Moicca!
Jaa-a,ollaan eletty siihen aikaan,että alkaapi tuulla virpojillakin uudet tuulet.Olettekos huomanneet virpojilla tänäkin vuonna ihan uusia kuteita?? Siis sairaan siistit releet näin muutamilla tenavilla.Semmoiset Harry Potter kunnon,mustat noita tötsähatut päässä ja mustat kaavut päällä.Sitten näin myös noita auttamattomasti vanhanaikaisiksi jääneitä torimummo-tyylin edustajia,huivit päässä ja kirjava essu edessä.Ihan säälittävät vaatteet ne.Pitäskö teitiin vanhempienkin alkaa pikkuhiljaa olla hiukkasen enemmän niinku AJANTASALLA tässäkin kohtaa? Eihän se lasten vika oo,jos niillä on vanhanaikaset noitakuteet päällä.
Ei mut nää mustat kaavut ja tötsähatut oli TOSIAAN UPEE NÄKY! Ihan ku olis havainnut ihan oikeita noitia. Kiitos ajanhermoilla oleville äideille ja isille.=) ! Naperoillekin kivampi vetää kylillä ihan oikeen noitakuteet niskassa.Heh.=)
Virpojien noitakuteet
4
449
Vastaukset
- jisu
Kyllä oot hölmö, jos ei muuta mietittävää ole. Tuskin kaikilla on aikaa ja rahaa ostaa tollasta kersoille. Hanki oma elämä!
- Hekla Velho
se elämä ittelles.Mitä täällä valitat?
Eikös tää ollut pääsiäissivusto,johon saapi kirjoittaa mielipiteitään tai mitä vaan pääsiäiseen liittyen? Höh,sähän outo tapaus olet.
Jos joku tykkää tötsähatuista,anna prkl tykätä,mitä se sinun nenääni kaivaa?
Ja mitä elämään tulee,voit vain kuvitella,miten kirjava elämällä tällä neidolla onkaan!
- fantasia-forever
Minustakin on paljon siistimmän näköistä nähdä virpojia, jotka ovat pukeutuneet ns. uudenaikaisiin virpomispukuihin.
Vanhanaikaiset huivit ja värikkäät essut näyttävät niin tavanomaisilta. Tylsiltä.
Viimeksi oli kiva nähdä virpoja, joka oli puettu lehmäksi. Se oli veikeä tapaus!
Virpomispukuihin voisi aivan hyvin tulla pientä muutosta nykyaikaisempaan! - Shadow
Minusta se taas on järkyttävän näköistä, kun pikkulapset tulevat virpomaan, täysin mustissa vaatteissa ja 'tötsähatut' päässä. Velho ja Noita. Noilla sanoilla on pieni vivahde-ero, sen lisäksi että joissain yhteyksissä Velho -sanaa käytetään miespuolisesta 'taikurista' ja Noitaa taas naispuoleisesta.
Eikös se ole omalla tavallaan sööttiä, kun pikku tenavat tulevat ovelle äidin/mummin komerosta tongittu liian suuri hame, ja kukkahuivit sun muut vastaavat päällään? Minusta ainakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tyttäreni kuoli lihavuusleikkaukseen.
Miettikää kuiten 2 kertaa, ennenkuin menette lihavuusleikkaukseen.2976844Viiimeinen viesti
Sinulle neiti ristiriita vai mikä nimesi sitten ikinä onkaan. Mulle alkaa riittää tää sekoilu. Oot leikkiny mun tunteill652069- 1751797
epäonnen perjantain rikos yritys
onpa epäselvä kuva, tuolla laadullako keskustaa tarkkaillaan lego hahmotkin selvempiä151287- 1121257
Suomessa ei ole järkeä tarjota terveyspalveluita joka kolkassa
- Suomen väestötiheys 1.1.2022 oli 18,3 asukasta maaneliökilometriä kohden. - Uudenmaan maakunnassa asuu keskimäärin 181691190Yllätyspaukku! Vappu Pimiä rikkoi vaikean rajapyykin yllättävässä bisneksessä: "Nyt hymyilyttää...!"
Wau, onnea, Vappu Pimiä, upea suoritus! PS. Pimiä tänään televisiossa, ohjelmatietojen mukaan hän on Puoli seiskassa vie71156RÖTÖSHERRAT KIIKKIIN PUOLANGALLA.
Puolankalaisilla tehtävä ryhmäkanne itsensä yleintäneistä rötöstelijöista, sekä maksattaa kunnan maksama tyhmän koplan j541066Kirjoitin sinulle koska
tunnen sinua kohtaan niin paljon. Sydäntäni särkee, kun kätken ihastumisen, kaipauksen, sinua kohtaan tuntemani lämmön j411031Martina pääsee upeisiin häihin
Miltäs se tuntuu kateellisista. Anni Uusivirta on Martinan kavereita.288982