarkiaa suositaan ja sen annetaan vielä siirtyä huljaisena siunauksena vuodesta toiseen.
Esim. Wilmassa ei ole ollut mitään ohjeita tuohon viitaten. Ei Pyhäsalmessa ole mitään hätää. Aloittaja ota rauhallisesti, luuloja ei kannata pitää totena. Sitäpaitsit tuollainen ei ole ollenkaan muita viruksia vakavampi.
Se on katsos sillä laila, lukeminen kannatta aina! tosin on sellaiakin jotka lukkee muta ei ymmärrys mene perille.
Kyse lienee oppilaista joiden terveys on etusijalla.
Oliko se bmw kuski humalassa?
ei, absolutisti, oli menossa töihin.
Kiuruvedellä kuoli nelikymppinen mies sikainfulenssaan 2011.
Mitä sitten,ei ollut pyhäsalminen
Isuzu maasturi se on ollut.
Varmaan jossain pölläkässä. Mitä tuota ihmetellään, onneksi kukaan ei osunut "nokkaan."
Ei ollut mutta pyhäkkäitten syytä kuiteskii
Ei kannata ajella humalassa bmwllä
ei ainakaan sinisellä.
Älkää hyvät ihmiset ajako pemareilla, jatkeilla. Ei mitään järkeä. Ostakaa opel.
Kaikista autoista tulee vanhoina Opeleita.