AVAUTUUKO STASI-LISTA KESALLA?

Kun SDP:ta johtaa kesalla uudet ihmiset, saako kansa viimeinkin nahda Stasi-listan julkisuudessa? SDP on ollut se tekija joka on estanyt listan julkistamisen (Supon Nevala (SDP), Koivisto (SDP), Halonen (SDP) jne, jne).
Taitaa olla tulevatkin johtohenkilot listalla ja se salataan edelleen.
Sosialistien diktatuuri jatkuu...
4197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

SDP suojelee mainettaan eikä salli listan julkistamista

Äänestä

että lista on aina ollut kuitenkin keskustalaisen politiikon ja virkamiehen käsissä. Keskustalaisia nimiä taitaa olla pilvinpimein.

Äänestä
  • Jos siellä löytyisi matti putkosen nimi , ken tietää

    Äänestä

  • SUOMALAINEN kirjoitti:

    Jos siellä löytyisi matti putkosen nimi , ken tietää

    Ehdottomasti Stasi-lista on julkistettava ennen seuraavia presidentin vaaleja. On naurettavaa jos sitä ei julkistettaisi ja aina vain huhu-myllyille annetaan tilaa. Stasi-listassa voi olla aikas monta sossua että se siitä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Puoluekokouksen jalkeen kirjoitti:

Kun SDP:ta johtaa kesalla uudet ihmiset, saako kansa viimeinkin nahda Stasi-listan julkisuudessa? SDP on ollut se tekija joka on estanyt listan julkistamisen (Supon Nevala (SDP), Koivisto (SDP), Halonen (SDP) jne, jne).
Taitaa olla tulevatkin johtohenkilot listalla ja se salataan edelleen.
Sosialistien diktatuuri jatkuu...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu