Virpojien noitakuteet

Hekla Velho

Moicca!

Jaa-a,ollaan eletty siihen aikaan,että alkaapi tuulla virpojillakin uudet tuulet.Olettekos huomanneet virpojilla tänäkin vuonna ihan uusia kuteita?? Siis sairaan siistit releet näin muutamilla tenavilla.Semmoiset Harry Potter kunnon,mustat noita tötsähatut päässä ja mustat kaavut päällä.Sitten näin myös noita auttamattomasti vanhanaikaisiksi jääneitä torimummo-tyylin edustajia,huivit päässä ja kirjava essu edessä.Ihan säälittävät vaatteet ne.Pitäskö teitiin vanhempienkin alkaa pikkuhiljaa olla hiukkasen enemmän niinku AJANTASALLA tässäkin kohtaa? Eihän se lasten vika oo,jos niillä on vanhanaikaset noitakuteet päällä.

Ei mut nää mustat kaavut ja tötsähatut oli TOSIAAN UPEE NÄKY! Ihan ku olis havainnut ihan oikeita noitia. Kiitos ajanhermoilla oleville äideille ja isille.=) ! Naperoillekin kivampi vetää kylillä ihan oikeen noitakuteet niskassa.Heh.=)

4

470

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jisu

      Kyllä oot hölmö, jos ei muuta mietittävää ole. Tuskin kaikilla on aikaa ja rahaa ostaa tollasta kersoille. Hanki oma elämä!

      • Hekla Velho

        se elämä ittelles.Mitä täällä valitat?

        Eikös tää ollut pääsiäissivusto,johon saapi kirjoittaa mielipiteitään tai mitä vaan pääsiäiseen liittyen? Höh,sähän outo tapaus olet.

        Jos joku tykkää tötsähatuista,anna prkl tykätä,mitä se sinun nenääni kaivaa?

        Ja mitä elämään tulee,voit vain kuvitella,miten kirjava elämällä tällä neidolla onkaan!


    • fantasia-forever

      Minustakin on paljon siistimmän näköistä nähdä virpojia, jotka ovat pukeutuneet ns. uudenaikaisiin virpomispukuihin.

      Vanhanaikaiset huivit ja värikkäät essut näyttävät niin tavanomaisilta. Tylsiltä.

      Viimeksi oli kiva nähdä virpoja, joka oli puettu lehmäksi. Se oli veikeä tapaus!

      Virpomispukuihin voisi aivan hyvin tulla pientä muutosta nykyaikaisempaan!

    • Shadow

      Minusta se taas on järkyttävän näköistä, kun pikkulapset tulevat virpomaan, täysin mustissa vaatteissa ja 'tötsähatut' päässä. Velho ja Noita. Noilla sanoilla on pieni vivahde-ero, sen lisäksi että joissain yhteyksissä Velho -sanaa käytetään miespuolisesta 'taikurista' ja Noitaa taas naispuoleisesta.

      Eikös se ole omalla tavallaan sööttiä, kun pikku tenavat tulevat ovelle äidin/mummin komerosta tongittu liian suuri hame, ja kukkahuivit sun muut vastaavat päällään? Minusta ainakin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      100
      2202
    2. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      129
      1408
    3. Ammuskelua taas

      Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.
      Kokkola
      23
      1380
    4. Juniorivalmennus Jokereissa..

      Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau
      Nuorten jääkiekko
      29
      1328
    5. Päivämääriä

      Minä päivämääränä näit kaivattusi viimeksi?
      Ikävä
      68
      1233
    6. Introverttinä osastolla

      Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s
      337
      1048
    7. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      975
    8. Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?

      Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?
      Ikävä
      56
      934
    9. 122
      811
    10. VIELÄKIN NAURATTAA

      Seurustelua haluais. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      82
      786
    Aihe