Moicca!
Jaa-a,ollaan eletty siihen aikaan,että alkaapi tuulla virpojillakin uudet tuulet.Olettekos huomanneet virpojilla tänäkin vuonna ihan uusia kuteita?? Siis sairaan siistit releet näin muutamilla tenavilla.Semmoiset Harry Potter kunnon,mustat noita tötsähatut päässä ja mustat kaavut päällä.Sitten näin myös noita auttamattomasti vanhanaikaisiksi jääneitä torimummo-tyylin edustajia,huivit päässä ja kirjava essu edessä.Ihan säälittävät vaatteet ne.Pitäskö teitiin vanhempienkin alkaa pikkuhiljaa olla hiukkasen enemmän niinku AJANTASALLA tässäkin kohtaa? Eihän se lasten vika oo,jos niillä on vanhanaikaset noitakuteet päällä.
Ei mut nää mustat kaavut ja tötsähatut oli TOSIAAN UPEE NÄKY! Ihan ku olis havainnut ihan oikeita noitia. Kiitos ajanhermoilla oleville äideille ja isille.=) ! Naperoillekin kivampi vetää kylillä ihan oikeen noitakuteet niskassa.Heh.=)
Virpojien noitakuteet
4
468
Vastaukset
- jisu
Kyllä oot hölmö, jos ei muuta mietittävää ole. Tuskin kaikilla on aikaa ja rahaa ostaa tollasta kersoille. Hanki oma elämä!
- Hekla Velho
se elämä ittelles.Mitä täällä valitat?
Eikös tää ollut pääsiäissivusto,johon saapi kirjoittaa mielipiteitään tai mitä vaan pääsiäiseen liittyen? Höh,sähän outo tapaus olet.
Jos joku tykkää tötsähatuista,anna prkl tykätä,mitä se sinun nenääni kaivaa?
Ja mitä elämään tulee,voit vain kuvitella,miten kirjava elämällä tällä neidolla onkaan!
- fantasia-forever
Minustakin on paljon siistimmän näköistä nähdä virpojia, jotka ovat pukeutuneet ns. uudenaikaisiin virpomispukuihin.
Vanhanaikaiset huivit ja värikkäät essut näyttävät niin tavanomaisilta. Tylsiltä.
Viimeksi oli kiva nähdä virpoja, joka oli puettu lehmäksi. Se oli veikeä tapaus!
Virpomispukuihin voisi aivan hyvin tulla pientä muutosta nykyaikaisempaan! - Shadow
Minusta se taas on järkyttävän näköistä, kun pikkulapset tulevat virpomaan, täysin mustissa vaatteissa ja 'tötsähatut' päässä. Velho ja Noita. Noilla sanoilla on pieni vivahde-ero, sen lisäksi että joissain yhteyksissä Velho -sanaa käytetään miespuolisesta 'taikurista' ja Noitaa taas naispuoleisesta.
Eikös se ole omalla tavallaan sööttiä, kun pikku tenavat tulevat ovelle äidin/mummin komerosta tongittu liian suuri hame, ja kukkahuivit sun muut vastaavat päällään? Minusta ainakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle593511Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖472846Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1482660Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle572341Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3572073- 1601790
- 761505
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231348Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.381303- 241214